Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Reconditionare jante

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    In targu mures am auzit ca se poate face sablare la nush ce firma care taie oglinzi...dar cu nisip de ala fin. Cred ca le voi face dar in primavara... va anunt cum imi vor iesi.

    Comment


    • #17
      Integral Activ Srl, Persoana de contact: Augustin Lehene
      Adresa: PIATA 1 MAI nr.1-2 Cluj Napoca
      Telefon:
      0264454342
      Telefon mobil:
      0744479313


      Firma care se ocupa cu vopsit in camp electrostatic si mi se pare fac si sablare,
      Am luat legatura cu dansul, pentru un set de 4 jante, curatat si vopsit in camp electrostatic, cu vopsea de la ei, vopsea normala, "nu cu figuri" pret aprox. 200 lei/set

      Inca nu am apelat la serviciile dansului sa vad calitatea,
      W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
      http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

      Comment


      • #18
        Marele alb nu stii si unde se cromeaza in baie de crom?
        Mercedes W202 C180 Sport
        Mercedes W245 B180 cdi

        Comment


        • #19
          Originally posted by George_b View Post
          Marele alb nu stii si unde se cromeaza in baie de crom?
          Nu stiu,
          Foloseste numarul pe ca l-am postat mai sus, presupun ca "meseriasii" intre ei se stiu,
          -poate iti recomanda tipul respectiv pe cineva care cromeaza

          Toate cele bune,
          W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
          http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

          Comment


          • #20
            Mersi frumos
            Mercedes W202 C180 Sport
            Mercedes W245 B180 cdi

            Comment


            • #21
              Originally posted by marele_alb View Post
              Integral Activ Srl, Persoana de contact: Augustin Lehene
              Adresa: PIATA 1 MAI nr.1-2 Cluj Napoca
              Telefon:
              0264454342
              Telefon mobil:
              0744479313


              Firma care se ocupa cu vopsit in camp electrostatic si mi se pare fac si sablare,
              Am luat legatura cu dansul, pentru un set de 4 jante, curatat si vopsit in camp electrostatic, cu vopsea de la ei, vopsea normala, "nu cu figuri" pret aprox. 200 lei/set

              Inca nu am apelat la serviciile dansului sa vad calitatea,

              Am luat azi legatura cu acel domn, mi-a confirmat ca se ocupa doar de vopsire,
              -nu face sablare,
              -vopsirea in camp electrostatic,costa 5 euro metrul patrat,
              -4 jante ar fi undeva la 200 lei, doar vopsire , pretul include : vopseaua, manopera si uscarea in cuptor.
              Pentru o operatie de calitate si cat mai aproape de original se recomanda sablarea jantelor cu granulatie foarte mica, inainte de vopsire.

              Eu am nevoie sa sablez niste jante de aliaj, imi poate spune cineva o firma din Cluj-Napoca,Turda, sau Zalau care se ocupa cu sablarea?

              Va multumesc !
              W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
              http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

              Comment


              • #22
                Vezi baietii astia: http://aplsteel.webs.com/
                Sunt in Sfantu Gheorghe si fac o treaba excelenta la cele mai bune preturi.

                Sf Gheorghe - Jud Covasna
                Str. Oltului nr. 30
                0740 11 96 71 (ROLAND) sau 0740 11 96 72

                Pentru bucuresteni: baietii organizeaza transport dus-intors.
                https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                Comment


                • #23
                  Vreau sa-mi vopsesc la Audi jantele din argintiu sa le fac negre,stiti careva daca in Baia Mare este un atelier pt. asa ceva? Sau ma pun eu la smirghelit jentiile iar apoi sa le grunduiesc/vopsesc/lacuiesc?Sper sa-mi fac treaba in felul asta pe masinuta asta.La Mercedes....alta data!
                  Attached Files
                  Allways on the move...
                  http://www.youtube.com/watch?v=Nwx_Bdgl2Bg

                  Comment


                  • #24
                    Salut, eu am facut singur jantele la masina mea, vopsea auto, sudat cercuri, curatat, chituit cu a+b metalic de la bison, si au iesit in felul urmator
                    Attached Files
                    Last edited by LEO.SR; 05-20-2010, 21:14 PM.

                    Comment


                    • #25
                      Se pot reconditiona cu chit-uri speciale de aliaj, pe Iasi reconditionez si vopsesc dar am vazut ca esti din onesti ...so...

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF