Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cele mai aberante elemente de tuning de pe piata din Romania !

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cele mai aberante elemente de tuning de pe piata din Romania !

    Bine, eu sunt de parere ca Mercedesul cu notiunea de tuning merge ca nuca in perete, iar ceea ce s-a incercat in Romanica de-a lungul timpului e pus "Mercedesuri de vanzare", unde s-a ras. In cele mai multe dintre cazuri a iesit cocalarie.

    Articol de pe 4tuning :

    Pe internet se gasesc cele mai nebune articole pentru masina ta. Insa unele anunturi cu accesorii menite sa imbunatateasca aspectul sau functionalitatea masinii sunt de-a dreptul hilare. Iata primele


    "Pe internet se gasesc cele mai nebune articole pentru masina ta. Insa unele anunturi cu accesorii menite sa imbunatateasca aspectul sau functionalitatea masinii sunt de-a dreptul hilare. Iata primele doua piese de tuning care se vand in Romania si ar trebui sa lipseasca cu desavarsire de pe masina ta!


    1. Capace etriere Brembo - imbunatatesc franarea si performantele racing!

    Am gasit pe net la noi de vanzare cu 149 de lei, un kit de franare. De fapt e mult spus de franare... Este vorba de un kit special de tuning care iti transforma masina intr-un bolid de curse. Adica vei avea frane Brembo cu doar 149 de lei! Kitul cuprinde 4 capace din plastic pe care scrie Brembo. Acestea le lipesti pe etrierele normale ale masini si VOILA! Ai masina cu super-frane Brembo! Iata cum suna anuntul pentru aceste elemente de "tuning":


    Capace etrieri BREMBO pentru Orice Autoturism / Frane BREMBO

    Vand set capace (4 bucati, fata -spate) etrieri de culoare rosie, Brembo look.

    Aceste se potrivesc pe aproape orice masina cu etrieri de dimensiune normala cu anumite conditii:

    - jantele sa fie de cel putin 16";

    - spatiul intre spitele jantei si etrier sa fie de cel putin 2,5 cm;



    DIMENSIUNI

    FATA: 23cm x 7.5cm x 4cm
    SPATE: 18.5cm x 6cm X 6cm

    Acestea se fixeaza foarte usor cu silicon termorezistent (NU este inclus in kit).

    Efectul vizual este deosebit, durabil, iar procedeul de montare mult mai simplu decat vopsirea etrierilor.

    Plasticul si vopseaua capacelor sunt termorezistente.

    Disponibil pe ROSU, Galben, Negru sau Albastru.


    Cine ar vrea sa se faca de ras cu asa ceva? De fapt daca se vand imitatii de discuri de frana din plastic, de ce nu s-ar vinde si etriere fake? Nu conteaza ca jumatate din etrier e pe langa discul de frana... Sau ca nu se mai raceste la fel de bine etrierul si poate siliconul chiar sa ia foc, sau ca poate influenta senzorul de ABS... Dar arata bine si cunoscatorii au impresia ca masina e cel putin de curse!


    2. Aripa de rechin cu LED si alimentare eoliana - SUPER TUNING! Pentru kitschosul din tine...




    Nu exista in univers, in galaxie, ceva mai kitsch decat acest element dedicat masinilor. Nu as vrea sa fiu o masina dotata cu asa ceva, mi-ar fi rusine fata de alte masini care sunt in trafic, as pleca farurile in pamant de rusine... E vorba de clasica aripioara de rechin dusa intr-o noua dimensiune a tuningului! Are LED-uri si nu ai nevoie nici de baterii, pentru ca se incarca in timp ce mergi! E si cromata, ce vrei mai mult??? Costa doar 14,99 lei! Iar anuntul celebru suna cam asa:




    DACA VREI CA SA FI REMARCAT ATAT DE PIETONI CAT SI DE CEILALTI CONDUCATORI DIN TRAFIN?


    DACA CAUTI MEREU CEVA CARE SA SCHIMBE IMAGINEA MASINI TALE ?


    ACHIZITIONEAZA ARIPA DE RECHIN CARE FOLOSESTE UN SISTEM EOLIAN SI CARE APRINDE 4 LED -URI DE DIFERITE CULORI




    Din limbajul romanesc chinuit, este clar ca vanzatorul si-a montat deja vreo 10aripioare pe masina proprie... Nu am schimbat cu nimic textul din anuntul original!
    Attached Files
    Last edited by Carmine; 03-22-2011, 21:39 PM.
    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

  • #2
    UHH ! şi câte hidoşenii d-astea mai sunt pe piaţă ... E bun topicul, să mai înveţe poporu' ... Am să caut şi eu. Ar fi binevenite poze reale, cu ele montate, dar cred că ar bate topicul "Posesori de MB cu imaginaţie penibilă"
    Last edited by Levi; 03-22-2011, 21:25 PM.
    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • #3
      Originally posted by Levi View Post
      UHH ! E bun topicul, să mai înveţe poporu' ... Am să caut şi eu.
      Uite pentru Lady

      Un "must have" al sezonului de vara )))))




      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.







      Attached Files
      Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

      Comment


      • #4
        Daca faceau etriere cu AMG imi luam si eu joke!
        Oo\=|=/oO

        Comment


        • #5
          Originally posted by w124researcher View Post
          Uite pentru Lady. Un "must have" al sezonului de vara )))))
          Aş monta-o pe aia din prima poză, da' e crăpată ...
          Cred că m-aş automutila mai degrabă, decât să pun aşa ceva pe Lady
          Încerc să dau jos ţigăniile de pe ea încet-încet, şi să mă apuc de pus plasticul de ou Kinder în vârful antenei ?
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment


          • #6
            Originally posted by Levi View Post
            şi să mă apuc de pus plasticul de ou Kinder în vârful antenei ?
            )))))
            Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

            Comment


            • #7
              Foarte tare, ce vreti si voi, e criza iar lumea ar scoate bani din orice, din pacate sunt multi altii care nu gandesc si nu se comporta ca si noi, si cumpara tampenii si chiar cred ca sunt chestii "cool" .

              O seara placuta !
              W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
              http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

              Comment


              • #8
                Originally posted by Levi View Post
                mă apuc de pus plasticul de ou Kinder în vârful antenei
                Si nu uita sa pui beculet in ea
                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                W126 280SE
                W123 280CE
                W126 500SEC
                W220 500L

                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                Comment


                • #9
                  Voi sunteti invidiosi ca mi-am pus "gzenoane" si jante pe Alfa si vreau sa-mi "ordinaresc" si SL-ul... Bagabontilor! Vreti sa ma faceti la psihic! Warn pentru urmatorii 10 ani!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Semtexx View Post
                    Voi sunteti invidiosi ca mi-am pus "gzenoane" si jante pe Alfa si vreau sa-mi "ordinaresc" si SL-ul... Bagabontilor! Vreti sa ma faceti la psihic!
                    Sa nu uiti sa pui "engelz ai" si pe SeLe.
                    Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by w124researcher View Post
                      Sa nu uiti sa pui "engelz ai" si pe SeLe.
                      Pai vezi, tu, "eingel aiz" a fost acolo ca default option. Lupele vin cu chestia aia lipita de ele. Si aveam de ales intre "a fi sau a nu fi". Si l-am lasat activat. Si nu mai dezlipesc faru' nici taiat pe burta ca dureza o zi intreaga. La SL... dureaza 5 minute sa montez si sa demontez lupa. Deci, experimentele sa curgaaa! Aaa... btw: ajunge grila Black Series style in tara. Sa vezi "cocalareala" pe mine!!!

                      Comment


                      • #12
                        La aceste "elemente de tuning", aş zice să încadrăm şi abţibildurile, ce ziceţi ? Nu mă refer la stickerele alea haioase (de genul "Când mai cresc, mă fac Mercedes" - pus pe Trabant sau "My name is Bond. Vagabond", sau - preferatul meu - "Nu claxonaţi, şoferul doarme !"), ci la cele penibile, gen picăţele roz-bonbon, fulgere verzi, sau mai ştiu eu ...
                        Lord W126 500SE -> 2.5D
                        Lady W123 230C -> 240D
                        W124 -> 200D
                        W208 CLK200 -> 2.0

                        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                        Comment


                        • #13
                          aaaa Pai stai vericule .

                          Cand vine vorba de actipilduri lipite pe masini romanu e zeu .

                          Cel mai cautat este semnul de nike si cel cu turbo . )))))

                          Tot ca tiuning se mai folosesc prostiile alea de pe stergatoare.

                          LE : am uitat de toba sport )))))
                          Attached Files
                          Last edited by w124researcher; 03-23-2011, 13:10 PM.
                          Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                          Comment


                          • #14
                            Tareeeeeee, "Gigel"eeeeeeeeee ! ! !
                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Levi View Post
                              La aceste "elemente de tuning", aş zice să încadrăm şi abţibildurile, ce ziceţi ? Nu mă refer la stickerele alea haioase (de genul "Când mai cresc, mă fac Mercedes" - pus pe Trabant sau "My name is Bond. Vagabond", sau - preferatul meu - "Nu claxonaţi, şoferul doarme
                              "Bat si fut ca masina de cusut!" vazut pe un tico si ar mai fi fluturasii, floricelele, licurici puse pe masini de dama.
                              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF