Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Un tribut adus idiotilor...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un tribut adus idiotilor...

    Priviti de la secunda 50...of Doamne, cum ii suporta pamantul oare pe cretinii astia?

    1994...Mercedes Benz...w202, c180
    Dragoste la prima vedere...

    http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

  • #2
    Doamneeeee ce IDIOT!
    C220 S202
    Mercedes 4 EveR!

    Comment


    • #3
      Bun de trimis lui Cristian Ciocan, poate dă de lucru şi la alţii ca el, adică poliţiştii de la circulaţie, nu? În care avem mare încredere, că ca ei...nimeni în România.

      Comment


      • #4
        Cam cum ii suportam si pe labarii aia pe care ii votam...
        http://www.caesaralexandru.wordpress.com

        Comment


        • #5
          Sa nu-l omori cand il prinzi ? Cu totii gresim, dar nici chiar asa.

          Comment


          • #6
            Vai de capul meu , si astia cica sunt soferi profesionisti .... profesionisti pe dracu .

            La inceput credeam ca BMW 7## este subiectul si mai apoi viteazul cu Skoda Octavia care tripla pe linia continua .

            Dar nu ma asteptam la ditamai TIR-ul . ( fie el si TIR turcesc )
            Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

            Comment


            • #7
              Originally posted by w124researcher View Post
              Vai de capul meu , si astia cica sunt soferi profesionisti .... profesionisti pe dracu .

              La inceput credeam ca BMW 7## este subiectul si mai apoi viteazul cu Skoda Octavia care tripla pe linia continua .

              Dar nu ma asteptam la ditamai TIR-ul . ( fie el si TIR turcesc )
              Era sa-i faca pe aia din MIERCUREA SIBIULUI cu o gramada de Dusteruri

              Comment


              • #8
                Da, era sa se rastoarne ala...Eu mergeam dupa el pana oprea in prima parcare si il luam in aer direct.
                1994...Mercedes Benz...w202, c180
                Dragoste la prima vedere...

                http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

                Comment


                • #9
                  Peste tot in tara se circula asa.
                  E dezastru cu astia. De aceea se intampla accidente cu morti aproape in fiecare zi, pentru ca si legea este blanda cu ei. Pentru bautura si circulatie agresiva care pune in pericol viata partenerilor de trafic ar fi bine introducerea pedepsei cu confiscarea masinii si anularea permisului de conducere. Atunci sa vezi ce cuminti stau baietii.
                  Scuze pentru duritate dar viata unui om nu se poate cumpara cu nimic. Asta e.

                  Comment


                  • #10
                    Cum mama dracului s-a bagat ala in depasire "la orb" si pe linie dubla continua?

                    Nici cu Brabusu nu merita sa te bagi asa, si ar dura infinit mai putin depasirea. La unu' de-asta ar merita sa-i bagi cardanu in fund si sa-i dai vreo 7000 de ture!

                    Comment


                    • #11
                      Eu am patit asa cu un tir deasta in Piatra Craiului doar ca tampitii se luau la intrecere si era o curba la 360 aproape si vizibilitate 0 am crezut ca ma cac pe mine cand am vazut din curba venind in fata mea ditamai tirul. La volan un Tarzan la bustul gol... efectiv ca tarzan manuia si volanul.

                      Comment


                      • #12
                        Si ala cu Daciile in spinare este la fel de cretin.

                        Si uitati-va la 1:03 cum accelereaza in loc sa il lase pe idiotul de turc sa reintre pe banda.


                        Originally posted by crstn_savu View Post
                        La volan un Tarzan la bustul gol... efectiv ca tarzan manuia si volanul.
                        Pentru cine nu si-l mai aduce aminte pe Tarzan :

                        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                        Last edited by w124researcher; 08-25-2010, 18:52 PM.
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • #13
                          Adevarul ca si trag patronii de ei de ii fute soarele...a venit intr-o zi unul la firma (la mine la lucru) a dat actele la semnat si a zis ca se culca omul pana il descarca baietii.
                          Venea de la Constanta, nu am putut sa il trezim jumate de ora...am tras de el, am dat cu levieru in container, l-am udat cu apa...am crezut ca e lesinat. Cand a coborat din tir, a cazut din picioare....pfff...de oboseala!

                          Si te intanesti cu unul de asta pe sosea si te-a nenorocit!
                          1994...Mercedes Benz...w202, c180
                          Dragoste la prima vedere...

                          http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

                          Comment


                          • #14


                            Altul numai bun de pus in streang.
                            1994...Mercedes Benz...w202, c180
                            Dragoste la prima vedere...

                            http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by w124researcher View Post

                              ...idiotul de turc ...
                              Te rog frumos,fara din astea.A gresit.

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF