Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dog View Post
    Azi captură slăbuță
    Idem și la mine, nici nu am făcut poze:
    - un butoiaș micuț din lemn, 3 lei
    - un tirbușon, tot din lemn, tot 3 lei
    Plus o sacoșă de haine ”a la Doamna”...
    Mi-a fost ciudă, deoarece nu mai găseam detergent lichid de care eram mândru (85 de spălări, 35 de lei)... azi s-au cerut 40-45-50 de lei. Am luat așa, de probă, Dixan duo-caps, 22 de capsule la 10 lei... sunt curios, ce poate

    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • Prezent, dar întors acasă cu mâinile goale
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • Prezent și eu, că doar nu putem lipsi :
        -articole damă sh : tricou Muschino, maieuri Tommy H și Ralph L - cel din urmă nu pare original la 5 lei bucata;
        -pijama copii Disney si pantaloni fundițe, sunt noi - 15 lei tot;
        -banană și morcov placate cu Ag, 5 lei bucata - nu știu de ce le-am luat , mi s-au părut amuzante probabil;
        -Mos Craciun călare pe Bmw 10 lei;
        -preferatul meu - ceas bărbati Vision Sapphire cu "sticla" de safir, toate acele sunt funcționale nu sunt de formă - 20 lei. Încerc să aflu mai multe despre el dar Google nu prea știe.
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 5 photos.
        Stefan

        Comment


        • Am cheltuit doi lei pe biletul de intrare, nu am stat decât vreo 20 min fiindcă ploua mărunt.
          Stefan

          Comment


          • Originally posted by dog View Post
            Am cheltuit doi lei pe biletul de intrare
            La voi se percepe taxă de intrare și de la cumpărători? La noi plătesc doar vânzătorii, funcție de câți MP ocupă...

            Duminica asta eu am lipsit
            Lord W126 500SE -> 2.5D
            Lady W123 230C -> 240D
            W124 -> 200D
            W208 CLK200 -> 2.0

            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

            Comment


            • Da, se platește intrare. Cei care vînd plătesc tonetă, loc pe jos, intrare cu mașină/dubă. Locația este administrată de Primăria Iasi.
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 1 photos.
              Stefan

              Comment


              • - Wilko Blox "police car" nou 7 lei,
                - brațară cu perle naturale și breloc argint 5 lei ambele.
                Duminica viitoare e inchis, dacă mă intrebi pe mine deși nu sunt catolic, trebuia să fie închis și azi.
                Duminică plăcută și Paște Fericit celor care sărbătoresc !
                You do not have permission to view this gallery.
                This gallery has 2 photos.
                Stefan

                Comment


                • Originally posted by dog View Post
                  Duminica viitoare e inchis, dacă mă intrebi pe mine deși nu sunt catolic, trebuia să fie închis și azi.
                  Deși la noi e cam jumi-jumi proporția, a fost deschisă piața (pe calea acestei logici - dacă se poate numi logică - ar trebui să fie deschisă și săptămâna aviatoare )
                  Originally posted by dog View Post
                  Paște Fericit celor care sărbătoresc !
                  Mulțumim, ăsta este și motivul lipsei mele, prezența la biserică fiind mai importantă

                  Lord W126 500SE -> 2.5D
                  Lady W123 230C -> 240D
                  W124 -> 200D
                  W208 CLK200 -> 2.0

                  W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                  Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                  Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                  Comment


                  • După 3 săptămâni am ajuns și eu...
                    Mare lucru n-a fost, vreme mohorâtă, dar până la urmă ploaia nu și-a făcut prezența.
                    - ”batiste” pentru mașina de spălat (poate am mai povestit, sunt excelente când speli colorate: pui o batistă din asta în cuvă și ”absoarbe” culorile, adică nu se ia de la o haină la alta), 20 buc la 8 lei
                    - clichet reglabil în unghi, 5 lei
                    - DVD ”Epoca de gheață 2”, 2 lei
                    - diferite furtunuri de rezervă pentru Dacie, 2 lei toate
                    - Sfânta Scriptură, cunoscută și sub numele de Biblie, 7 lei.

                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 1 photos.
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • Fiindcă azi lucrez, destresarea mea de duminică a fost scurtă.
                      Cumpărat :
                      -teniși Lonsdale, noi - 80 lei;
                      -portofel Gucci damă (original ) - 5 lei. Avea și un card de 4gb in el.
                      -"diamant" pt taiat sticlă, Made in Germany - 5 lei, trebuie curățat de rugină puțin.
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 5 photos.
                      Stefan

                      Comment


                      • Am luat 2 DVD-uri și o carte de Ken Follett... slabă captură, dar au rămas banii
                        Lord W126 500SE -> 2.5D
                        Lady W123 230C -> 240D
                        W124 -> 200D
                        W208 CLK200 -> 2.0

                        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                        Comment


                        • Si eu am fost azi in targ. Captura zilei:
                          - pereche de ochelari Ray Ban w2811 - 50 lei
                          - rame ochelari Pentax 12 lei
                          - doua seturi de baterii AAA si AA Varta la 10 lei ambele

                          Ochelarii desfacuti si curatati foarte bine, se mareste colectia de ochelari


                          IMG_20190512_111144.jpg
                          IMG_20190512_131009.jpg

                          Comment


                          • Originally posted by cosminflorea View Post
                            colectia de ochelari
                            Hehe, boală grea asta cu ”colectarea”

                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • Bineînțeles că nu am lipsit, insă faptul că am ajuns pe la 9 in targ nu a facut experiența mai plăcută, aglomerația și cu oboseala acumulată după o tură lungă mi-au diminuat entuziasmul.
                              Recunosc că și portofelul era foarte ușor !
                              -"Fâs fâs" de curațat jante Made in UK, foarte eficient - 7 lei;
                              -ochelari plajă damă -no name 10 lei;
                              -brățară inox cu fluturas- 3 lei, e 12€ pe Amazon .

                              La noi în targ lucrurile de calitate sau de branduri cunoscute au început să dispară, vînzătorii preferă să le vîndă pe olx, în amanet sau direct la combinatori.
                              Attached Files
                              Stefan

                              Comment


                              • Nu a plouat așa că am ieșit la plimbare:
                                -2 coliere Swarovski (cel de argint cu pandativul cubic 5 lei, celălalt in cutie 20 lei)
                                -Goblen căluți- înrămat 10 lei, trebuie curățat;
                                -cablu usb-tip C - 5 lei, cel care îl am la serviciu funcționează intermitent;
                                -4 Lavazza Crema e gusto Forte, de la o cunoștință, 10 lei/buc. (nu am mai facut foto )
                                Attached Files
                                Stefan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF