Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

In car entertainment!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In car entertainment!!!

    Desi Mercedes`urile sunt niste masini care nu prea se preteaza la tuning,o imbunatatire a sunetului este de multe ori ceruta.
    Care aveti...ce aveti pe stelute?
    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
    Si o panarama de scuter

  • #2
    Originally posted by mezzo View Post
    Desi Mercedes`urile sunt niste masini care nu prea se preteaza la tuning,o imbunatatire a sunetului este de multe ori ceruta.
    Care aveti...ce aveti pe stelute?
    6 boxe magnat, din care 4 prin statie (bord mici si spate ovale) si 2 in usi, legate prin iesirile de la casetofon/dvd, 2 lcd-uri (unul de 7" in oglinda retrovizoare si unul de 9" in parasolar dreapta) si eu zic ca e suficient deocamdata

    Comment


    • #3
      Da tu bagi ceva banuti in masina.....
      Faza cu dvd`u in parasolar....nu prea e ok..de banii aia mai puneai un plin de benzina si iti luai d`ala pe mijloc...
      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
      Si o panarama de scuter

      Comment


      • #4
        mie mi se pare ok sistemul de sunet de pe W204 . chiar daca e doar cel standard. iar un harman kardon e deja mult prea demential , ce ai vrea sa schimbi la o asa fidelitate ? doar sa se auda basul ? sa zdrangane placutele de inmatriculare ?

        pentru moment zic ca stock e mai mult decat ok.
        2008 C320 CDI W204
        2004 Subaru WRX STI 2.0 - 265cp (stock)

        Comment


        • #5
          Originally posted by GeorgeB View Post
          mie mi se pare ok sistemul de sunet de pe W204 . chiar daca e doar cel standard. iar un harman kardon e deja mult prea demential , ce ai vrea sa schimbi la o asa fidelitate ? doar sa se auda basul ? sa zdrangane placutele de inmatriculare ?

          pentru moment zic ca stock e mai mult decat ok.
          Depinde ce ai in ograda....harman kardon e super ok,dar ale noastre(eu si ionut)au venit mai chele asa.....mai cu o caseta,mai cu o boxa care in timp a inceput sa paraie...chestii d`astea...
          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
          Si o panarama de scuter

          Comment


          • #6
            Ca venii vorba si ca sunteti in tema... eu am pe masina un Mp3 Sony Xpload 50x4 cu cititor de memorie... ce boxe sa-i pun? Deocamdata le am pe cele originale dar vreau ceva la puterea asta dar sa aibe fidelitate.

            Comment


            • #7
              Eu pe w123 as pune un Becker 1432 cu incinte Bose sau Harman-Kardon. 1432-u e demential si pentru standardele de azi...si cand te gandesti ca a fost scos pe piata pe la inceputul anilor '90

              Comment


              • #8
                Originally posted by Andreas View Post
                Ca venii vorba si ca sunteti in tema... eu am pe masina un Mp3 Sony Xpload 50x4 cu cititor de memorie... ce boxe sa-i pun? Deocamdata le am pe cele originale dar vreau ceva la puterea asta dar sa aibe fidelitate.
                Depinde cate gauri ai in masina....Eu recomand si un tubulet usor de bas,pt sporirea acusticii...cei care au stiu despre ce vb!!!
                A nu se intelege ca fac show cu bassu....ca nu fac...e pus strict pt masaj la scaune!!!
                1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                Si o panarama de scuter

                Comment


                • #9
                  pareri despre focal ?
                  2008 C320 CDI W204
                  2004 Subaru WRX STI 2.0 - 265cp (stock)

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by GeorgeB View Post
                    pareri despre focal ?
                    Stiu ca au un pret mai mare...relativ
                    Eu unu nu am.....eu am doar pioneer la capitolul boxe.Dvd clarion,statie+sub=blaupunkt
                    Am o adevarata comedie de "brand`uri" in masina.
                    Mentionez ca nu m`am luat dupa nume cand am luat toate circurile astea....
                    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                    Si o panarama de scuter

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by mezzo View Post
                      Depinde cate gauri ai in masina....Eu recomand si un tubulet usor de bas,pt sporirea acusticii...cei care au stiu despre ce vb!!!
                      A nu se intelege ca fac show cu bassu....ca nu fac...e pus strict pt masaj la scaune!!!
                      Am 4 gauri, doua in bord si doua la luneta, cele standard. Deocamdata la capitolul putere imi ajung cei 50x4, fidelitatea ma intereseaza foarte tare iar din pacate in afara de boxele Xpload care am inteles eu ca se imperecheaza cu mp3-ul nu stiu altceva ce pot sa cumpar, vreau ceva sa duca timpanul in extaz la capitolul fidelitate.
                      Last edited by Andreas; 07-21-2008, 18:25 PM.

                      Comment


                      • #12
                        Eu am 8 incinte BOSE pe masina si se aude foarte bine,chiar si basu,destul de jos coboara boxele,daca te uiti in oglinda si dai mai tare tremura imaginea
                        W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                        E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                        YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                        GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                        Asphalt F*ck*r

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Andreas View Post
                          Am 4 gauri, doua in bord si doua la luneta, cele standard. Deocamdata la capitolul putere imi ajung cei 50x4, fidelitatea ma intereseaza foarte tare iar din pacate in afara de boxele Xpload care am inteles eu ca se imperecheaza cu mp3-ul nu stiu altceva ce pot sa cumpar, vreau ceva sa duca timpanul in extaz la capitolul fidelitate.
                          Vezi ca sunt d`alea "de concurs"..dar costa....o sonorizare cum trebuie..care sa rupa(daca asta vrei)duce chiar si la 1500..asa light..de vara.
                          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                          Si o panarama de scuter

                          Comment


                          • #14
                            Eu am Bose.Pe una din masini 10 boxe si pe una un bose cu 11 boxe ( surround sofer ).Doar la sprinter miar place sa pun un subwoofer.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Andreas View Post
                              Ca venii vorba si ca sunteti in tema... eu am pe masina un Mp3 Sony Xpload 50x4 cu cititor de memorie... ce boxe sa-i pun? Deocamdata le am pe cele originale dar vreau ceva la puterea asta dar sa aibe fidelitate.
                              Sincer eu sunt foarte multumit de Magnat. Raportul calitate- pret este foarte bun, iar boxele se aud multumitor. Eu am 2 ovale pe spate, prin statie si cele 2 din bord, tot prin statie si ajung aproape de maxim cu volumul si duc fara probleme. Daca vrei fidelitate, vezi ce a scris mezzo, ca trebuie sa scuturi buzunarele bine. Cat despre colegii care au bose pe masini - Voi comparati bose cu ce se gaseste pe piata noastra? Niciodata...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF