Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Misiunea.....Cobra! (adica w210, adica ochios, NU w123)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by ionutz_ng View Post


    Prin cobra tu intelegi modelul w123.Ok,te intreb atunci,cobra(w123) nu este tot E-class?
    Daca e sa o luam asa...si w123(cobra) ar fi ochios...corect?
    Am specificat ca E-class pt cei care nu stiu ca w210 este de fapt E-klasss...nu de alta..iar ai inteles gresit
    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
    Si o panarama de scuter

    Comment


    • #47
      Cica.. nu sunt vitezist, dar vreau masina de 300 de cai.

      Comment


      • #48
        Cobra imperiala asa merita sa aiba cel putin 300 de cai
        Masina mea de vis...

        Comment


        • #49
          Originally posted by ionutz_ng View Post
          Prin cobra tu intelegi modelul w123.Ok,te intreb atunci,cobra(w123) nu este tot E-class?
          De fapt nu este. Prima oara cand mercedes a denumit o masina "E-Klasse" a fost cu w124.

          Pe de alta parte, fi putin consistent. Vorbesti de cobra, ai avatar cu cobra da te gandesti la altceva...ce sa mai inteleaga lumea?

          Comment


          • #50
            Nu stiu cum nu am vazut topicu' asta pana acum. Am ras cu lacrimi, iar voi postati numai balarii la "Fun ", cand aici e toata distractia. Bord cu beculete curcubeu si neoane under car, turbine si 300 de cai. Hahahahahahahahahahahahahahah. Bay the way ce vrei sa transformi o Cobra normala sau una imperiala, oricum chiar mi-as dori sa te vad cu balciul pe strada si sa fuga copii dupa tine sa-ti ceara acadele si sa-i dai si pe ei i tiribombe. Hahahahahahaha scriu si rad in continuare.
            Nu stiu de unde le scoti

            Comment


            • #51
              Asta zic si eu, am ras azi la munca de se uitau colegii ca la un ciudat la mine ));
              Masina mea de vis...

              Comment


              • #52
                Dupa cum s-a explicat si mai sus E Klasse s-a introdus odata cu faceliftul la 124 in 1993.Pana atunci ele apartineau la clasa mijlocie sau cum spuneau nemtii Mercedes-Mittelklasse w123 sau Limousine der Baureihe w123. w201 era numit Baby Benz pana cand a aparut A klasse.In concluzie totul este foarte simplu de inteles w123(cobra) nu este w210(ochios)
                "Wir brauchen keine gute Geschichte zu erfinden, wir schreiben sie seit 1886"

                Comment


                • #53
                  Originally posted by avlad89 View Post
                  In concluzie totul este foarte simplu de inteles w123(cobra) nu este w210(ochios)
                  Asta ar trebui sa-i spui lu' ionut_ng, ca el e de alta parere (ca tot ce inseamna mercedes e cobra), nu noua, ca eu cred ca toti stiu care e diferenta intre cobra si "cobra imperiala"

                  Comment


                  • #54
                    w210 are o ergonomie interioara f apropiata cu cea din w123.Masina mea este alintata cobran.Eu o alint asa pt ca e a mea si pot sa o alint cum vrea muschi mei
                    MÃREAȚA COBRA

                    Comment


                    • #55
                      ok. pt Ionut: Puteai totusi sa zici ce masina ai de la inceput. eu chiar credeam ca tu vrei sa transformi un w123 intr-un pimp-mobile. Despre modelul tau tac din gura, n-am pus mana pe nici unul asa ca nu-mi pot da cu parerea. De alintat poti s-o alinti cum vrei tu...da asta nu inseamna ca noi stim despre ce e vorba. Eu pe a mea o alint cu "f#t#ti noru matii de rabla imputita" da nu cred ca daca as zice pe vre-un thread ca vreau sa fac ceva cu modelul respectiv cineva ar intelege ceva.

                      Pt restu. Ok ce-i funny e funny. Dar totusi hai sa nu facem omu sa se simta naspa pt o simpla confuzie de termeni.

                      P.S. daca alintu meu e considerat jignitor pt cei ce citesc, trimite-ti PM si il inlocuiesc cu <beep> -uri

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by carmine View Post
                        Ionutz e un troll prin desavarsire, eu unul l-as scoate permanent fara nici un fel de resentimente, prin repetitie insul e plictisitor. A avut COBRA, si acum incearca sa se consoleze cu surogate. Sfatuiesc sa-si ia alta, preferabil un 280 e hidramat, sa aiba cu ce sa se joace. Punct !
                        Si eu te sfatuiesc sa-ti lasi frustrarile deoparte si sa iti vezi de treaba ta asa cum eu imi vad de a mea si nu ma leg de ceea ce scrii tu.Se pare ca tu ai o problema cu prea multa lume de pe acest forum,ai fost singurul care a deschis un thread impotriva unui membru ca vinde masini prea scump dupa parerea ta de parca te-ar fi obligat cineva sa i le cumperi.Nu sunt psiholog,dar e lesne de inteles ca o astfel de atitudine o au in special oamenii frustrati.
                        Originally posted by B.A. View Post
                        La iluminarea bordului o sa lucru si eu cand o sa reusesc sa-mi fac putin timp liber. Am un cluster venit din cate cred de pe un benzinar-W123 (are turometru pana in 6 sau 7000 nu mai tin exact minte). Si ala o sa fie cobaiu de care nu-mi pasa. Cred ca o sa pun fibra optica (scoasa din cablurile de retea optica) de jur imprejurul cadranelor (sub plasticul mare - sa nu se vada cadranul inconjurat de un cerc de lumina). La capetii fibrei o sa pun doua led-uri UV. Asta ar trebui sa dea destula iluminare cat sa se vada liniutele si cifrele. Acul ma gandesc sa-l dau cu un lac si sub conul de aluminiu sa mai ascund un led - asta ramane de vazut.

                        Ideea e ca lumina UV cand da de vopsele deschise (alb, galbe, portocaliu) se reflecta tare, iar pe negru abia ca se vede.
                        Vezi nu cumva sa te auda paunionutz ca te va trimite si pe tine la balci sa vinzi acadele!Grija mare.
                        MÃREAȚA COBRA

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by ionutz_ng View Post
                          Vezi nu cumva sa te auda paunionutz ca te va trimite si pe tine la balci sa vinzi acadele!Grija mare.
                          Mesaj pentru colegu panuionutz. Daca ma trimiti la balci sa vand acadele ai grija ca dai faliment. Le consum pe toate impreuna cu tot ce mai e bomboana / ciocolata / prajitura in zona

                          Comment


                          • #58
                            O cam frecatzi... Si o datzi in dulcegarai. Care da coliva ?

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by B.A. View Post
                              Mesaj pentru colegu panuionutz. Daca ma trimiti la balci sa vand acadele ai grija ca dai faliment. Le consum pe toate impreuna cu tot ce mai e bomboana / ciocolata / prajitura in zona
                              La balci te trimit doar daca sti sa pui lumini curcubeu in bord

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by ionutz_ng View Post
                                w210 are o ergonomie interioara f apropiata cu cea din w123.
                                Aberezi.
                                Originally posted by ionutz_ng View Post
                                oamenii frustrati.
                                Asa ziceam si eu, noi sa fim sanatosi !



                                Originally posted by doktor4carz View Post
                                Care da coliva ?
                                Cred ca Ionutz, cat de curand.
                                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF