Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Îl vand unde mi se dă bani pe el ! Trecem pe 4motion că 4matic mă depășește financiar !
    Mâine se anunță ger la Iasi așa că am să scurtez plimbarea in talcioc să fac o vizita și în targul de mașini - doar să mă uit, fiindca prețurile sunt cu 500-1000 £ mai mari decat in vestul tarii !
    Stefan

    Comment


    • Azi am luat ceva marunțișuri:
      -încarcător 2A cu fir cu mufa tip C și incarcator wireless, ambele noi la 10 lei bucata;
      -cupe silver 25 lei perechea, pixul pt fată 5 lei;
      -carțile 5 lei bucata.
      Plimbarea prin targul auto am renunțat la ea ca era foarte frig și nu bausem cafeaua .
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 4 photos.
      Stefan

      Comment


      • Inițial nu aveam da gând să ieșim din casă... am zis, la cât a nins noaptea, nu va fi mai nimeni... Până la urmă, ne-am dus pe la 10, și să vezi surpriză: prețuri mici, că a început iarăși ninsoarea și începură să-și facă cam toți bagajele. Așa am luat un aspirator (exact cum aveam acasă, doar că ăsta ”nou” e galben, iar cel ”vechi” e gri, în rest sunt la fel, inclusiv ca putere)... am dat pe el 35 de lei, prețul cerut fiind 60... În rest, nimic.
        WE fain!

        20190113_154216.jpg
        Lord W126 500SE -> 2.5D
        Lady W123 230C -> 240D
        W124 -> 200D
        W208 CLK200 -> 2.0

        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

        Comment


        • Vă salut !
          Foarte aglomerat si foarte multi comercianți, insă am avut o zi cam lipsită de inspirație și am ratat cîteva lucruri adica m-am uitat la ele dar nu le-am luat iar cand m-am intors la toneta reapectiva nu le mai aveau.
          Azi cam așa :
          -Ceas Fossil dama 20 lei;
          -Ceas tip sport 10 lei;
          -Breloc VW solar 5 lei;
          -Pantaloni fetite Zara noi la 10 lei;
          -Perie din Germania de haine cu ate si ace 5 lei.
          Cam atat. Duminica frumoasa să aveti !
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 3 photos.
          Stefan

          Comment


          • Tot din targ... cel de Craciun (de la Timisoara) (cu intarziere prezint acum)... (azi trebuia sa merg la Piata de masini / si accesorii/ din Arad, dar vremea nu mi-a permis, nu merg sa stau in viscol si zapada...)
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 2 photos.
            W123 280E Blue Green Metallic

            W126 280SE Champagne Metallic
            W126 280SE Black Blue Metallic
            W126 500SE Lapis Blue Metallic
            W126 500SE Midnight Dark Blue

            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

            Comment


            • Azi am luat așa:
              - Ariel pentru 85 de spălări, 38 de lei (mai jos de atâta n-am putut, de la 40)
              - pantofi primăvară-toamnă (de data asta pentru mine!, nu pentru D-na), 25 de lei
              - și cireașaaaaa: set modele utilaje de construcții Tonka, 80 de lei ce se vede în ultima poză.

              20190120_130443.jpg 20190120_130607.jpg 20190120_130220.jpg
              Lord W126 500SE -> 2.5D
              Lady W123 230C -> 240D
              W124 -> 200D
              W208 CLK200 -> 2.0

              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

              Comment


              • De ceva timp am reluat si eu mersul la targ. Prada de saptamana asta:
                - 2 carti: 4 lei
                - ochelari de soare Manchester - 12 lei
                - ceas de masa Slava: 20 de lei
                - 3 CD-uri muzica clasica: 15 lei.

                IMG_20190120_112652.jpg
                IMG_20190120_112644.jpg

                Comment


                • Levi : - Este de calitate detergentul ala? Te intreb fiindca se gaseste si la noi in targ dar am presupus ca e contrafacut, am mai cumparat detergent lichid (alt brand) și nu a fost de calitate. Acum cumpar pernute Ariel și e foarte ok.
                  cosminflorea - Imi plac ceasurile vechi, am si eu un Slava in mica mea colectie - foto 1
                  Azi m-am trezit odihit iar după jumătate de oră de tras la lopată să dezgrop mașina am reușit să ies din curte !
                  Am cumparat :
                  -Jeans LeeCooper 36/34 pt mine 60 lei noi,
                  -Cutter cu 10 rezerve nou 12 lei,
                  -Breloc Batman 3 lei,
                  -Parfum Davidoff Horizon aprox 2/3 la 20 lei,
                  -Lanț M&S placat cu "haur" de 9kt 20 lei.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 2 photos.
                  Stefan

                  Comment


                  • Originally posted by dog View Post
                    [USER="9885"]Este de calitate detergentul ala?
                    Da, este! Poate am mai precizat, dar dacă nu, o fac acum: se aduc din Franța, Belgia și mai puțin din Germania. Nu se aduc cantități mari, dar în fiecare duminică găsești pe câte unul care vinde. Nu mă întrebați care-i șmecheria de se vinde în târg, că habar n-am... Mulți mi-au spus că la prețul ăsta greu găsești și pe la ei... Teorii ar fi: le ciordește cineva de acolo ; le trimite acasă la mama/tata/bunica/etc, iar el/ea face un ban în loc să folosească așa ceva acasă ; alte variante...
                    Originally posted by dog View Post
                    [USER="9885"]Imi plac ceasurile vechi
                    Dar nu le tragi? Că arată ore diferite

                    Azi am luat așa:
                    - Lenor la 35 de lei (asta e de Germania, fabricată pentru piețele din DE-AT-CH-BE, P.D. 17.05.2017, E.D. 17.05.2020)
                    - poșetuță 2 lei
                    - aparat foto Ciaika II 10 lei (printre alte prostii, am și o mică colecție de aparate foto... nimic deosebit, doar așa)
                    - toc ochelari ”Ray Ban” 2 lei (ăsta e R.B. când îs io popă, dar nah)
                    - șosetele și hăinuțele de copii noi nouțe au fost toate 10 lei (trebuie să mergem la un bebe)

                    20190127_124724.jpg 20190127_133536.jpg
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • Chiar azi vazusem si eu detergent la cineva, iar dacă te uiți la posturile mai din urmă ai să vezi că mai cumpăram si eu detergent, ceva italeniesc (zicea ambalajul) insă după câteva spălări ale rufelor albe acestea au devenit din ce in ce mai galbene așa că am renunțat la el !
                      ​​​​ Ceasurile nu le intorc si nu le pun baterii findca noaptea la casă e foarte liniște si se aude o ticăială maximă - credema am încercat!
                      Îmi plac foarte mult colecțiile tale însă "je" a trebuit să pun frână fiindcă am fost amenințat de șefa că voi șterge eu praful. Acum nu mă ințelege greșit, nu sunt genul care să nu fac nimic în casă dar stau prost la capitolul rabdare !
                      Stefan

                      Comment


                      • Și eu am fost azi în târg. Am patinat din cauza ploii înghețate. Am cumparat ceva, destul de mulțumit, pot zice:
                        - ochelari de soare Police, cu ceva urme pe o lentilă: 10 lei
                        - 2 ceasuri de masa: unul romanesc, unul din china: 40 lei
                        - 2 ceasuri de dama: 30 de lei ele, 20 de lei baterii și 20 de lei cureaua neagră pt Casio
                        - 2 panze de pâslă pentru ascuțitul cuțitelor: 30 de lei
                        - un toc de ochelari din piele: 1 leu
                        IMG_20190127_151250.jpg
                        Atașez și o poză cu cele cumparate. După ce am ajuns acasă, și după ce am facut poza am curățat totul cu răbdare și am dezinfectat.

                        Comment


                        • Originally posted by cosminflorea View Post
                          curățat totul cu răbdare și dezinfectat.
                          Da, asta o fac și eu obligatoriu la toate obiectele cumpărate!

                          Lord W126 500SE -> 2.5D
                          Lady W123 230C -> 240D
                          W124 -> 200D
                          W208 CLK200 -> 2.0

                          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                          Comment


                          • Si eu dezinfectez absolut tot ce se poate dezinfecta, cele de pinza fac o vizita la mașina de spalat inclusiv alea noi cu etichetă.

                            cosminflorea - un ceas ca cel din stanga sus am avut si eu in cameră și mă trezea zilnic să mă duc la scoală că noi nu am crescut cu "smart" . Am vazut azi unul tot auriu - cum am avut eu- dar a cerut 50 lei și mi s-a parut mult, iar la altă tarabă am vazut unul cu alb cu clopoteii bleu dar era destul de "obosit" si nu m-a interesat.

                            M-am plimbat aproximativ trei ore prin tîrg, pentru mine e terapie chiar daca nu cumpar mare lucru.
                            - Două H&S la 15 lei,
                            -Jeans "Dodipeto" noi, pt 6 ani - 10 lei;
                            -Ornamentul 3 lei;
                            -Cireasa de pe tort un Casio G-Shock impecabil, "trebe" baterie -50 lei, vedem după inlocuire dacă am aruncat banii pe geam.
                            Duminica frumoasă! Aștept imagini de la voi !
                            You do not have permission to view this gallery.
                            This gallery has 3 photos.
                            Stefan

                            Comment


                            • De la mine nu vin azi imagini, deoarece ... nu am luat nimic, deși era piață destul de mare...
                              Săptămâna aviatoare, sper...
                              Lord W126 500SE -> 2.5D
                              Lady W123 230C -> 240D
                              W124 -> 200D
                              W208 CLK200 -> 2.0

                              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                              Comment


                              • Si eu am fost in targ, doar ca dupa am avut multaaaaaaaa treaba si nu am apucat sa postez. Ieri a fost o zi plina cu bune si cu rele, cheltuind vreo 200 de parale. Am luat urmatoarele:
                                - 2 carti mai mici: 2 lei
                                - ochelari de soare Ray Ban B&L + toc original: 110 lei
                                - 2 ceasuri Lanco&Tissot "ce aveau nevoie" de baterie, dar sunt defecte: 50 lei
                                - o carte de medicina: 20 lei:
                                - o piatra de ascutit cutite/diverse: 5 lei
                                - 4 CD muzica clasica: 15 lei
                                Sunt dezamagit de ceasuri, dar piederea nu e una asa mare. As vrea sa le repar, dar sunt Quartz, deci nu stiu daca merita efortul.
                                dog ceasul merge, e intr-o stare decenta. A aratat jalnic cand l-am luat, dar dupa o curatire buna, arata bine acum. Ieri am gasit un sac de ceasuri vechi, ruginite, fabricate de Victoria Arad. G-shock sigur merge, am doua si sunt abuzate zilnic si nu au nimic. Iti recomand Energizer/Varta si nu ai treaba 2-3 ani cu bateria.
                                IMG_20190203_113650.jpg
                                Last edited by cosminflorea; 02-04-2019, 08:58 AM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF