Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Adevarul despre lumea in care traim...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A mai fost postat odata. http://www.clubmercedes.ro/adevarul-...m-t1827p5.html
    Foloseste functia search.

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • Acest Iulian Urban e de la mine de aici, e un mare pacalici.

      Reunite.
      Last edited by Carmine; 05-14-2010, 19:39 PM.
      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

      Comment


      • Afirmatiile alea sunt gratuite si facute in opinia mea sa bage frica in oameni si sa ii demoralizeze si mai mult.

        Comment


        • Interviul este mai vechi...daca observi cu atentie tot ce scrie acolo se adevereste acum!

          Comment


          • Se spune ca ,,Gura pacatosului adevar graieste ",eu sunt mai ateu de felul meu fiind crescut pe timpul lui ceasca; am gura pacatoasa rau de tot, cam ce spun aia se intampla iar lucrul asta ca DEJA suntem sclavi l-am spus mereu in cercurile de prieteni ,unii dintre noi sunt sclavi mai amarati altii sclavi de lux dar avem un numitor comun : Suntem sclavi pe mosie, unii pe camp altii in conac nu conteaza unde conteaza ce suntem !!!!!

            Comment


            • Daca stam asa pasivi si ''guvernul'' asta isi bate joc de noi pe fata nu pot decat sa spun{si am mai spus-o} ca ne meritam soarta.
              Am ajuns,cred, sa importam aproape toate produsele pe care le folosim.Ia sa incepem sa mergem in piete si sa cumparam de la romanii nostri nu sa cumparam de la vreun supermarket si sa-i facem pe altii cu p#*@ mare.
              Sunt multi nemultumiti in zilele astea care au votat pro guvernul actual.Au votat ''raul cel mai mic''.

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • Maine de dimineata sunt in P-ta Victoriei, ma duc sa fiu macar umplutura la acea manifestatie, sa incerc cu prezenta mea sa pot sa imi cer dreptul de a traii in aceasta tara de hoti, curve, parsivi si vanzatori de tara. Sa pot cere un drept pe care de mult nu il mai am. In fine, sunt scarbit de cea ce se intampla in aceasta tara, in halul in care a ajuns, in halul in care au adus-o acesti sarlatani, partari, parsivi, si vanzatori de tara.
                Nu stiu, poate vi se pare ca am inebunit, poate vi se pare ca sunt absurd, poate vi se pare ca nu am ce face acasa, poate vi se pare ca nu am ce face ( asa este ) pentru ca au blocat mai tot. De maine ma voi ocupa special de distrugerea si darmarea acestui clan (gasca) care imi distruge si acea farama de omenie din mine.
                Daca dorim sa facem ceva pentru viitorul copiilor nostrii ar fi timpul sa luam niste decizii impotriva celor care ne-au facut sa fim datori pe viata, sa fim amanetati total, sa fim vanduti si sa stam in genuchi pentru un colt de paine.
                Stau si ma gandesc daca ar fi cazul sa ma imbarc iar pe vapor si sa plec din aceasta tara. Dar am fost mandru ca sunt roman peste tot in lumea asta pe unde am fost, sunt mandru si imi place aceasta tara, dar rautatea care a intrat in oameni, parsivenia si mandria proasta, prostitutia masculuina si partareala (homosexualitatea) care a luat-o razna, legea junglei de care unii profita si nu patesc nimic, tiganii (romii) care au pus stapanire pe tara, prostia care ne inconjuara, pe zi ce trece imi pune capac.
                Ma inraiesc pe zi ce trece cand vad ca orice sarac bulangiu e tare in gura, ca orice om cand ii vorbesti frumos te ia de prost, cand esti bun te ia de papagal, cand incerci sa fi politicos, esti jignit.
                Unde este respectul pe care ar trebui sa il avem unii fata de ceilalti?
                Unde este omenia de care ar trebui sa dam dovada? Unde suntem noi cei care ar trebui sa fim?
                Sunt foarte dezamagit de mine ca am luat decizia sa incerc ceva aici in aceasta tara cu un magazin cu doua firme, de gasca care a distrus si amanetat aceasta tara, de toti smecheri parveniti, de toti parsivi care nu sunt in stare sa stea in picioare, de toti iepuri tari in gura si tari in spatele pe care il au, de fraieri care se cred jupani si fata in fata le miroase fundul de frica, de fraieri care sunt uzi in pantaloni cand ii privesti in ochi atunci ii intrebi de ce te jignesc fara a te cunoaste.
                In fine, o mie de cuvinte un ban nu face, maine ma duc sa ma racoresc, si va astept sa incercam sa ne facem viata mai usoara. Asa ca ROMANIA TREZESTE-TE, pentru ca traim in ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL.

                P.S. Doresc sa imi cer scuze daca am folosit vreun limbaj sau daca am jignit pe cineva.
                E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                Comment


                • Originally posted by no problem View Post
                  ...

                  P.S. Doresc sa imi cer scuze daca am folosit vreun limbaj sau daca am jignit pe cineva.
                  Eu as fi fost ceva mai incisiv in exprimare chiar cu riscul ban-ului

                  Comment


                  • Ma inclin in fata spuselor tale,Cataline!Astept sa iasa si Timisoara in strada!

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • Originally posted by no problem View Post
                      Maine de dimineata sunt in P-ta Victoriei, ma duc sa fiu macar umplutura la acea manifestatie, sa incerc cu prezenta mea sa pot sa imi cer dreptul de a traii in aceasta tara de hoti, curve, parsivi si vanzatori de tara. Sa pot cere un drept pe care de mult nu il mai am. In fine, sunt scarbit de cea ce se intampla in aceasta tara, in halul in care a ajuns, in halul in care au adus-o acesti sarlatani, partari, parsivi, si vanzatori de tara.
                      Nu stiu, poate vi se pare ca am inebunit, poate vi se pare ca sunt absurd, poate vi se pare ca nu am ce face acasa, poate vi se pare ca nu am ce face ( asa este ) pentru ca au blocat mai tot. De maine ma voi ocupa special de distrugerea si darmarea acestui clan (gasca) care imi distruge si acea farama de omenie din mine.
                      Daca dorim sa facem ceva pentru viitorul copiilor nostrii ar fi timpul sa luam niste decizii impotriva celor care ne-au facut sa fim datori pe viata, sa fim amanetati total, sa fim vanduti si sa stam in genuchi pentru un colt de paine.
                      Stau si ma gandesc daca ar fi cazul sa ma imbarc iar pe vapor si sa plec din aceasta tara. Dar am fost mandru ca sunt roman peste tot in lumea asta pe unde am fost, sunt mandru si imi place aceasta tara, dar rautatea care a intrat in oameni, parsivenia si mandria proasta, prostitutia masculuina si partareala (homosexualitatea) care a luat-o razna, legea junglei de care unii profita si nu patesc nimic, tiganii (romii) care au pus stapanire pe tara, prostia care ne inconjuara, pe zi ce trece imi pune capac.
                      Ma inraiesc pe zi ce trece cand vad ca orice sarac bulangiu e tare in gura, ca orice om cand ii vorbesti frumos te ia de prost, cand esti bun te ia de papagal, cand incerci sa fi politicos, esti jignit.
                      Unde este respectul pe care ar trebui sa il avem unii fata de ceilalti?
                      Unde este omenia de care ar trebui sa dam dovada? Unde suntem noi cei care ar trebui sa fim?
                      Sunt foarte dezamagit de mine ca am luat decizia sa incerc ceva aici in aceasta tara cu un magazin cu doua firme, de gasca care a distrus si amanetat aceasta tara, de toti smecheri parveniti, de toti parsivi care nu sunt in stare sa stea in picioare, de toti iepuri tari in gura si tari in spatele pe care il au, de fraieri care se cred jupani si fata in fata le miroase fundul de frica, de fraieri care sunt uzi in pantaloni cand ii privesti in ochi atunci ii intrebi de ce te jignesc fara a te cunoaste.
                      In fine, o mie de cuvinte un ban nu face, maine ma duc sa ma racoresc, si va astept sa incercam sa ne facem viata mai usoara. Asa ca ROMANIA TREZESTE-TE, pentru ca traim in ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL.

                      P.S. Doresc sa imi cer scuze daca am folosit vreun limbaj sau daca am jignit pe cineva.
                      Cataline, eu m-am resemnat, ma gandesc din toamna sa incerc o Canada, aceasta tara este iremediabil pierduta.
                      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                      Comment


                      • As fi vrut sa-mi exprim si eu punctul de vedere insa "no problem" este in asentimentul meu si a punctat extraordinar de bine.La fel ca multi dintre noi,dupa ce am venit in tara am investit mult in diferite domenii in speranta ca urmasii urmasilor mei vor trai intr-o tara civilizata unde toate vor fi la locul lor. Spre dezamagirea mea am fost nevoit sa asist consternat la degradarea sociala care s-a instalat in ultimii ani.De mediul economic prefer sa nu aduc aminte deoarece sunt intr-un fel printre cei privilegiati care nu prea se lovesc de aspectele birocratice in desfasurarea activitatii.Dar asta nu ma incalzeste cu nimic deoarece imi provoaca repulsie impartirea asta sociala si sistemul valoric dat cu totul peste cap.In cel mai scurt timp o sa copiem la indigo sistemul american si la urmatorul mandat o sa fie inscaunat un minoritar(exact ca in america,adica din aceeasi paleta cromatica)care o sa ne duca inapoi in epoca de piatra.Si va spun sincer ca nu ma incanta ideea...Ce sa zic,probabil daca ne-am uni fortele am scoate-o intr-un final la capat(din punctul unde a ajuns tara asta probabil vorbim de zeci de ani poate chiar o generatie).Intrebarea este...vrem sa fim noi acea generatie??Asa zic si eu...HELL NO!!!Macar daca am fi avut in tara un Roman adevarat cu o personalitate marcanta in care sa credem din toata inima,pe care sa-l sustinem si care sa ne reprezinte cu mandrie peste hotare din postura de eventual lider...dar asa...e o lupta fara sens cu un dusman pe care nici nu-l stim de fapt...Oricum vad ca deja incepe sa se faca imixtiunea intre tigani si populatia bastinasa ,asa ca nu vad sa fie probleme pe viitor in a convietui impreuna...Eu unul zic PAS deoarece nu ma incanta ideea si ma retrag incet,incet spre zari mai albastre insa va rog sa lasati vorba ca ultimul care pleaca sa stinga lumina.
                        CINE TRAIESTE CU FRICA NU TRAIESTE DELOC

                        Comment


                        • Mirobolanta expunere.Am o stare de beatitudine vazand ca mai exista oameni ca dumneavoastra printre noi.Cu o deosebita stima,Mircea.
                          Last edited by mircea600sel; 09-09-2010, 00:56 AM.

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • Imi amintesc de acea pacaleala si lovitura de stat care s-a intamplat in '89, cand marile puteri au incercat sa dezbine Romania, au dorit sa o desparta la fel cum au facut si cu Cehoslovacia, Iugoslavia si alte tari, dar nu au reusit pentru ca romanii au iesit in strada in toata tara, pentru ei a fost o mare surpriza neplacuta. Au reusit in schimb sa o distruga si sa inraiasca, sa il infometeze, poporul acestei tari. In istoria noastra de romani am fost un popor mereu nehotarat si uneori a mai aparut cate un conducator care punea capat acelei nehotarari cu plata a multor vieti si cu mult sange. Stramosi nostri au luptat atunci cand nu au mai suportat asuprirea celor care doreau la acele momente sa domine lumea si sa ne domine si pe noi. Romani au uitat acum ca sunt romani, au uitat ca trebuie sa apere cea ce alti inaintea lor au aparat cu pretul vietii.
                            Sa va dau cateva exemple cand am fost plecat in afara cu cea ce mi s-a intamplat:
                            Am muncit pe vase de coaziera si la primul meu contract in aeroport in Puerto Rico, cand sa ma imbarc in avion am fost scos din coada de la bilete pe unde se facea controlul bagajului de mana si cel corporal de catre cei care controlau (americani) si am fost pus sa ma dezbrac in chiloti cu picioarele pe doua urme desenate si cu mainile deasupra capului, in spatele meu erau doi sodati cu armele pregatite sa intervina. Au luat o penseta cu un tifon si mi-au atins tot corpul dupa care au pus tifonul intr-un aparat, dupa am intrat intr-o capsula si au dat drumu la niste jeturi de aer pentru am ma dezifecta. Ce se intampla era in fata tuturor celor care stateau la coada sa se imbarce in avion, ganditi-va cum m-am simtit, eram o amenintare si un posibil purtatar de virusi, dupa ce m-am imbracat mi-a trecut pe biletul de avion S S S S, eram FROM EST OF EUROPE.
                            In Dublin cand am ajuns in Irlanda in autocarul care facea turul orasului, ghidul prezenta tot ce era mai frumos, in autocar erau pasageri dupa vasul pe care lucram din America, Canada, etc. la un moment dat ghidul spune ca singura rusine a Irlandei sunt romanii (tiganii) care traiesc acolo din ajutorul social ca niste capuse ale societatii, nu imi venea sa cred in ce hal eram facuti, am luat foc cu acel ghid si si-a cerut scuze ca nu stia ca sunt si romani in autocar. Ce sa va spun, imaginea Romaniei in ultimul timp a ajuns sa fie una de criminali, prostituate, hoti, capuse, cersetori, parsivi si in primul rand o tara de TIGANI (vezi pana cand si Top Gear).
                            Sunt multe de povestit si sincer ar fi nevoie de multe ore scris, pentru dezamagirea pe care am simtit-o cand am vazut cum suntem vazuti in afara.
                            Dar va spun ca nu mi-a fost rusine sa spun ca sunt roman si m-am mandrit cu acest lucru peste tot pe unde am fost in aceasta lume si chiam m-am laudat cu istoria si vechimea poporului si a limbii noastre. Sunt mandru ca sunt roman si nu voi da satisfactie niciodata altei natii sa ma calce in picioare si sa ma faca sa fiu sclavul ei.
                            Pentru ziua de maine daca as putea sa imi fac vocea auzita pentru toate persoanele care vor fi maine prezente, le-as spune fara violenta si toata lumea sa se aseze in genuchi in toata tara tot poporul roman sa vada acea gasca cum a ajuns aceasta natie, in genuchi. Sa se cante imnul tarii Desteapta-te Romane si acea melodie Hai sa dam mana cu mana.
                            Asa sigur acea gasca va pleca pentru ca dupa liniste si soare vine si furtuna cu ura, rautate, foame, datorii si minciunile care au fost adunate in cei 20 de ani de acest popor.

                            Nu am inebunit, dar nu mai pot suporta cea ce se intampla.
                            E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                            Comment


                            • DA Domnule Mircea,mai exista asemenea oameni si cu siguranta sunt multi cei care gandesc asemeni noua,insa nu destul de multi pentru a echilibra balanta.De fapt...sunt multi Romani uniti doar in cuget.Cu toate ca au capacitatea,in lipsa acelui catalizator de care pomeneam mai sus masele nu o sa schiteze nici un gest hotarator pentru destinul tarii.
                              Si DA Domnule "no problem",nici mie nu-mi convine sa fiu bagat in aceeasi oala cu acesti nemernici de TIGANI si sa traiesc cu acest stigmat oriunde as merge in Europa.Si nu-mi convine ca mi-au suierat pe la ureche gloantele sapte ani din viata si am reusit sa castig respectul tuturor celor din jurul meu,pentru ca intr-un final sa fiu privit cu neincredere si dispret de catre lumea civilizata,in urma imaginii create de aceasta subrasa umana si total inutila pe fata acestui pamant numita romales sau mai concret ma refer la IMPUTITII deTIGANI.
                              Cu un deosebit respect,Adi
                              CINE TRAIESTE CU FRICA NU TRAIESTE DELOC

                              Comment


                              • Dragii mei colegi, am citit toate posturile de mai sus in mare parte sunt de acord cu voi mai putin la faza cu plecatul din tara si la ura importiva tiganilor.
                                In primul rand nu trebuie sa ne lasam batuti si descurajati chiar daca se incarca cu toate metodele dezbinarea si indobitocirea poporului roman.
                                In al doilea rand trebuie sa invatam sa ne luptam eficient impotriva tuturor agresorilor (interni sau externi).
                                In al treilea rand romanii morali, cinstiti trebuie sa se uneasca si in acest sens deja domnul Pavel Corut incearca sa schimbe putin cate putin societatea romaneasca:

                                Va invit sa participati la discutii,intruniri,etc..

                                Eu sunt de parere ca schimbarea trebuie sa vina de la noi si pe rand sa ii molipsim si pe altii. In acest sens cred ca fiecare dintre noi ar trebui sa respecte,sa rasplatesca semenii lui (romani, tigani, unguri..) atat timp cat sunt cinstiti in momentul in care gasim un pui de "cancer" trebuie sa il ardem fara mila numai asa putem scapa de reziduurile societatii.

                                PS: Imi cer scuze administratorului formumului si moderatorilor daca se considera ca am facut reclama, a fost departe de mine acest gand.

                                Cateva dedicatii pentru colegii forumisti:
                                Desteapta-te romane
                                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                                MJ - Man in the mirror (omul din oglinda):
                                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF