Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Casetofon Aftermarket W210

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casetofon Aftermarket W210

    Va salut dragi colegi dupa cum spune si titlul caut un radio casetofon auto care sa se integreze bine in consola unui W210,ceva poate cu aspect mai clasic sau nu stiu....poate ceva modern dar care sa mearga bine in decorul masinii "sa dea bine la ochi" .Ideea este ca as vrea ceva cu afisajul tastelor si butoanelor culoarea galben ca iluminatul interior al masinii sau alb dar nu rosu albastru verde sau mai stiu eu ce,as vrea sa fie 1DIN autoradio-ul,(sa aiba usb,mp3 si daca se poate si GPS) ca mai tarziu sa il pot muta linistit pe masina sotiei.Ca si buget ma gandesc sa coste maxim 250€


    Stiu ca nu sunt primul posesor de W210 care a facut asta deci astept sugestii aici pe topic,link-uri spre asa gen de radio casetofon cum,caut eu.Multumesc anticipat

  • #2
    Radio casetofon sau radio cd?
    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

    Comment


    • #3
      Nu e neaparat sa aiba CD dar sa aiba intrare auxiliara pentru USB sau MP3,eventual Bluetooth pentru conectivitate cu telefonul.Eu ca si idee sunt plecat pe un Parrot Asteroid dar nu e batut in cuie,caca ai timp sa il vezi si tu pe google sa iti dai cu parerea nu ar fi rau,accep si alte idei

      PS:nu vreau unul cu,caseta
      Last edited by sorinvuta; 04-07-2013, 18:02 PM. Reason: Completare

      Comment


      • #4
        Asa e mai bine, ca nici eu nu intelegeam ce vrei
        Te-ai orientat perfect, alt aparat nu mai gasesti sa faca ce face acest Parrot Asteroid Classic si in plus vine si cu conexiunne la internet prin intermediul telefonului conectat, asta daca telefonul are o conexiune de date activa si functie de distribuire a internetului sau sa ii cumperi separat un dongle de conexiune pe usb.
        Bafta.

        Revin cu noutatea ca in pachet vine si modulul GPS:
        1x Parrot ASTEROID unit
        1x ISO cable
        1x GPS receiver with USB connector
        1x USB male 1.5m to USB female cable
        1x iPod cable 1.2m
        1x Jack cable male to male 1.5m (audio device)
        1x Front Panel Bag
        1x Quick start guide
        3x Cables ties
        1x Bracket Keys
        1x double external microphone
        1x Mounting Sleeve
        Last edited by gmihai24; 04-07-2013, 20:30 PM.

        Comment


        • #5
          Scz pt off topic dar sa nu mai deschid un topic nou,Ce model de cdl este ce din imagine?
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Originally posted by alinghe View Post
            Scz pt off topic dar sa nu mai deschid un topic nou,Ce model de cdl este ce din imagine?
            E Becker Audio 30 APS BE 4716 (are si GPS).

            Cat despre topic, eu unul mi-as lua un Becker Grand Prix 7990



            - are bluetooth, mp3 si se incadreaza perfect in bord, fiind facut ca un upate la Becker Traffic Pro 47xx (cu navigatie), care e update la cel specificat colegului alinghe. Singura problema e ca se gasesc greu, am vazut pe ebay.de cateva si nu sunt chiar ieftine.
            Oo==oO

            Comment


            • #7
              Oare se potriveste la w210 meu? are mufe diferite?trebuiue antena gps nu?

              Comment


              • #8
                Originally posted by alinghe View Post
                Oare se potriveste la w210 meu? are mufe diferite?trebuiue antena gps nu?
                Da, are antena GPS, nu stiu daca merge ca la Becker-urile mai noi cu antena trasa deasupra bordului. Oricum, din cate stiu nu are harta pentru Romania, ca cele noi, nici mp3.

                LE: eu m-am referit la cel postat de tine. Daca te referi la cel postat de mine, merge instalat destul de usor, am vazut pe multe w210, antena e ca un modul de ~7x7cm si se trage pe bord, imediat sub parbriz si exista si interfata sa iti mearga comenzile de la volan.
                Last edited by vladi_ivans; 07-12-2013, 11:53 AM.
                Oo==oO

                Comment


                • #9
                  Ce-i in poza nu pacane cu ce-i arati tu Vladi... Luxian avea asa ceva, 30 APS parca.
                  Daca n-ai cablaraia aferenta (modul, antena etc), evident nu vei avea GPS (oricum n-are RO).
                  In plus, s-ar putea sa fie diferenta la mufele din spate si sa nu mai mearga comenzile pe volan.
                  https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by cutaresku View Post
                    Ce-i in poza nu pacane cu ce-i arati tu Vladi... Luxian avea asa ceva, 30 APS parca.
                    Daca n-ai cablaraia aferenta (modul, antena etc), evident nu vei avea GPS (oricum n-are RO).
                    In plus, s-ar putea sa fie diferenta la mufele din spate si sa nu mai mearga comenzile pe volan.
                    Oricum nu am inteles exact la care dintre aparate se referea colegul, din cate am citit Becker-ul 7990 e plug n' play, modelul acesta este fara GPS si l-am postat ca raspuns la ce mi-as monta eu. Cat despre Beckerul din poza colegului alinghe am postat ca e Audio 30 APS si sustin ce ai spus.

                    Cand am zis de acel modul, m-am referit la BECKER-urile de genul acesta CASCADE PRO 7941, la care se poate alege culoarea in functie de luminitele bordului (uitasem sa scriu la ce ma refer):

                    Last edited by vladi_ivans; 07-12-2013, 13:50 PM.
                    Oo==oO

                    Comment


                    • #11
                      Eu ma refeream la cel din poza pusa de mine,pot sa il montez pe masina mea?imi vor merge comenzile din volan? sau este alt model aftermarket la care ii merg comenzile din volan?

                      Comment


                      • #12
                        Eu din ce știu nu este aftermarket, venea în echipare ( http://www.car-radio.de/product_info...er-aps30.html& - aici găsești și part no. de la MB) . Sunt aceleași mufe doar că fără antena GPS nu vei putea să folosești navigația. Comenzile pe volan merg. Înafara de navigație nu prea ai alte avantaje la acest aparat, decât aspectul, ptr. că nu citește mp3-uri.
                        Last edited by vladi_ivans; 07-12-2013, 15:33 PM.
                        Oo==oO

                        Comment


                        • #13
                          Exista cass sau mp3 aftermarket la care se pot conecta butoanele de pe volan?

                          Comment


                          • #14
                            Cred ca se pot utiliza si butoanele de pe volan la anumite aparate cu o interfata.

                            Exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=eVRevcPjgAI

                            Oo==oO

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF