Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes-Benz pt. juniori

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Peste panza respectiva sper ca folosesti rasina pentru fibra de sticla. Daca pui chit din fibra direct pe panza, poti avea surpriza sa crape la prima denivelare. Deci... neaparat intarita cu rasina si apoi aplicarea chitului. Eu am sugerat modificarea aripei din fata pentru ca mi sa parut prea dezvelit acolo si roata fiind subtirica dadea ca naiba. Daca esti atent am desenat o linie usor curbata, pentru acoperirea golului din spatele rotii si sa vina usor pierdut. O poti lasa asa ca acopera o buna bucata bara.
    Last edited by nora-marian; 08-06-2013, 07:36 AM.
    Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
    Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
    Onorez comenzi si in Bucuresti
    Tel. 0736375626 Marian

    Comment


    • #17
      Fratele meu alb, tu eşti dus cu pluta rău de tot ... în sensul pozitiv, bineînţeles. Doar acu' văzui ce faci tu p-aci ...
      Nu vrei să mă înfiezi, să-mi faci şi mie o jucărea d'asta ? Sau măcar să mă dau cu ea ...

      BRAVO !!! Toată admiraţia ! Poate trec prin Clooj, s-arunc o privire ...
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • #18
        Tin sa cred ca micutul jr care va conduce acest litle Benz va fi cel mai tare din parcare!



        Felicitari...jos palaria!
        Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

        W126 280SE
        W123 280CE
        W126 500SEC
        W220 500L

        'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

        Comment


        • #19
          Ieri am regandit si modificat putin aripile din fata. Eu inca nu am copii, masina va fi expusa la mine in living iar cand vom avea unul ii va fi primul lui Mercedes si ii mai cumpar unul cand va avea 18 ani. Cand va fi gata astept cu drag orice coleg de pe forum care vrea sa faca poze cu copii in masina.Azi va primi masinuta si o bara fata de inox.
          Attached Files

          Comment


          • #20
            Felicitari !
            Superba.
            La faruri te-ai gindit ?

            Comment


            • #21
              Ma gandem la faruri. Poti pune niste faruri care se montau pe Aro, undeva langa oglinda sau niste faruri de bicicleta. Pun si niste poze pentru a-ti forma o idee.
              Last edited by nora-marian; 08-07-2013, 09:09 AM.
              Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
              Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
              Onorez comenzi si in Bucuresti
              Tel. 0736375626 Marian

              Comment


              • #22
                Din motive necunoscute mie nu sau incarcat pozele in topicul anterior. Rog un moderator sa mute pozele. Multumesc anticipat.
                Attached Files
                Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
                Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
                Onorez comenzi si in Bucuresti
                Tel. 0736375626 Marian

                Comment


                • #23
                  Ai toata admiraia mea , meseria isi spune cuvantul meu.
                  Ceva de genul am incercat si eu acum cativa ani dar pe la jumatea proiectului am renuntat.
                  Toata stima.
                  Banii nu aduc fericirea, dar e mai confortabil sa plangi intr-un mercedes decat pe o bicicleta...!!!

                  Comment


                  • #24
                    Multumesc. Am gasit si 2 goarne care urmeaza sa le montez impreuna cu farurile. Faruri am gasit la bazar reflectoare ce se monteaza pe jeepuri. Va avea trei in fata 2 mai mari si unul micut in mijloc si va mai avea 2 buc. la oglinzi. In fata e far iar pe verso oglinda. Bara e din inox dar va fi vopsita in auriu. Ii multumesc si lui Marian vad ca se implica sufleteste si deja isi imagineaza ce ar monta el pe masina. Semnalizarile din fata trebuie sa le gandesc de unde fac rost,seamana cu lampa de iluminat nr. inmatriculare spate de la Dacie 1300. Masinuta are 2,15 m lungime 0,95 m latime 5,3 hp.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Vei modifica goarmele sa le poati activa de la volan ?

                      Comment


                      • #26
                        Da e simplu. Trebuie dus un furtunas la bord si o pernita de aia neagra ce sa maseze copilul.

                        Comment


                        • #27
                          Buna,
                          Acum am vazut bijuteria care ati facut, si care pana acum a iesit foarte frumos.
                          La semnalizari puteti monta si semnalizarile de la broscuta, un pic sunt lai lungi.
                          Dar cum ati precizat seamana mult cu lampile de iluminare numer inmatriculare spate dacia 1300. Daca ramaneti la varianta cu lampile de la dacia donez eu o lampa, unu am sigur dar daca o sa am maine vreme mai fac o tura in garaj poate gasesc inca unu. Daca gasesc o perece si aveti nevoie dau cu placere.
                          Bafta in continuare.

                          Comment


                          • #28
                            Imi place foarte mult tot ce ai facut!As vrea si eu una pentru fetita mea care are un 1 an si 2 luni!Te-ai baga la inca un proiect identic?Contra cost si desigur si cu ajutor din partea mea?

                            Comment


                            • #29
                              Hai ca poate se mai gandeste colegul si baga in productia de serie,ar fi o treaba.

                              Comment


                              • #30
                                Uitate aici: http://www.autodot.ro/12-lampi-spate Sunt o multime de lampi spate. Eu ma gandeam la asta. 1030-Tripla semnalizare U650
                                Attached Files
                                Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
                                Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
                                Onorez comenzi si in Bucuresti
                                Tel. 0736375626 Marian

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF