Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Display bord temperatura exterioara

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    L-am depistat. E intradevar in bara din fata, numai ca la mine atarna prin alta parte. Are locasul lui undeva in grila din partea stanga. Cam in zona in care a facut colegul poza dar ceva mai spre axa masinii.

    Comment


    • #17
      O intrebare pentru cei care au luat ceasurile din bord jos, va rog sa imi ziceti cum pentru ca si eu trebuie sa scimb becul din spatele afisajului, si nu reusesc sa dau ceasurile jos, astept un raspuns, multumesc
      W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
      http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

      Comment


      • #18
        Originally posted by marele_alb View Post
        O intrebare pentru cei care au luat ceasurile din bord jos, va rog sa imi ziceti cum pentru ca si eu trebuie sa scimb becul din spatele afisajului, si nu reusesc sa dau ceasurile jos, astept un raspuns, multumesc
        Trebuie sa dai volanu jos.
        Mi se pare ca s-a mai scris operatiunea asta pe aici...Incearca cu un search
        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
        Si o panarama de scuter

        Comment


        • #19
          Nu dai nici un volan jos. Daca e sa dai jos ceva, atunci dai panoul de sub coloana volanului ca sa poti avea acces in spatele ceasurilor pe care le impingi spre volan pana ies. Desfaci cele doua mufe cu care sunt conectate si le scoti afara. Nu-ti fa probleme ca mufele nu se pot monta invers.

          Comment


          • #20
            Am reusit sa dau consola jos fara sa dau si volanul, am schimbat tot ce era de schimbat, dar din pacate, nu gasesc becuri sa le inlocuiesc, am luat de unde nu trebuia si am pus unde trebuia, dar acuma trebuie sa caut becuri sa le pun iar de acolo de unde le am luat, care stiti despre ce ii vb si ati cumparat becuri de undeva, va rog sa imi ziceti si mie
            W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
            http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

            Comment


            • #21
              Toate c 180- urile din 95 au aceasta optiune? La mine locul unde ar trebui sa fie display -ul pentru temperatura arata ca o bucata de plastic neagra asemanatoare cu display-ul ceasului.
              Stop accidentelor!
              Viata are prioritate!

              Comment


              • #22
                Pai acolo ar trebui sa iti arate temperatura exterioara. Acu nu pot sa spun daca sunt sau nu C-uri care nu au incorporat display-ul acela (desi eu cred ca toate il au), dar pot sa iti spun ca nici la mine nu afiseaza si ca atare se vede ca un "plastic negru". Acu la mine nici nu merge becul pe modulul ala din stanga si din cate am mai citit s-ar putea sa mearga displayul dar sa nu se vada ce indica nefiind luminat. Concluzie: indicatorul de temepratura este digital (exact ca ceasul).
                E220 cdi W210, 2001

                E320 W210, 1997
                C180 W202, 1994
                W123 200D, 1978 cu inima de W124


                Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                Comment


                • #23
                  Am si eu probleme cu display-ul care afiseaza temperatura . Imi afisaza temperatura corect dar nu lumineaza(nu se aprinde) ca cel de la Km ,iar noaptea pur si simplu nu vad nimic . Este vreun bec care se poate inlocui sau ceva de genul ???
                  Este vorba de un Mercedes C180 din 1995 ! Multumesc
                  W202, C180 elegance, 1995

                  Comment


                  • #24
                    Dat fiind ca se mai discuta si la http://www.clubmercedes.ro/showthread.php?t=432 , aici se inchide. Restul lumii sa faca bine sa citeasca, inainte sa puna intrebari care s-au mai pus odata.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF