Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fraza anului: castigatorul Premiului Nobel pentru Literatura
    “In lumea actuala, se investesteste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer.. Din aceasta cauza in cativa ani, vom avea batrane cu ţîţe mari si batrani cu pula tare, dar niciunul nu-si va aduce aminte la ce servesc”.
    http://www.caesaralexandru.wordpress.com

    Comment


    • Acel SLK galben nu e photoshop deloc. E un unicat creat la cerinta unui Australian, prin unirea unui sasiu de 300GE cu toata mecanica, cu o caroserie de SLK. Ii placea omului SLK-ul si si-a dorit o masina de expeditie mai aparte. Deci punti rigide, diferentiale blocabile, reductor.
      BENZ G, altceva ce ?

      Comment


      • La farmacie se prezinta un barbat care ii spune farmacistei:
        -Doamna, am o problema. P...sul imi sta tot timpul in sus, chiar si daca fac sex 12 ore pe zi. Ce imi puteti oferi?
        Farmacista se duce in spate,se sfatuieste cu colegele apoi se intoarce si spune tipului:
        - Cazare, mancare si 300 de euro pe luna e bine?



        Undeva pe autostrada, accident de masina . Vine
        politia, ambulanta, strange
        cadavrele, ranitzii, se iau declaratzii. .. Vin la unu'
        care ramasese
        incremenit la volan dupa ce femeia de langa el zburase
        prin parbriz si
        murise. Asta era perplex.
        -Dom'le va intzelegem ca suntetzi socat, dar trebuie
        sa va spunem ca sotzia
        dvs a murit.
        -Nu era sotia mea.
        -Aha. Oricum vad cat sunteti de tulburat, fiica dvs
        din pacate murit.
        -Nu era fiica mea .
        -Atunci poate o ruda apropiata, o prietena f buna ....
        -Nu .....
        -Atunci cine era dom'le?
        -Era o prostituata. Am luat-o cu vreo 2 km in urma...
        -Aaaaa... pai atunci sunteti un norocos dom'le !
        -Noroc d'asta sa ai dumneata. V-ati uitat sa vedeti ce
        avea in gura???
        Last edited by popeye_pmm; 09-20-2009, 21:52 PM.
        Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

        Comment


        • - Ce ti-e cu tehnologia asta moderna, zise un calator din compartiment. Am vazut un documentar italian pe Discovery, unde arata ca la sapte dimineata intra cireada de vite pe poarta abatorului, si la sapte seara, ieseau pe poarta containerele cu conserve ...
          - Ehei, dar in Japonia, la sase dimineata intra pe poarta camionul cu nisip, iar la ora 13, iese vagonul cu microprocesoarele pe baza de siliciu.
          - Vax, zice Bula, uite, in orasul nostru, cam pe la 9 au inceput sa toarne fundatia la fabrica de bere, iar pe la 10 toti erau beti morti!

          Comment


          • Un tip bate la poarta unei case! Un caine se ridica in 2
            picioare si-i spune :
            * Stapanul nu e acasa !
            Tipul lesina de spaima. Cînd isi revine, îl intreaba pe caine :
            * Pai, daca esti caine,de ce nu latri ?
            * N-am vrut sa va sperii !
            Mercedes w211 E220CDI
            Bmw e46 320 d 150 cp, 330Nm
            Mercedes w124 2.5 d 90 cp

            Comment


            • Reclama dacia http://www.youtube.com/watch?v=XWdhatxV3J4
              Mercedes w211 E220CDI
              Bmw e46 320 d 150 cp, 330Nm
              Mercedes w124 2.5 d 90 cp

              Comment


              • Viata in cuplu

                E armonie in casa noastra...

                Comment


                • Dansul la bara perfect....ma rog, aproape... (am ras de m-am tavalit) :

                  Nothing Toxic adds new videos, pictures, links, and more 365 days a year. Visit nothingtoxic.com for all of you entertainment needs. Home of extreme entertainment.

                  Comment


                  • Poze funny si bancuri

                    Bancuri ->> http://brebu.ro/forum/viewtopic.php?f=54&t=87&start=120
                    Poze Funny ->> http://brebu.ro/forum/viewtopic.php?f=43&t=314&start=80

                    ENJOY !!
                    Noi poze si bancuri sunt adaugate zilnic .

                    Comment


                    • Opinia Consumatorului!!! De n-ar fi comic ar fi tragic....

                      http://shatyr.roCe este acest video ? O necesitate. Daca esti de acord, ajuta-ma sa-l promovez ca toata lumea sa inteleaga ca nu trebuie facut nimic ! Si nu,...
                      http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                      Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                      Comment


                      • Fii fresh tot timpu...
                        Dan clark showing you funny ways you should never arive to a date

                        Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                        Comment


                        • Sexy and fun pics

                          New sexy and fun pics ->> http://brebu.ro/forum/viewtopic.php?...4&p=2365#p2365

                          ENJOY !

                          Comment


                          • Creati o blonda...
                            Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                            Comment


                            • ION , inainte de a se culca :
                              A sarutat-o pe nevasta-sa pe obraz si a adormit. Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care statea la capul patului, imbracat cu o roba alba:

                              − Cine dracu esti? intreaba Ion, si ce cauti in dormitorul meu?
                              − Asta nu e dormitorul tau, iar eu sunt Sfantul Petru
                              − Adica .. sunt mort?! Nu se poate! Mai am atatea lucruri de facut in viata! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie ! trebuie sa ma trimiti inapoi!
                              − Ok .. poti sa te reincarnezi dar .. nu te putem trimite inapoi decat ca un caine sau o gaina.

                              Ion a fost devastat, dar stiind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o gaina. Flash de lumina si *poof* s-a trezit acoperit de pene si ciugulind de pe pamant.

                              − Nu e chiar asa de rau, s-a gandit Ion, pana cand a simtit o chestie ciudata crescand in el. Cocosul s-a dus la el si i-a zis

                              − Deci .. tu esti gaina cea noua? Cum iti place prima zi aici?
                              − Nu e chiar asa de rau, zice Ion, dar am asa o senzatie ciudata, de parca o sa explodez
                              − Ovulezi, nu-mi spune ca n-ai mai facut niciodata un ou?
                              − Niciodata!
                              − Eh .. relaxeaza-te si lasa sa se intample.

                              Cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa. Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emotiile il coplesesc, devenind mama pentru prima oara. Cand a facut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost si mai coplesitor si a stiut atunci ca reincarnarea sa ca gaina a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodata!

                              Cuprins de fericire, a continuat si exact cand trebuia sa scoata si al treilea ou, a simtit o lovitura incredibil de puternica in ceafa si a auzit-o pe nevasta-sa: IOANE!!! Trezeste-te dracu', betiv nenorocit! TE CACI IN PAT!
                              Mercedes w211 E220CDI
                              Bmw e46 320 d 150 cp, 330Nm
                              Mercedes w124 2.5 d 90 cp

                              Comment


                              • Si animalele stiu de ce .

                                Foarte tare poza, ma uit la ea si vad cata imaginatie a putut sa aiba cel care a facut-o. Bravo .
                                Attached Files
                                E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF