Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Notiunea de "TUNING"

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    zici bine,io pusei bujii si filtru hotz,motorul la coupe nu l-am mai remapat,si atit am facut,din zgircenie sau realism.De umplut forumu de poze e deja plin,deh unii din noi au si hobby cu foto....io sunt primul ce sufera,ca deschid greu foto din cauza netului.Dar azi am comandat ultimul router de la Fritz+ facut abonament ADSL2+....VEDEM CIT DUREAZA PINA IL PUNE...Revenind,io fac finutz tuningu la gioarsele familiei-bujii ptr gpl,filtre aer sport,si inca nu umblu la remapat ca nu stiu cum se comporta pe gaz remapata...

    Comment


    • #17
      Originally posted by orca View Post
      Eu din titlu " Notiunea de TUNING" in Off Topic, nu am putut intelege ca defapt se doresc adrese de unde se pot procura elemente de "tuning" pt. Mercedes.
      domnu' Orca este Notiunea de "TUNING" si nu "notiunea de tuning" si ar trebui sa cititi si postul nu numai titlul

      Comment


      • #18
        Originally posted by paunionutz View Post
        ...este Notiunea de "TUNING" si nu "notiunea de tuning"...
        Am vazut, eu am dorit sa pun intre paranteze titlul,....dar daca e important, corect ar fi fost sa scriu <<Notiunea de "TUNING">>, formulare care nu schimba..., am pus


        D&W specializati in vanzare produse Tuning, gasiti si preturile in euro.
        Last edited by doktor4carz; 01-15-2008, 16:01 PM.
        .. ________ ..
        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
        (Oo\==/oO)
        ..U...............U.
        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

        Comment


        • #19
          oooooffffffffff..............

          Comment


          • #20
            Eu prin tuning inteleg imbunatatirea performantelor masinii, nu schimbarea aspectului. Am vazut pe strada o gramada de masini impopotonate cu tot ce trebuie si cu 1.9 TDI pe spate.
            Toata lumea vorbeste de faruri, praguri, etc. dar nimeni nu vorbeste de motoare, suspensii, frane ...
            Daca nu ai bani de benzina pentru un motor performant si cumperi faruri clare si jante late asta se cheama fandoseala, nu tuning.

            Comment


            • #21
              Shadow: mi-ai luat vorba din gura.
              impopotzonarea mashinilor cu neoane, boxe care scartzaie daca le dai mai tare , led-uri, geamuri fumurii (folie care in 3 zile face cute) si asa mai departe se numeste Rice Tuning (cautati pe wikipedia).

              Tuning-ul adevarat (to tune = a acorda, a creste performatza (eficientza) ) inseamna chiar asta: a creste performata, fiabilitatea, eficientza. Daca se impune eleron pt ca aerul sa formeze stiu eu ce curentzi si downforce atunci tuning inseamna eleron daca e pus eleron facut din tabla ordinara, lipita cu poxipol pus pe un Porsche911 inseamna manelist (am vazut unu in TM). Tot in aceeasi idee tuning nu inseamna sa-ti plachezi cu aur detaliile (original cromate) ale unui CLS. (asta tot ceva tzigan de timisoara e ..ta-l dracu - primul CLS vazut de mine in TM)

              Comment


              • #22
                Are cineva montate in bord ceasuri cu Plasma (Plasmatachoscheiben) ?, daca da, de unde a gasit la noi ?, au fost greu de montat folile Plasma peste cadrane ceasuri ?
                Pe "ebay" e plin de ele de vanzare, toate culorile si modelele.







                TUNING MUZICAL - B.U.G.MAFIA
                Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.

                YouTube - MAFIA-40 KM/H
                Last edited by orca; 01-20-2008, 12:30 PM.
                .. ________ ..
                o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                (Oo\==/oO)
                ..U...............U.
                Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                Comment


                • #23
                  Inger, ingerasul meu,...Amin !
                  Attached Files
                  .. ________ ..
                  o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                  (Oo\==/oO)
                  ..U...............U.
                  Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                  http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                  Comment


                  • #24
                    ma duc adineaori sa iau un kebab,si la coada erau 2 mioritici de-ai nostri,afara un E34,plin de leduri,neoane,terminale toba false,folie,eleron.....si tipau manelele distorsionat....

                    Comment


                    • #25
                      : ))) Si ce vroiai sa asculte, Schubert ? Kebabul cu muzica clasica nu prea se pupa.
                      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                      Comment


                      • #26
                        prietene,de la SCHUBERT la manele e drum lung,si ce legatura vezi tu intre kebab si manele?io si altzii mincam kebab si nu ascultam manele....ca totzi ciorditorii si ghertzoii venitzi p-aici asculta manele,asta se intelege......

                        Comment


                        • #27
                          Amice, oamenii sunt acolo la zidarit, santierit, ciordit, spalat la fund diverse fosile umblatoare, totusi de la un asemenea nivel nu poti sa ai mari pretentii culturale. Daca ziceai ca a coborat in fata kebab shop-ului, dintr-un maybach, un director de banca care mai asculta si manele, atunci chiar ne lasai cu gura cascata. In rest, pur fapt divers ...
                          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                          Comment


                          • #28
                            orca am vazut pe un site asa ceva dar erau pt bmw. in curand or sa apara si la noi pe toate drumurile

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by paunionutz View Post
                              orca am vazut pe un site asa ceva dar erau pt bmw. in curand or sa apara si la noi pe toate drumurile
                              Ce, Plasmatachoscheiben sau Jenti ?
                              Daca te referi la Plasmatachoscheiben, sa sti ca pe ebay eu le stiu de vreo 3 ani si la noi neam, am intrebat in cateva locuri unde au produse de "tuning" si habar n-aveau ca exista. Daca te referi la roti, sa de-a domnul, dar la cum arata cred ca e nevoie de-un lizing pentru achizitie
                              Last edited by orca; 01-30-2008, 10:21 AM.
                              .. ________ ..
                              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                              (Oo\==/oO)
                              ..U...............U.
                              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                              Comment


                              • #30
                                Tot respectul pt americani .santem cel putin 300 de ani in sparele lor. Toti care vorbesc negativ de ei si masinile lor le e ciuda ca nu pot sa-si permita asa ceva.nu au bani nici sa cumpere o epava de mercedes si sa o readuca la viatza chiar modificata.am trait 6 ani in america si nu exista termen de comparatie intre noi si ei in toate punctele de vedere.as pleca maine inapoi si nu mas mai uita in spate la tzara asta corupta fara posibilitati de nici un fel. Sant buni ce mai ..... Respect

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF