Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Tupeu vs Politia Romana

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tupeu vs Politia Romana

    Am dat azi de linku asta, e prea tare cred , ma tavalesc de ras nu alta.

    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

  • #2
    da il stiu si eu de mult. un idiot soferul ala. daca ai gresit si nu te intelegi cu militzia asta e, ti-o furi dar nu ce a facut el. daca eram in locul politistului chemam interventia sa-l aresteze si la parnaie cu el.

    Comment


    • #3
      E evident ca garcea si-a meritat din plin galeata de slbz. Omul venea la el sa-i spuna ca i-a furat cineva numerele si asta il arde repede cu o amenda.

      pai nu e normal sa-i umpli frigiderul mai ales ca fraieru nu avea martori?

      Oare daca garcea astia erau politisti adevarati preocupati de securitatea rutiera oare oamenii ii mai injurau?

      Am circulat mii si mii de km afara in lumea civilizata si niciodata nu m-au tras pe dreapta sa ma amendeze desi am facut acolo prostii mai mari in trafic decat aici.

      Aici garcea sta la praduiala la drumu mare sa produca bani si fraierii mor cu sutele in curbe prost semnalizate si pe drumuri pline de carute si cai liberi.

      le umplu si io frigideru la tot neamu gaboresc !

      Comment


      • #4
        eu nu sunt de acord. daca i-a furat numarul putea sa faca unul din carton si sa mearga la politie sa scoata altul. ca daca avea unul din carton scris cu marker-ul nu-i mai datea nimeni amenda. si uita-te in regulament ce scrie la placutele de inmatriculare.



        CLASA A IV- A DE SANCŢIUNI
        ÎNTRE 333 - 740 RON
        9-20 PUNCTE AMENDĂ
        - dacă circuli fără să ai plăcuţele cu numărul de înmatriculare;
        - dacă ţi-a expirat inspecţia periodică a maşinii;
        - dacă îi înjuri pe ceilalţi şoferi din trafic;
        - dacă alarma sonoră antifurt de la maşină sună mai mult de un minut;
        - dacă foloseşti nejustificat girofarul.

        deci? cine e vinovat? am mers si eu o saptamana cu un numar facut dintr-o coala alba si scris cu marker-ul frumos si tot m-a oprit politzia de nustiu cate ori. dar au vazut ca am actele in regula si le-am vorbit frumos si m-au lasat sa plec. dar aveam ceva scris acolo, nu mergea fara placute de loc. asa le dai si tu jos pe ale tale si mergi cu masina prin oras (zici ca le-ai pierdut) si calci omul pe trecerea de pieton. ce zic martorii? un mercedes clasa C verde, ca sunt mii ca al tau

        Comment


        • #5
          situatie: daca masina e pe numere de germania,si tu nu mai ai talon dar totusi circuli cu ea...ce iti fac astia?
          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
          Si o panarama de scuter

          Comment


          • #6
            Sunt si eu de acord cu paunionutz.
            Filmuletul e foarte vechi si e o dovada a imbecilitatii unui conducator auto.
            Farte bine i-a facut politistul ! Trebuia sa-i dea o amenda si mai mare !
            Nu sunt de acord cu tine Traveler. Politistul respectiv, din cate am vazut eu, i-a vorbit foarte civilizat.
            http://goo.gl/YDT4L

            Comment


            • #7
              Da, civilizat vorbesc toti si cu zambetul pe buze cand te ard cu amenda , puncte si permisul uneori. ca doar isi iau comision din amenzile date.

              Dar s-a comportat ca un praduitor la drumu mare, nu ca un kkt de politist ce e.

              Suntem asa indobitociti de mentalitati de sluga ca am uitat ca gaboru e pus acolo sa ne ajute in trafic, nu sa ne arda la buzunar.

              Era asa mult dac ail intelegea pe fraier si ii dadea un avertisment? Dar noua ni se pare normal sa ne arda din prima, cine suntem noi oare sa ne trateze ca de la om la om? El e vreun dumnezeu ceva si noi niste furnicutze umile care ne stracuram prin trafic cu frica sa nu se uite la noi.

              Multa ... multa ... multa ...."sanatate" la toti gaborii !

              Comment


              • #8
                de acord cu sanatatea,dar eu am intalnit si gabori ok la circulatie.ce`i drept doar 2....care nu mi`au luat permisul desi mergeam cu vr`o 120 prin oras...

                mentionez ca nu le`am dat spaga.si nici nu`i cunosteam
                1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                Si o panarama de scuter

                Comment


                • #9
                  M-a iertat si pe mine unu ca mergeam cu un bec ars si nu aveam toate actele la mine, dar numai din cauza ca ma stia cu vreo 2 amenzi in 1 sapt si s-a lasat la mana lui.

                  Comment


                  • #10
                    asta este munca lui si tu ca sofer ai o legislatie de respectat. ti-am mai spus, solutii erau destule. si pe mine m-au iertat mai multi cand am facut greseli in trafic si le-am vorbit frumos si m-au lasat in pace. oricum si cand mi-au luat permisul tot frumos le-am vorbit. am vb urat si am trecut la amenintari cand am fost 100% nevinovat si nu aveau ce sa-mi faca, dar in nici-un caz cum a vorbit nesimtitu asta

                    Comment


                    • #11
                      la fel sunt si eu...daca ma stiu nevinovat ma aude tot cartieru`.daca stiu ca sunt vinovat....asta e...
                      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                      Si o panarama de scuter

                      Comment


                      • #12
                        Da exact, aci stau la prada, si legea le interzice sa stea la VANATOARE, ca sa zic asa, eventual ascunsi dupa tufe chiar nu au legea de partea lor, din partea lu cauciuc.....multa KARNE!!!!
                        W110-2.0 D 1966
                        W115-2.0 D 1971
                        W123-2.4 D 1982

                        Comment


                        • #13
                          Mie mi-a placut tzaranetele, si-a bagat ceva in el de militian. Am ras.
                          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                          Comment


                          • #14
                            S-a intamplat la mine la Focsani faza asta...pe politist il stiu e baiat de treaba...taranu e dintr-un sat de langa Focsani, sat renumit pentru "meciurile" dintre sateni cu cutite,sabii,topoare.......

                            ....refrenul "esti bou si cel mai prost" a devenit hit prin cartiere...........asa le striga baietii tuturor politistilor de la Rutiera
                            Last edited by VLADD; 04-14-2008, 20:19 PM.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by vladruse View Post
                              S-a intamplat la mine la Focsani faza asta...pe politist il stiu e baiat de treaba...taranu e dintr-un sat de langa Focsani, sat renumit pentru "meciurile" dintre sateni cu cutite,sabii,topoare.......

                              ....refrenul "esti bou si cel mai prost" a devenit hit prin cartiere...........asa le striga baietii tuturor politistilor de la Rutiera
                              Da-mi voie sa te corectez putin... Satenii cu topoare, furci, coase vs Tiganii cu sabii, cutite, inelare pumnale... Sunt si pe langa Bacau nise sate cu exemple de astea. Nu poate lumea sa stea sambata seara in case, tre sa se ciopartzeasca intre ei. Ce oameni, ce caractere...

                              Politistul ala a dat amenda cam mare. 660 RON!!! Pentru ce??? Ca nu are un kkt de tablitza??? Nici cei de care pomenesc mai sus nu iau atat si aia is implicati in vatamare corporala, amenintari, tentative de omor etc.. care sunt mult mai grave decat fapta soferului. Merita politistul ala, da-l draq.

                              Politistii in primul rand trebuie sa asigure fluentza traficului(in cazul celor de la rutiera), nu sa stea geana pe nush ce taran care nu are placuta cu numarul de inmatriculare. Aia e numa' sa-si completeze ei normele alea de amenda. Numai la amenda asta si-a tras 66 de RON gaborul (dupa cum spunea cineva,ca 10% din procent ajunge in buzunar la gabor). Kkt
                              http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                              Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF