Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fluturasi www.clubmercedes.ro

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Va salut domnilor! Da candva prin '95, de la nunti am plecat apoi au urmat cateva posturi locale... cateva nationale... in prezent fac productie video-foto particular, lucrez tot cu tv locale si nationale doar ca in momentul de fata nu mai far teren si platou 24/24 ci se incheie un contract se omoreaza si api urmeaza factura.
    Pentru televiziuni e mai convenabil ca nu mai plateste un operator imagine sau un cameraman in fiecare luna si poate munceste doua saptamani din patru ci au un material de facut facem contract cu sau fara vanzare drepturi de autor eu imi achit obligatia sa fac materialul (unde daca nu esti atent la intocmirea contractului iti da o gaura de te linistesti) iar dansii in functie de contract onoreaza partea financiara. A si inca u lucru nu mai platesc soferi, nu mai achizitioneaza masini, nu echipamente, nu operatori imagine. Vor un material documentar de exemplu nu mai platesc o armata de oameni, echipamente nebunii, doar contract se intocmeste o regie si asteapta materialul, apoi e verificat de o comisie e ok iei banu, nu le place ceva inapoi la treaba dar sunt riscuri mari
    nu de putine ori era sa dau un mai mare faliment.
    Cu respect!

    Comment


    • #17
      Am intrebat pt. ca am facut si eu asta vreo 8 ani, in "regie proprie", dar m-am lasat, am vandut aparatura, tot, nu mai vreau sa aud, era stres prea mare.
      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

      Comment


      • #18
        Din cite stiu moderatorul popeye_pmm are o arhiva de filmulete care ar putea sa fie de folos in realizarea unui material promotional...urcat pe youtube si sa dam link-ul si citeva foto sa stirnim curiozitatea tuturor...

        Comment


        • #19
          Da asa sunt si eu cand am plecat de la Antena 1 aveam deja 10.000 pe la banci, nu se mai putea ca lucram nonstop nu interessa pe nimeni si nu respectau contractul, stateam bine pe picioare si deja faceam pachet complet video-foto-montaj, si de un an trag pentru mine nu mai stau ca lunaticii pe coclauri la stiri, apoi platou vreo emisiune de te lua somnu, apoi mai aveai parte de un direct ceva, puneai in practica proverbul cu tesla.
          Castigam putin la cat era de munca nu asigurari de viata nu pe echipamente, ehe cata bataie mi-am luat pe la stiri, asa ca experienta de viata si adrenalina e perfect ca job, dar am facut o varsta (27 ii fac in august) si vreau sa ma sez si eu ca omu la casa mea, iar viata de familie cu lucrul in televiziune nu se impaca deloc.
          Bag si nunti la greu si pe bani frumosi, adica decat 3 nunti pe lovele putine mai bine una linistit banu grup si lucrata cu atentie, ca nu te grabeste nimeni ca ai una la 2-3 saptamani nu in fiecare saptamana, le prezint cataloage foto si dvd demo dinainte (dar nu prea e cazu, cei care vor sa lucreze cu mine stiu ce fac si nu comenteaza la ban) si sub 15 mil nu avem ce discuta stiu ce fac si stiu cat de bine nu dau material in plus nu cer decat seriozitate de la ei, mai sunt cate unii care se cred cu o secunda mai destepti dar nu tine (la banii astia fac video-foto, foto doar pe dvd nu si scos, la cataloagele de prezentare scot pe hartie). In legatura cu morcovul, la mine e cu roaba si cu gradinar cu tot, ca am luat credite si am bagat bani ca inecatu si acum de vreau nu vreau trebuie sa-i fac.
          Cu respect!

          Comment


          • #20
            Ma bucur ca nu sunt singurul care imparte fluturasi de nebun!!
            W110-2.0 D 1966
            W115-2.0 D 1971
            W123-2.4 D 1982

            Comment


            • #21
              Va salut domnilor! Cel putin incercam, o mica 'miscare' locala astazi, una nationala maine sunt atrasi din ce in ce mai multi posesori de MB, o mediatizare doua si asa eforturile facute de veteranii forumului voar avea un sens. Daca fiecare ar face un minim de efort pentru promovarea forumului "lucrcu care vine in folosul tuturor posesorilor, nu numai al impatimitilor care fac o treaba extraordinara pe forum" totul ar capata mai rapid forma.
              E un lucru mare cand ai o problema mergi la service (nu toti ne pricepem la mecanica) si sa-ti curete 2 fire sau sa stranga o piulita la facturare vezi 200 de epuroi vorba cuiva( se stie cine), intrii pe forum oamenii de bine 'mana de la mana gasesc buba' repari beleaua " NU MI SE PARE IN REGULA CA APOI SA-I SALUTI DIN MERS", DACA NE PLACE SA FIM AJUTATI LA NEVOIE, TREBUIE SA AJUTAM SI NOI LA RANDUL NOSTRU PENTRU CA O FACEM PENTRU PENTRU NOI "POSESORII" DE MB citez: "CARE ESTE".
              Cu deosebit respect si sper sa nu fiu inteles gresit!

              Comment


              • #22
                Cata treaba am avut astazi!!! Am scos 300 de fluturasi + bonus intalnirea de maine in Pitesti am alergat toata ziulica si am deranjat posesori de MB, am mai rugat cativa prieteni sa imparta si ei ca poate poate. Maine la orele 14 momentul adevarului nu stiu de ce, dar am sentimentul ca o sa fim doar eu si cu mine .
                Eu cand am dat peste forum m-am bucurat nespus, si in urmatoarea secunda m-am inregistrat fara ca macar sa vad despre ce e vorba si cu ce se mananca. Impart fluturasi ca un apucat, pun afisuri, un tricou, o sapca, le explic oamenilor ce se urmareste prin acest club, explic atat cat ma pricep eu, ca aici gasesc oameni cu adevarat iubitori ai marcii, care impartasesc bucurosi din propriile cunostinte si experiente, care ajuta neconditionat atunci cand li se cere, dar ca si ei pot ajuta cumva ca nu o facem decat pentru noi...

                Dumneavoastra cum ati reactiona daca eu va bat in geam si va spun cele de mai sus?

                E! Majoritatea se uita la mine de parca as fii nebun, de parca le cer casa, masinile si femeia.

                Concluzia mea pana in momentul de fata: unii dintre noi chiar ne meritam soarta, deaia majoritatea service-urilor isi bat joc de noi, deaia platim asigurari si ca sa beneficiezi de ele trebuie sa dai spaga la agenti, deaia platim taxe de drum si in drum ramanem cu masinile mai precis in gropi, deaia suntem jefuiti de catre stat... PENTRU CA STAM SI NE MULTUMIM CA A MAI TRECUT O ZII SI VINE SALARIUL CARE JUMATATE SE INTOARCE LA STAT SI CURSUL SE REPETA... SI NOI NE MULTUMIM CA STAM, CA DOAR DE LA STAT LUAM BANII NU?

                Corectati-ma daca gresesc, dar eu nu vreau ca ai mei copii sa traiasca in aceasta tara ca sa munceasca sa aibe de unde sa plateasca!

                Astept parerile voastre... poate oi fii eu nebun si exagerez!!!
                Last edited by Andreas; 03-08-2008, 21:22 PM.

                Comment


                • #23
                  N-ai greshit cu absolut nimic. Asha e facut romanul. Dobitoc congenital din nascare. Ashtia sintem...

                  Comment


                  • #24
                    Datorita maselor mari de membri rezultate in urma actiunii "FLUTURASUL" de maine demaram actiunea "FLUTURASUL 2".

                    Comment


                    • #25
                      Ai perfecta dreptate. Cu batutul in geam la noi romanii e o problema. Cand se bate in geam la noi se cere, nu se da, asta ar fi problema. Poate de aia erau si oamenii mai neinteresati. Eu zic sa nu renunti si cu ajutorul a catorva prieteni vei reusi. Bafta, omule.
                      Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Andreas View Post
                        Datorita maselor mari de membri rezultate in urma actiunii "FLUTURASUL" de maine demaram actiunea "FLUTURASUL 2".

                        D bv.bafta in continuare!
                        “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF