Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proiectant de constructii civile? Chilipir la 5 lei.

    Comment


    • Trei ore m-am plimbat azi prin targ insă nu am luat mai nimic doar câteva flecuștețe :
      -joc peștișori - nou la 5 lei;
      -ceas Polar 10 lei, vedem după inlocuirea bateriei daca functionează;
      ​​​​​​-pachet baterii Varta 8buc la 8 lei.
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 3 photos.
      Stefan

      Comment


      • Nici la mine nu a fost cine știe ce... dimineata la 6 încă ploua cu găleata... la 9 era soare, dar probabil lumea s-a speriat de ploaie și piața era destul de degajată.
        - încălțămintele sport Highland Creek mi-au scos 40 de lei din buzunar
        - pensetă curbată 3 lei. Mă bucur nespus de mult, deoarece sunt ustensile medicale și în mod normal se vând la 15-20 de lei, în timp ce nenea ăsta cerea 5 lei (avea cel puțin 30 de bucăți, toate în țiplă sigilată)
        - vaze flori, 5 lei bucata

        20190317_124048.jpg 20190317_124157.jpg
        Lord W126 500SE -> 2.5D
        Lady W123 230C -> 240D
        W124 -> 200D
        W208 CLK200 -> 2.0

        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

        Comment


        • Cateodata e mai bine cu banii în buzunar !
          Eu nu prea îmi gasesc de încălțat mai ales că port 45-46 iar dacă găsesc ceva nu sunt modele foarte atractive.
          Ceasul cumpărat azi functionează, am cumparat o baterie de 5 lei. După un scurt google pe am vazut că pretul lui nou e destul de mare - nu am partea care se leagă la piept pentru a masura batăile "corasonului" . Mie mi-a placut cureaua siliconică că e mai moale fată de celelalte ceasuri sport care le am.



          Pe olx se cere cam 200-250 lei pe unul, deci o afacere bună.
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.
          Last edited by dog; 03-17-2019, 20:34 PM.
          Stefan

          Comment


          • La Iasi, talciocul este asa si asa. Nu sunt chestiuni interesante prea des.
            In schimb, la Bacau, "treburile" sunt mai interesante. La un anticar, am gasit un ceas interesant, DUGENA, de provenienta germana, se mai fabrica si acum, desi au avut o istorie "zbuciumata". Pe spate in schimb, avea o inscriptie, care mi-a aprins toate becurile - "AUTOHAUS ROISER - 150000 km". M-am intalnit, am platit fara sa negociez si, dupa ce m-am asigurat ca respectivul a bagat banii in buzunar, i-am spus - "sunt fan Mercedes, ROSIER in Germania este un brand mare !" replica nu a intarziat sa apara - "Daca stiam eu, iti ceream macar 2 miloane in plus !"

            Una peste alta, ceasul a ajuns la mecanic, revizia de rutina, mecanismul merge impecabil.

            Acum cateva zile am scris si la Rosier despre isprava mea.
            Mesajul dansilor in atasament :-)
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 1 photos.
            1963 Simson SR2E
            1990 Mercedes W124 250d
            2001 Mercedes W210 200K
            2005 Mercedes W211 220cdi
            2018 Suzuki Baleno

            Comment


            • Interesantă poveste
              Lord W126 500SE -> 2.5D
              Lady W123 230C -> 240D
              W124 -> 200D
              W208 CLK200 -> 2.0

              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

              Comment


              • Așa și așa e puțin spus.
                În ultima vreme este varză, mulți oportuniști ( hai să spunem că toți suntem ), lumea a descoperit "google", olx și amaneturile de aceea cam am greu mai gasești un chilipir.
                Frumoasă povestea ceasului !
                Stefan

                Comment


                • Originally posted by dog View Post
                  lumea a descoperit ... amaneturile
                  N-am fost în viața mea ... slavă Domnului, dpdv al constrângerii de a merge acolo... dar, ca și cumpărător, hmm... ce se poate găsi acolo?

                  Lord W126 500SE -> 2.5D
                  Lady W123 230C -> 240D
                  W124 -> 200D
                  W208 CLK200 -> 2.0

                  W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                  Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                  Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                  Comment


                  • Ceasuri, telefoane, laptopuri, TV, gaming, tablete, bijuterii, majoritatea într-o stare bună spre foarte bună, garanție și factură.
                    Sunt vecin cu așa ceva la mama soacră și văd ce trece pe acolo. Zic trece pentru că bomboanele dispar în acceasi zi

                    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                    Comment


                    • Originally posted by Zeus View Post
                      Ceasuri, telefoane, laptopuri, TV, gaming, tablete, bijuterii,
                      Nimic din astea nu mă atrage și nici nu sunt obiecte pe care să le colecționezi, în sensul de a lua mai multe exemplare... poate cu excepția ceasurilor...

                      Lord W126 500SE -> 2.5D
                      Lady W123 230C -> 240D
                      W124 -> 200D
                      W208 CLK200 -> 2.0

                      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                      Comment


                      • Rolex President Datejust Lady, aur 18k - 3000e, preț de piață 5-6 mii, în starea în care a fost. Și mai am câteva exemple
                        Last edited by Zeus; 03-22-2019, 22:55 PM.

                        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                        Comment


                        • Vă salut!
                          Mi-am luat și duminica asta porția de manele pentru încă o săptamană.
                          Nu am cumparat antichitați fiindcă nu am gasit nimic interesant așa că m-am orientat spre chestii noi:
                          - baterii Duracell AAA -10 lei, termen 2023;
                          -cremă Loreal sigilată -20 lei (12 luni de la desfacere - pt mama soacră );
                          -apă de corp Victoria's Secret 20 lei (100lei pe emag);
                          -parfum damă 35 lei ambele (e 19£ unul pe Amazon) le-am luat pentru "atenții" ;
                          - Lavazza vidată 20 lei (exp 2020);
                          Toate de mai sus cumparate de la o cunostință (am fost la el la nuntă ).
                          ​​​​​​-spiridușul 3 lei;
                          -2 camere "water proof" una Medion si una Olympus, cea albastră am pus 2baterii AAA și functionează, cealaltă am cumpărat-o fără acumulator - 10 lei bucata.
                          Mai am un Fujifilm rezistent la apă - am să văd care o pastrez din cele trei restul am să scap de ele.
                          Attached Files
                          Stefan

                          Comment


                          • No, ia să vedem... vreme frumoasă, prezenți în piață la 8 jumate!
                            Multă marfă, multă lume... captură, zic eu, consistentă:
                            - butoi 10 lei... pe post de ornament în curte, deoarece nu e în stare de a stoca lichide
                            - spray Nivea 7 lei
                            - cărți 2 lei bucata
                            - role film 5 lei amândouă ; în sfârșit am reușit să găsesc o pereche pentru una din proiectoarele din colecție, la un preț decent, deoacere au fost cazuri când mi s-au cerut 20 de lei pe bucată
                            - plachetă ceramică cu matematicianul Bolyai Farkas, al cărui nume poartă liceul unde am terminat eu... va intra în colecția mamei mele
                            - casete VHS, 2 lei bucata
                            - oală ... 15 lei ... habar n-am la ce se folosește, captura Doamnei
                            - ornament rață din ceramică 3 lei... era atât de simpatică încât mi-a fost milă s-o las acolo
                            - mașinuță Mercedes Vario tractări 3 lei
                            - feliator ouă 2 lei
                            - rangă construcții 5 lei, bună la casa omului
                            - dop sticlă ”Mercedes” 1 leu (!)... a observat-o Doamna, fapt pentru care îi mulțumesc
                            - colecție cărți + 3 puzzle ”Ice Age”... eu și ficioru-meu, doi copii mai mari, mari fani ai filmelor din epoca de gheață
                            - set pahare placate cu medalioane reprezentând chipuri ale unor zei din Grecia Antică, fiecare pafar cu alt chip, 10 lei setul

                            dog - Setul de pahare l-am luat mai mult pentru tine, dacă îți exprimi interesul, ți-l pot trimite prin Poștă, ne înțelegem noi

                            P.S. Nu am să postez pe forum în altă parte, că oricum nu are legătură cu forumul, dar tot astăzi a ajuns în curte o altă ”captură”, o achiziție care îl va pensiona pe Lord, în sensul în care, după 10 ani de serviciu în folosul subsemnatului, de acum încolo va fi folosit doar în zile de duminică fără ploaie ... un Fiat Sedici devine de azi mașina de zi cu zi

                            filedata/fetch?id=914743&d=1553451171&type=thumb
                            You do not have permission to view this gallery.
                            This gallery has 4 photos.
                            Last edited by Levi; 03-24-2019, 20:17 PM.
                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • Levi Dacă tot ai adus vorba de liceu, eu am studiat 4 ani greaca veche si latina - nu mai intru in detalii - așa că paharele, dacă vrei să scapi de ele - te ajut eu !
                              Scrie mesaj în privat dacă vrei să pierzi vremea pe la poștă și eu îti trimit datele mele.

                              Ca să fiu "on topic", azi am intrat într-un magazin de vechituri si am luat două albume foto si o "zaharniță" de cristal cu capac argintat, lingura din imagine o aveam - 16 lei tot.

                              Să te folosești cu placere de Fiat! Am avut și eu prin anul 2009 un Panda cu Ac - bună mașină.
                              Attached Files
                              Last edited by dog; 03-26-2019, 21:24 PM.
                              Stefan

                              Comment


                              • Azi captură slăbuță:
                                - 2 șurubelnițe scurte la 3 lei bucata;
                                - protecție nouă încheietura mână 10 lei;
                                - periscop jucărie 2 lei.
                                La ora la care am ajuns de obicei plec - mai vedem duminica viitoare.
                                Attached Files
                                Stefan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF