Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Garda la sol E220 W211 Avantgarde

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Inaltimea masinii nu este specificata, dar sunt alte multe informatii care ajuta asa ca specific linkul:
    Find the Mercedes Benz models with complete specs. Choose the Mercedes Benz model and explore the car body, technical specs and image galleries

    Consumurile sunt mai serioase decat cele date de fabrica, si am invatat multe de aici(modele, motorizari, si multe altele).

    Comment


    • #17
      Originally posted by sfedu View Post
      Salutare,de curand sunt posesorul unui e220 2004 avantgarde,despre avantgarde stiu ca au garda la sol mai joasa decat classic si elegance,in ceea ce ma priveste avantgard-ul meu nu e deloc jos,e mai ridicat decat alte avantgard-uri,mai avem in familie un opel astra si un golf 4,iar e-ul meu are garda mai inalta decat ele,masina e adusa din germania,120 000km reali,nu a fost lovita(ca sa fi fost facute schimbari);sunt curios daca exista optiunea asta din fabrica(de a fi avantgarde cu garda mai inalta),sau au fost facute adaptari ulterioare.
      Multumesc
      Am Avantgarde . Ce aveti voi sunt alceva si au fost facute de geambasi avantgarde ca sa castige mai multi bani ori poate exista si la mercedes vreo optiune ca la skoda - drumuri grele - este mai inalta cu 2,5 cm . Am avut Skoda octavia sport si arata ca o broasca cu pachetul de drumuri grele . Asta mi-a fost surprinderea cand am luat-o de noua cu optiuni in plus , gredeam ca are suspensie la care poti regla garda la sol - ca parca era jeep (era prea inalta). Am crezut ca mi-a facut dealerul vreo surpriza (''vrun bonus'') ca nu stiam daca exista la skoda suspensie reglabila in inaltime. De fapt masina era oribila cu acea garda cand te gandeai ca e sport.
      Sau poate aveti rotile mai mici si iti da impresia ca e garda la sol mai mare dechit la un avantgarde.

      Comment


      • #18
        Daca este Avantgarde si nu a fost lovita, de ce are totusi grila radiatorului cu 4 linii cromate ca la Classic sau Elegance? Avantgarde are 5 linii. Ati observat treaba asta?

        Comment


        • #19
          Originally posted by cristi_fulger View Post
          Daca este Avantgarde si nu a fost lovita, de ce are totusi grila radiatorului cu 4 linii cromate ca la Classic sau Elegance? Avantgarde are 5 linii. Ati observat treaba asta?
          Nu am obsevat aspectu asta,am sa ma interesez si eu sa vad daca la toate modelele avantgarde grila radiatorului are 5 linii.

          Comment


          • #20
            Iti spun sigur ca are. Este unul din detaliile estetice de la exterior care il diferentiaza fata de Classic si Elegance. Poti cumva sa iei legatura cu cei de la care ai cumparato si sa-i intrebi acest aspect?

            Comment


            • #21
              Originally posted by cristi_fulger View Post
              Iti spun sigur ca are. Este unul din detaliile estetice de la exterior care il diferentiaza fata de Classic si Elegance. Poti cumva sa iei legatura cu cei de la care ai cumparato si sa-i intrebi acest aspect?
              Nu prea am cum,am cumparat-o din germania(gessen) de la un parc auto nemtesc unde aveau doar masini scumpe,am luat-o de acolo in ideea ca ar fi o masina buna,anu trecut in octombrie m-a ajuns inscrisa 15700 euro,e din 2004 la 123000 km;acu am ramas surprins in mod neplacut,cu toate ca eu si alte persoane am verificat-o atent,iar piesele si partile de sub capota nu pareau sa fie schimbate,poate a fost schimbata doar grila.
              Last edited by sfedu; 01-31-2011, 15:15 PM.

              Comment


              • #22
                Asta ma intreb si eu pentru ca in rest toate elementele sunt de Avantgarde, dupa cum scrie si in VIN. Si mai e problema cu garda mai inalta. Mi-ar fi placut sa fie si a mea la fel.

                Comment


                • #23
                  Nu stiam de chestia cu 5 linii la avantgarde, respectiv 4 la elegance si classic!
                  Cu rusine va spun ca inca nu am poze facute cu masina mea de cand am cumparat-o, nu stiu de ce, cand e uscat si curata, ii fac. A mea e mult mai joasa decat cea prezentata in pozele anterioare, am masurat in zapada stearsa de scut si am exact 8 cm in punctul cel mai jos. Deci e joasa rau, si tin sa precizez ca suspensia lucreaza bine dar in schimb e mai dura decat la vechea cobra la care nu simteam nimic cand treceam peste denivelari de alea de incetinire, de alea mici albe, nu de alea inainte de trecerea de pietoni.
                  In attach poze cu masina de cand am cumparat-o, si una cu care ma laud cat consuma daca mergi extrem de frumos cu ea(cam in limite legale rareori peste cate-o depasire)
                  VIN e WDB2110221A973676
                  Attached Files
                  Last edited by Dj Sky; 01-31-2011, 22:23 PM.

                  Comment


                  • #24
                    Salut,
                    Dj Sky tu ai schimbat volanul la masina ta sau asa ai cumparat-o?

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Lascau M View Post
                      Salut,
                      Dj Sky tu ai schimbat volanul la masina ta sau asa ai cumparat-o?
                      Sa nu incarcam topicul aiurea, poti gasi aici detalii:

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Dj Sky View Post
                        Sa nu incarcam topicul aiurea, poti gasi aici detalii:
                        http://www.clubmercedes.ro/vreau-cev...-t17401p2.html
                        Era o simpla intrebare,nu aveam nevoie de detalii care oricum nu au nici o legatura cu intrebarea mea.
                        Scuze de off topic.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by sfedu View Post
                          Masina e adusa de curand din germania,la 123 000 km,cu carte service si reviziile facute la mercedes,am fost la mercedes si nu apare ca fiind schimbate suspensiile,reamintesc faptul ca suspensiile sunt de avantgarde(sunt rigide),nu am pus masina langa alt avantgarde,elegance ca sa fac diferenta,postez cateva fotogrfii.
                          exact culoarea asta am si eu.. si pe spate nu pot baga decat doua 1 deget intre aripa si cauciuc am urmarit multe E-uri si cam toate avangardurile sunt la fel.. am incarcat-o la maxim si cu persoane si cu bagaje si s-a lasat vreo doua degete peste roata .
                          Acum 3 luni i-am facut service D si au verificat expres in oradea la reprezentanta si suspensile si mi-au zis ca sunt normale. deci cred ca asa tre sa fie. numa bine
                          Last edited by AR85NAR; 02-21-2011, 23:24 PM.

                          Comment


                          • #28
                            Confirm si eu. Toate elementele masinii sunt de avantgarde in afara de grila. In schimb suspensia nu ma pot pronunta, dar clar este ceva modificat la ea. Am si eu Avantgarde si este mult mult mai joasa.
                            W211- 220 cdi

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF