Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai nu sunt nici grasa, nici chiar foarte ugly , si stiu sa plec din rampa si forfecari (ca m-a disperat tata in poligon cu plecari din rampa si parcari cu spatele la 90 de grade, incat am luat examenul auto cu brio). Si nici n-am 14 puncte (ci doar 3, de la o parcare cam fortata, ca n-am vazut semnul, ca era ascuns intre copaci cu frunze ). Trebuie sa fie ceva cu un sambure de adevar, destul de subtil, incat sa fie inteles doar de unii.
    Ala cu viata dincolo de moarte ar merge, dar e prea agresiv (totusi inca nu am batut pe nimeni in trafic, doar am facut semne si am tras de volan spre masina unui taximetrist ).
    Vazusem un slogan care suna ceva de genul: Daca vezi sa citesti acest mesaj, inseamna ca esti prea aproape. Unii intr-adevar se baga prea aproape, si mi-e ca plec cu ei in carlig .
    Last edited by catsomania; 02-13-2008, 11:36 AM.
    Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
    Mercedes W116 200D (Amalia)
    Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
    BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
    Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
    http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

    Comment


    • Nu-i problema ca de asta avem carlige nu!!! Personal mi as pune o teapa incandescenta sa le trag motoru prin ea sau un tampon de ala de tren!!!
      Last edited by pneu; 02-13-2008, 11:48 AM.
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • Un tip si-o tipa, in liftul unui hotel de 5 stele. Cand se intoarce sa apese butonul pentru etajul la care dorea sa ajunga barbatul atinge cu cotul absolut intamplator, sanii femeii. Ca sa isi ceara scuze, dar sa nu fie penibil, tipul zice: - Doamna, daca si inima dvs este atat de mare precum sanii sunt sigur ca ma veti ierta! La care, ea: - Domnule daca si penisul dvs este la fel de mare precum cotul, eu stau la camera 214.
        Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

        Comment


        • carligu ala face minuni, pentru cine il poarta, nu pentru cel ce intra in el....

          Alegeri prezidentiale : Constantinescu, Iliescu, Basescu ies la egalitate iar BEC decide sa-i departajeze printr-un fel de extragere la sorti astfel : intr-o cusca cu sute de papagali, numa 1 e mascul, restu femele. Fiecare canditat intre pe rand, iar cel care iese cu masculul e declarat castigator. Primu intra Constantinescu.......dupa 5 minute iese cu un papagal si il inmaneaza veterinarului:
          - Imi pare rau Domnu C, dar este femela.
          Al doi-lea intra Iliescu.............dupa 10 minute iese si el cu un papagal si il inmaneaza veterinarului:
          - Imi pare rau Domnu I, dar este femela.
          Al trei-lea intra Basescu.............dupa 0.5 minute iese cu un papagal si il inmaneaza veterinarului:
          -Felicitari Domnu Basescu, ati prins masculul;cum ati reusit?
          - HA HA HA ! Pai m-am asezat in mijlocul lor si le-am spus : "SA TRAITI BINE", si asta mi-a raspuns: "SA-MI MANANCI P..A"
          Exista doua tipuri de masini :
          1. care au fost lovite
          2. care vor fi lovite

          Comment


          • Ia uitati cateva ADEVARURI despre femei:



            -Ce s-a intamplat cu o femeie care si-a pierdut 99,9% din creier?
            -A ramas vaduva!

            -Ce au femeile si sticlele in comun?
            -De la gat in sus nu mai este nimic.

            -Unde sunt cele mai tapene femei?
            -La morga.

            -De ce au femeile mainile asa de mici?
            -Cand spala pe jos sa ajunga mai bine in colturi.

            -De ce au femeile laba piciorului asa de mica?
            -Sa poata sa stea mai aproape de aragaz.

            -Care e diferenta dintre o sotie si o amanta?
            -50 de kilograme.

            -De cate feluri sunt femeile la volan?
            -Care sofeaza; care soferesc; care sofera...

            -Ce-ar face barbati daca n-ar fi femeile?
            -Ar imblanzi alte animale.

            -Ce face o femeie in spatiul cosmic?
            -Curatenie.

            -De ce nu schiaza femeile?
            -Pentru ca intre dormitor si bucatarie nu este zapada.

            -Ce rezulta daca incrucisezi o femeia cu un paianjen?
            -O femeie de servici cu opt maini.

            -De ce nu pot femeile sa fie frumoase si inteligente totodata?
            -Pentru ca in acest caz ar fi barbati.

            -De ce nu deosebesc femeile stanga de dreapta?
            -Pentru ca oalele sunt rotunde.

            -De ce au femeile picioare?
            -Ca sa ajunga din dormitor in bucatarie.

            -De ce pentru statuia Libertatii s-a ales ca model o femeie?
            -Pentru ca in cap este loc suficient pentru a amplasa un restaurant!

            -De ce au femeile doua perechi de buze?
            -Una pentru a spune tampenii, care te calca pe nervi, iar cealalta pentru impacare!

            -Stiti de ce le-a dat Dumnezeu femeilor ciclu?
            -Pentru ca merita.

            -Ce e pozitiv la faptul ca nevasta se rostogoleste pe treptele pivnitei?
            -Poate sa aduca si cateva sticle de vin cand se intoarce.

            -Stiti cine a reusit sa puna femeia la locul ei, in toata istoria mondiala?
            -Mesterul Manole.

            -De ce au femeile cu exact un neuron mai mult decat caii?
            -Pentru ca atunci cand spala pe jos sa nu bea toata apa din galeata.

            -De ce simuleaza femeile orgasmul?
            -Fiindca isi imagineaza ca barbatilor le pasa.

            -Cand te poate ajuta o femeie sa devii milionar?
            -Cand esti miliardar.

            -Ce sunt lungi si le plac femeilor?
            -Telenovelele.

            -Ce este iubirea?
            -Efortul pe care un barbat il face ca sa se poata multumi cu o singura femeie.

            -Care femei sunt cele mai fidele? Blondele, brunetele sau roscatele?
            -Caruntele.

            -Ce lipseste din geanta unei femei?
            -Ordinea.

            -Ce face o femeie, cand se holbeaza la o foaie goala de hartie?
            -Isi citeste drepturile.

            -Ce este femeia-mireasa?
            -Fata care schimba atentia mai multor barbati pe neatentia unuia singur.

            -Cum a aparut mama dracului?
            -Oamenii au crezut ca dracul - find barbat - nu poate fi destul de rau. Si atunci au creat-o pe mama dracului.

            -Care este asemanarea intre par si femeie?
            -Daca nu le ingrijesti, ambele te parasesc.

            -Care este punctul cel mai fierbinte al femeii?
            -Podul palmei: cum ii pui un ban cum il topeste.

            -Cum poti transforma o gaina intr-un pitbull?
            -O iei de nevasta.

            -Care este asemanarea dintre o femeie si o broasca?
            -Ambelor le este frica de barza.

            -Care este deosebirea dintre o femeie buna si una rea?
            -Femeia buna se duce in Rai, femeia rea se duce cu cine vrea.

            -Care este diferenta dintre femeie si oglinda?
            -Oglinda reflecta fara sa vorbeasca, femeia vorbeste fara sa reflecteze.

            -Care e diferenta intre o femeie si o vulpe?
            -Niciuna, amandoua sunt cautate pentru "blana" lor.

            -Care e asemanarea dintre femei si uragane?
            -Fierbinti si umede atunci cand vin. Si cand pleaca iau case si masini cu ele

            De ce numai 10% din femei se duc in Rai? Daca ar merge toate s-ar transforma in Iad.

            De ce femeile indragesc barbatii inteligenti? Cei aflati in opozitie se atrag.

            Cum defineste un barbat o relatie "50/50"? Femeile gatesc - ei mananca. Femeile spala - ei murdaresc. Femeile Calca - ei sifoneaza.

            Ce a spus Dumnezeu dupa ce a creat barbatul? "Oare se poate mai rau?" Si a incercat...

            De ce toate glumele cu blonde sunt scurte? Ca sa le inteleaga si ele.

            De ce femeile urmaresc telenovelele si in reluare? In 30 de secunde uita ce s-a intamplat.
            DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

            Comment


            • Super cool . Unele chiar sunt adevarate, altele sunt simple supozitii .
              Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
              Mercedes W116 200D (Amalia)
              Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
              BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
              Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
              http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

              Comment


              • Zilele astea am vazut pe spatele unui TIR: "Aveti grija! Aici sunt 350 de cai putere si un magar"

                Comment


                • Mie imi place si abtibildul ala de pe TIR-uri cu catelul teckel si inscriptia "long vehicle".
                  Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                  Mercedes W116 200D (Amalia)
                  Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                  BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                  Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                  http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                  Comment


                  • Fugi de tentatii…..dar incet sa te poata ajunge.
                    Exista o lume mai buna…….. dar este foarte scumpa.
                    I Brake For Nobody!

                    P.S Acolo MadMax... de la Ferentari...=))
                    Attached Files

                    Comment


                    • Autocritica.........................
                      Attached Files
                      W123 280E Blue Green Metallic

                      W126 280SE Champagne Metallic
                      W126 280SE Black Blue Metallic
                      W126 500SE Lapis Blue Metallic
                      W126 500SE Midnight Dark Blue

                      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                      Comment


                      • Un tip sta la coada la supermarket cind deodata observa ca o blondina super sexy, si ea la coada, ceva mai in spate, il saluta cu un fluturat de mina si-i zimbeste prietenos... Tipului nu-i vine sa creada ca o tipa atit de bine il cunoaste si, asa ca o intreaba: - Scuzati, ne cunoastem cumva? - Nu sint foarte sigura, dar cred ca sinteti tatal unuia din copiii mei, raspunde frumusetea. Tipul isi aduce aminte de singura data cind si-a inselat sotia. - Dumnezeule, deci esti dansatoarea de striptease cu care am petrecut in seara dinaintea nuntii pe masa de ping-pong, de fata cu toti baietii .....in timp ce colega ta ma biciuia cu telina uda si-mi baga un castravete in fund? - Nu, raspunde tipa rece, sint profesoara de engleza a fiului dumneavoastra. ...
                        Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                        Mercedes W116 200D (Amalia)
                        Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                        BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                        Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                        http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                        Comment


                        • Originally posted by catsomania View Post
                          Un tip sta la coada la supermarket cind deodata observa ca o blondina super sexy, si ea la coada, ceva mai in spate, il saluta cu un fluturat de mina si-i zimbeste prietenos... Tipului nu-i vine sa creada ca o tipa atit de bine il cunoaste si, asa ca o intreaba: - Scuzati, ne cunoastem cumva? - Nu sint foarte sigura, dar cred ca sinteti tatal unuia din copiii mei, raspunde frumusetea. Tipul isi aduce aminte de singura data cind si-a inselat sotia. - Dumnezeule, deci esti dansatoarea de striptease cu care am petrecut in seara dinaintea nuntii pe masa de ping-pong, de fata cu toti baietii .....in timp ce colega ta ma biciuia cu telina uda si-mi baga un castravete in fund? - Nu, raspunde tipa rece, sint profesoara de engleza a fiului dumneavoastra. ...
                          tare rau , nu am mai ras asa de mult
                          Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

                          Comment


                          • Stau la bar in localul meu preferat... deodata intra pe usa cea mai
                            frumoasa femeie pe care am vazut-o vreodata...

                            Ma gandesc cum sa intru cu ea in vorba si comand o sticla de sampanie.
                            Trimit chelnerul la masa ei cu sticla si un biletel daca doreste sa bem
                            impreuna.

                            Ea citeste biletelul si imi zambeste, scrie ceva si imi trimite mesajul
                            prin chelner.

                            Pe bilet sta: ' onorate Domn, daca as bea cu dvs. din aceasta sticla, ar
                            trebui ca in garajul dvs. sa existe cel putin un Mercedes, pe contul
                            dvs. cel putin un milion, in pantalonii dvs. ar trebui sa fie 17cm, iar
                            o vila in Insulele Canare ar fi deasemenea de dorit.'

                            Eu citesc zimbind si scriu inapoi: 'draga Doamna, in garajul meu se afla
                            un Ferrari, un Porsche si un Mercedes, pe fiecare din cele 8 conturi ale
                            mele se gasesc cate 2 milioane, am case de vacante in Bali , Florida si
                            Elvetia...

                            ... insa niciodata - nici pt. cea mai frumoasa femeie din lume - nu as
                            lasa sa mi se taie 6cm... asa ca va rog trimiteti-mi sticla inapoi!
                            Mercedes-ul e o stare de spirit!

                            Comment


                            • declaratii la politie
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ce ordinari...
                                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                                Mercedes-Benz.The technology of seduction.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF