Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce filme preferati?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ultimele "chestii" vazute"
    Hitchcock - foarte foarte tare. Un film in care Hopkins arata inca o data ce inseamna sa fii un mare actor. M-a captivat si mi-a placut.

    Mizerabilii - probabil un film la fel de mare...dar la mine nu a avut asa priza. Sotia l-a apreciat foarte mult. Muzicalurile nu sunt preferatele mele. Hugh Jackman are la inceput un "monolog/solo" face-to-camera care mi s-a parut foarte bun, dar apoi...parca filmul e...moale. Nu e de mirare pentru un mousical.

    Am tot vrut sa vad The Untouchables dar nu am reusit. Aseara era asta head-to-head cu J Edgar Hoover sau cum il cheama pe ala cu DiCaprio dar pana la urma nu ne-am mai uitat la nimica. Revin cu detalii cand le vad.
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • Am vazut The Untouchables si este un film foarte bun. Il consider potrivit pentru o sera cu familia. Cred ca publicul caruia i se adreseaza e undeva intre 15 si 80 de ani plus minus ceva. Personal am avut grija de un om cu paralizie si am inteles unele aspecte din film destul de bine.

      Am vazut Jack the giant slayer (Jack si vrejul de fasole) si pot sa zic ca e fost ok. Mi s-a parut cel mai ne 3D film 3D pe care l-am vazut dar actiunea e ok. Finalul e cam tampitzel. Publicul target as zice ca e undeva intre 14 si 35 de ani.

      Am mai vazut si Love and Honor care a fost foarte aproape de pierdere de timp...romance intre un soldat din Vietnam venit casa in permisie si o tanti (mult prea in varsta ca sa mai treaca a adolescenta) care semi-imbratiseaza ideologia hippie. Are aer de Hannah Montana ceva mai rafinat...
      Public target...intre 14 ani si 15 ani =)). Nah merge pana la un 30 .
      E220 cdi W210, 2001

      E320 W210, 1997
      C180 W202, 1994
      W123 200D, 1978 cu inima de W124


      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

      Comment


      • Eu , prefer filmele adevarate nu cele facute pe calculator .

        Am vazut filmul "Politie" , an de fabricatie 1985 , cu Gerard Depardieu si Sophie Marceau .

        Revazut , " 9 Saptamani si jumate" si "Love in Paris" ( Another 9 Weeds) , cu Mickey Rourke , Kim Basinger si Angie Everhart .

        Comment


        • Contele Dracula.

          Comment


          • Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


            Paste fericit tuturor membrilor www.clubmercedes.ro !
            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

            Comment


            • De ceva timp prefer filme difuzate de "cablistii" la care sunt arondat .

              In aceasta seara am vizionat un film bun , zic eu :

              "Strania poveste a lui Benjamin Button" .

              Protagonisti , actorii : Brad Pitt , Cate Blanchett , Julia Ormond , etc .

              Comment


              • Originally posted by nstoe View Post
                De ceva timp prefer filme difuzate de "cablistii" la care sunt arondat .

                In aceasta seara am vizionat un film bun , zic eu :

                "Strania poveste a lui Benjamin Button" .

                Protagonisti , actorii : Brad Pitt , Cate Blanchett , Julia Ormond , etc .
                +1.Foarte bun filmul,mi-a placut.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • De la 20,30 se anunta iar ceva interesant , pe A 1 .

                  "Intalnire cu Joe Black" .

                  In distributie : Brad Pitt , Anthony Hopkins , Claire Forlani , etc .

                  Cine nu este pasionat de meciul 'lu' peste prajit" are cu ce sa-si omoare vremea .

                  Comment


                  • Un film deosebit. Din pacate, a fost difuzat de atatea ori...
                    Chiar imi place masinuta asta!

                    Comment


                    • Mulholland Falls

                      Nick Nolte and Melanie Griffith .

                      Excelent film .

                      Comment


                      • In peroada de concediu , prefer filmele usoare gen western 1960-1970 .

                        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                        Comment


                        • Te mai poti uita la filmele astea ? Cu toata bunavointa si aprecierea operei artistice, recunosc ca nu am mai avut rabdarea de odinioara.
                          Last edited by Zeus; 07-04-2013, 17:53 PM.

                          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                          Comment


                          • Mi-au placut foarte mult:
                            Coach Carter si John Q - adevarate lectii de viata;
                            Sunshine(1999) cu Ralph Finnes , unde joaca triplu rol si filmul prezinta o familie de evrei care trece prin toate perioadele sec. XX;
                            Sleepers, The usual suspects - filme foarte bune, iar pentru cei romantici recomand The Notebook(2004) cu Ryan Gosling.

                            Probabil ar trebui sa fac o lista cu peste 50 de filme pe care le-as recomanda, eu fiind un mare amator de asa ceva.
                            Daca sunt colegi interesati, pe genuri, pot sa lucrez la lista respectiva si sa o impart cu voi. Un fel de "must-see" al fiecarui gen din 1920 si pana azi.

                            Dar va anunt ca nu sunt filme prea noi(in marea lor parte), majoritatea dintre voi poate le-ati vazut la un moment dat, dar nu ar strica un remember.
                            Mercedes-Benz C180 Elegance

                            Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                            Comment


                            • Depinde de psihicul fiecaruia , ce simte ca il relaxeaza ; unii se uita la Stan si Bran , altii la cele mai noi productii .

                              Acum , seara pe racoare , prefer Diamond League .

                              Comment


                              • Destul de interesanta triologia dedicata "lui Bourne" . A fost "Identitatea lui Bourne" .

                                In seara aceasta va rula la teve-u , "Suprematia lui Bourne" .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF