Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Accident Mercedes clasa C (preparat de AMG)

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Unde dracu sa va mut? Vad ca iar va cacati ca tiganu in parc pe aleea centrala. Eu nu mut nimic. Doar va reamintesc ca in acest topic se discuta altceva decat de statut social, zgarcenie si ce dracu mai aberati voi pe aici. Asa ca va rog sa reveniti la alte "politeturi" mai utile, caci daca va continua labareala mai bine inchid decat sa-l mai mut in alta parte si sa poluam atmosfera pe aici...
    Last edited by florineasca; 04-22-2008, 21:25 PM.

    Comment


    • #32
      Bine macar ca a scapat cu viata insa ganditiva ce s-ar fi intamplat daca soferul ar fi intamplat daca ar fi intrat intr-o masina condusa regulamentar pe sens opus. Ar fi omorat pe cineva sau pe mai multi si el in cel mai rau caz facea cativa ani de puscarie, poate nici unul avand in vedere gradul de coruptie din sistem. Cati nu au murit pe trecere de pietoni din cauza unor soferi care vedeau in drumul din oras circuit de formula 1. De multe ori cand vin de la Buzau la Bucuresti ma intreb cand ii vad pe cei care circula cu peste 130 km/h daca sunt soferi buni sau sunt doar inconstienti ca sa nu folosesc cuvinte mai dure. Din ce vad aici imi intareste ideea ca sunt inconstienti , ca nu sunt responsabili de viata lor ci si de viata celorlalti participanti la trafic.
      Refuz sa cred ca in cazul unei urgente majore mai ai ce sa-i faci unei masini la peste 170 km/h indiferent ca ai peste 500000 km parcursi anterior. Asa ca vitejii care merg cu peste 160km/h cu masini care sunt uzate si fizic si moral nu sunt exemple de urmat intra in categoria ASA NU.
      DIESEL FAN

      Comment


      • #33
        daca era vreu w202 cu motor de 2 litri,nu mai apasau asa tare pe acceleratzie.....afara cine are asa ceva ori da in ea pe autostrada(ce in RO e doar cu numele)ori face drift-uri,cam atit.

        Comment


        • #34
          La asta chiar ca ai sarit peste cal nitzel, dar nu-i nimic nou, ma ashteptam, ai generalizat in stil tipic mioritic, care ziceai ca nu te-ar caracteriza, dar dadushi dovada ca eshti mioritic pina in maduva oaselor. Am sa ma injosesc sa itzi raspund, luind in consideratzie starea mea de spirit la momentul actual, mi se poate scuza. Prietenii mei shtiu de ce... ca la bere.

          Cadavrele mele inshirate ? Un moft... Imi permit mofturi, imi permit sa fentez legea, imi permit multe chestii. Tzi-ai permis o afirmatzie. Zi-mi si mie ce extravagantze d-astea personale itzi permitzi tu pe acolo ?

          Statut social ? Sint absolvent de facultate, am Master's Degree in managementul integrarii europene, pun pe picioare o afacere de profil, am colaborari la ora actuala cu tertzi cu scopul de a inventa ceva cashcaval, mai mult sau mai putzin legal, fara prea multa munca (adica d-aia intelectuala, ca aia la mine e al dracu de ushoara...), mai deschid inca vro doua bisnisuri anu asta pe fiare, si inca cishtig, fara mult efort, mai mult decit cheltui, sint destul de modest, am zis destul, pentru ca tururile mele prin tzara, mincatul zilnic la restaurant si tirla de bani aruncatzi pe piese la catacombele mele nu mai sint modestie. Prietenii pot confirma spusele mele. Si chiar ii invit.

          Familie ? Am ambii parintzi, oameni deja in virsta, o mama care cishtiga bine, dar pe care in trecut o suportam financiar, pentru ca venitul ii era execrabil, o femeie cu care seman, o femeie care la 50 de ani shi-a schimbat viatza, in bine, fara sa plece nicaieri. Mama mea este pionier al Bursei de Valori Bucureshti, ocupa si la ora actuala, deshi este la pensie, postul de director adjunct in institutzie, mi-a oferit de nenumarate datzi ocazia de a ma baga pe linga ea, pe bani buni, ocazie pe care am refuzat-o. Dar sint foarte mindru de ea, si ea de mine, deshi n-ar zice nici fiarta in smoala...Si un tata plingacios, puturos (din cauza mamii, care l-a invatzat cu bani ), totalmente nesuferit, un caracter mai imputzit ca al meu, dar pe care il iubesc, pentru ca e tata, dupa cum ii iubesc pe amindoi, si pe care, pentru reushita mea egoista, nu i-ash parasi niciodata. Sau te referi la familie gen nevasta ? Pai la 26 de ani ai mei, ar trebui sa fiu cretin sa ma insor... Inca vreau sa fiu liber sa imi toc banii pe care i-am facut si pe care inca ii fac pe ce vreau doar eu. Impartzeala la doi vreau sa vina mai tirziu. Asta ar fi esentza.

          Proprietatzi ? Am si d-alea. Un teren al meu, luat pe banii mei, la anu va urma si o casa a mea, ca momentan stau in fosta casa a lu tata si nu-mi convine, deshi aici stau de o viatza si sint dependent de ea, trebuie sa imi iau ceva al meu. Ce aveai la 26 de ani ?

          Prezentza linga mine ? Am avut. N-a fost sa fie. Iarashi prietenii mei pot confirma. Ii invit s-o faca. Weekend in doi ? Am avut si d-ala. Tu cite ai avut ? Si cu cite ?

          Ceva pe numele meu ? Am destule. In special suflete. Care vor purta amprenta numelui meu pina cind n-or mai fi pe acest pamint. Nu sint vorbe mari, sint prietenii mei, pe care i-am influentzat si asupra carora mi-am pus amprenta, cum si ei, fara sa vea, shi-au facut un loc aparte in inima mea. Asta e cea mai importanta chestie legata de numele meu. Tu ai asha ceva ?

          Te consideri cumva social superior mie ? Nu ai cum. Eu sint acasa. Tu nu eshti. Nu ai termen de comparatzie cu mine. Citind ce ai scris mai devreme, nici daca ai fi acasa nu ai avea. Nici macar daca tzi-ar dona Becali toata averea lui.

          Mi-ai adus aminte de cupeu. Am facut un drum pina la Ploieshti, unde m-am intilnit a doua oara cu un om. Care mi-a povestit ceva care ma face acum sa nu ashtept cu afirmatzia mea despre zgircenie. Cu ocazia asta, maximele respecte lu Tomacu, caruia ii voi onora invitatzia in casa lui, daca se poate cu citziva prieteni de la club, la o discutzie cu ceafa si shpirtz, dupa Pashti, pe teme de zgircenie...

          In mod normal, tzi-ash fi dat pashi vreo luna pentru atac la persoana. Dat fiind starea mea de spirit fragila la ora actuala, sint al dracu de indulgent. Norocul meu ca nu ma tzine prea mult.

          Sper sa nu-mi intirzii prea mult cu raspunsurile.
          Last edited by doktor4carz; 04-22-2008, 21:35 PM.

          Comment


          • #35
            Mdea... de la o discutie cu si despre MB-uri am ajuns sa discutam despre viata personala a unora dintre colegi, la ora actuala dupa ce am citit cele spuse aici sunt total dezamagit si chiar daca am o varsta mai frageda decat unii dintre colegi ma respect prea mult ca sa spun acum si aici care ar fii parerea mea despre astfel de comportamente...
            La ora actuala mie unu imi e tare RUSINE de ce se intampla aici... DUMNEAVOASTRA CUM VA SIMTITI STIMABILI DOMNI?

            Comment


            • #36
              Sa fie clar ptr totzi,postarile mele mai mult folosesc celor ce le citesc decit mie,asta e clar.Deci cit timp ma amenintzi cu bashini gen ban o luna,e ca si cum ti-as zice cind te prinz itzi scot dintzii,nu e fair-play,de aceea nu continui discutzia cu tine..Ce ai depanat tu cu amicul tau TOMAC,e problema voastra,mie nu imi este teama sau rusine de nimeni si nici de faptele mele.

              Comment


              • #37
                Andreas are un punct de vedere. Si mie imi e rushine. De rushinea altuia. Da pina atunci, sint sadic si ma amuz. Shtiu ca sint rau, ma autobag la gazeta de perete, colegii mei ma vor ierta mai mult ca sigur...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Andreas View Post
                  Mdea... de la o discutie cu si despre MB-uri am ajuns sa discutam despre viata personala a unora dintre colegi, .......DUMNEAVOASTRA CUM VA SIMTITI STIMABILI DOMNI?
                  La fel ca tine .... Citesc si ma crucesc.... Nu mai vorbim despre MB ne intereseaza viata personala a colegilor,statut social ,etc. Am crezut pt un moment ca am gresit forumul.....Suntem la Hanul Ancutei , ce mai .....

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by DMIHNEA View Post
                    Sa fie clar ptr totzi,postarile mele mai mult folosesc celor ce le citesc decit mie,asta e clar.Deci cit timp ma amenintzi cu bashini gen ban o luna,e ca si cum ti-as zice cind te prinz itzi scot dintzii,nu e fair-play,de aceea nu continui discutzia cu tine..Ce ai depanat tu cu amicul tau TOMAC,e problema voastra,mie nu imi este teama sau rusine de nimeni si nici de faptele mele.
                    De exemplu. Ceea ce ai scris tu aici mie nu-mi foloseste. Unul din posturile tale care nu foloseste la nimic. Doar la a atata spiritele. Si nu numai tu ai astfel de posturi. Din pacate mai sunt si altii...

                    Comment


                    • #40
                      fuse o incercare intr-un un mod mai putzin discret de a aminti lui dottore ca o insiratura de fiare nu reprezinte totul in viatza,dar a esuat incercarea...daca e necesar inchidetzi, A fost destul de relevant...

                      Comment


                      • #41
                        Din pacate pentru tine, postarile tale sint utile in masura de 10 la suta fatza de ale mele. Si nu te-a amenintzat nimeni, dragul meu, ba din contra...vad ca mishuni in continuare nestingherit pe paginile forumului. Ca sa vezi cit de open maindizi sintem noi, colectivul de conducere. Carora ne-ai reproshat de multe ori cum ca am conduce shandramaua asta dupa bunul nostru plac. Nu te-am dezamagi pentru nimic in lume... ce dracu...

                        Sa-mi aminteshti ce ? Ca si cu postarile si utilitatea lor, stai la fel procentual si cu memoria. Nu ai ce sa-mi reaminteshti mie. E ca si cum ar incerca o libelula d-aia de traieshte o zi sa-i reaminteasca ceva unui elefant. De inchis nu se inchide, devine interesant...

                        Ca tot vorbeam de memorie, ai cam uitat sa-mi raspunzi la intrebari. Allow me to refresh your memory... once again...
                        Last edited by doktor4carz; 04-22-2008, 22:09 PM.

                        Comment


                        • #42
                          Nu am contestat utilitatea postarilor tale sau sa concurez la asa ceva,a fost doar o subliniere a faptului ca ptr mine conteaza f putzin ca imi datzi ban,am browser-ul plin de forum-uri active,dar cocoshelu din tine trebuia sa mai dea ceva din el,nu era de ajuns...intzelege odata ca 26 ani nu sunt 38....

                          Comment


                          • #43
                            Cred ca s-a cam spus totul pe aici. Scuze pt toti cei care nu suporta astfel de manifestari dar totodata suntem oameni si ar trebui sa intelegem ca sunt si oameni mai orgoliosi. Ii asteptam sa se calmeze iar daca se doreste redeschiderea topicului e suficient un PM. Il redeschid doar pt discutii la obiect si nu pt balacareala.

                            Comment


                            • #44
                              Unde dracu vazushi tu cocoshelu ? Io vad doar lipsa de cocoshel. Te eschivezi in continuare. Ofera nishte explicatzii coerente, daca tot te-ai apucat sa maninci cacat cu polonicu la adresa mea. Sa te vad si eu ce faceai matalutza la anii mei. Dupaia stam de vorba. Dupa cum potzi vedea, nu am luat nimic personal, tzi-ai creat o parere despre mine, vad io, care n-are nici cel mai mic fundament. Daca erai curios despre situatzia mea, ma puteai intreba cind ai venit in tzara. Si ma potzi intreba si daca vii anu asta. Ca sa fii convins ca daca ma suni, itzi voi raspunde la telefon si te voi ajuta cum pot. Cum fac cu oricine. Imi plac situatziile clare. Deci... cum ramine ?

                              Ma scuzatzi ca am postat dupa ce a inchis Florin topicul, dar a fost chestia concomitenta. Io postam, el inchidea. Cine are dorintze ascunse, poate continua in alte partzi de soare pline. Gresheala mea ca raspund la "provocari", dar asta imi e caracterul, nu mai eram dok fara trasatura asta. Inca o data mii de scuze colegilor care au vazut ce e aici. Nu era locul optim.
                              Last edited by doktor4carz; 04-22-2008, 22:26 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF