Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ecran clima w210

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ecran clima w210

    Salut tuturor !
    Detin o steluta mai veche w210 1996 E250 D Elegance, am clima si as dori sa ii intreb pe colegii ce detin un model asemanator, daca noaptea ecranul de la clima se aprinde!? Daca da, un sfat cu ce as putea face sa l aduc la stadiul de functionare si pe al meu, eventual o fi vreun contact imperfect, bec ars..
    Multumesc anticipat !

  • #2
    Originally posted by Punc7 View Post
    Salut tuturor !
    Detin o steluta mai veche w210 1996 E250 D Elegance, am clima si as dori sa ii intreb pe colegii ce detin un model asemanator, daca noaptea ecranul de la clima se aprinde!? Daca da, un sfat cu ce as putea face sa l aduc la stadiul de functionare si pe al meu, eventual o fi vreun contact imperfect, bec ars..
    Multumesc anticipat !
    are becul ars,trebuie sa scoti afara consola aceea si are un bec deasupra,il schimbi si gata

    Comment


    • #3
      Foarte calumea sa ai clima fara rotite pe modelele mai vechi, rarisim. Este posibil de retrofit de la una normala ?

      Comment


      • #4
        Originally posted by E200CDI View Post
        Foarte calumea sa ai clima fara rotite pe modelele mai vechi, rarisim. Este posibil de retrofit de la una normala ?
        Ce sa spun posibil ca este varianta Elegance de asta are clima de genu..pt ca din cate am vazut si auzit cu rotite au avantgarde si classic ..vb de modelele anului respectiv...96.Depinde cat de mare este cutiuta la cea cu rotite..daca se potriveste la dimensiuni ma gandesc ca intra in locasul din consola...zic si eu

        Comment


        • #5
          Originally posted by stefan1977 View Post
          are becul ars,trebuie sa scoti afara consola aceea si are un bec deasupra,il schimbi si gata
          Daca ar fi doar asta e pistol cu apa ! Multumesc mult stefan !!!

          Comment


          • #6
            Au au au ! nu mi mai gasesc lamelele cu care se poate scoate..oare sa incerc incet incet cu o surubelnita? nu vreau sa stric insertia de lemn de pe consola help !

            Comment


            • #7
              Nu incerca asa ca strici sigur, fa rost de alte lamele sau du-te si da o bere la vreo pravalie cu casetofoane (care are, bineinteles). Au niste sigurante si nu vei reusi cu surubelnita.

              Sent from my ST18i using Tapatalk

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • #8
                Incearca cu doua pile de unghii,eu asa am scos cd_ul

                Comment


                • #9
                  Originally posted by LUCI View Post
                  Incearca cu doua pile de unghii,eu asa am scos cd_ul
                  As incerca si cu pile de unghii doar ca lamelele alea tin minte ca erau putin curbate la varfuri..au ca 2 carligase mici..am vb cu cineva sa mi faca rost, ce i drept ca "la o bere" se rezolva totul ) si poate maine reusesc sa scot. Multumesc !

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Punc7 View Post
                    As incerca si cu pile de unghii doar ca lamelele alea tin minte ca erau putin curbate la varfuri..au ca 2 carligase mici..am vb cu cineva sa mi faca rost, ce i drept ca "la o bere" se rezolva totul ) si poate maine reusesc sa scot. Multumesc !
                    faci comanda pe net de lamelele acele.sunt vreo 15 lei maxim.
                    http://www.adelaida.ro/chei-extrager...cz-65.240.html click aici si faci comanda.
                    bafta

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by stefan1977 View Post
                      faci comanda pe net de lamelele acele.sunt vreo 15 lei maxim.
                      http://www.adelaida.ro/chei-extrager...cz-65.240.html click aici si faci comanda.
                      bafta

                      Multumesc Stefan esti de aur ! Pe viitor sa numai fiu nevoit sa apelez la nimeni

                      PS: Intre timp am gasit si schimbat becul..problema rezolvata , va multumesc tuturor !
                      Se poate inchide !
                      Last edited by Punc7; 07-28-2012, 13:48 PM. Reason: inchiderea topicului

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF