Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Lady-E 300 Hybrid (w212-2)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lady-E 300 Hybrid (w212-2)

    Salutari tuturor membrilor.
    dupa multi ani de utilizare a mai multor masini, marci diferite, am hotarat sa pasesc si in categoria "premium". Orice fel de masini am avut inainte, este clar ca nu se ridica la nivelul acesteia, dar fiecare la vremea respectiva avea o particularitate ok.
    Revenind, de cateva luni sunt posesorul unui Mercedes E 300 bluetec Hybrid, care are la baza un motor disel 2.2 + motorul electric de 20kw. Efectiv e o masina mild-hybrid, nu hybrid clasic. diferenta intre cele cu plug-in si cea mild-hybrid, unele se incarca la priza, iar celelalte energia se regenereaza in mers exclusiv.
    Pe scurt:
    An 2013
    km 206.000 (luata la 203k km)
    Putere 210 cp (totala + boostul oferit de motorul electric)
    ca dotari:
    piele maro + plafon negru + ornamente argintii
    sistem audio harman/kardonn
    camera pt "R" (de la racheta
    Last edited by Alex_w212; 01-22-2021, 20:10 PM.

  • #2

    park asist (parcheza singura, dar cafea nu face)

    (cred ca sunt ceva prb la site, nu se incarca tot textul)
    Last edited by Alex_w212; 01-22-2021, 20:13 PM.

    Comment


    • #3
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 4 photos.

      Comment


      • #4
        Ps: si nu, nu era loc de parcare pt persoane cu nevoi speciale

        Comment


        • #5
          Am avut placerea sa o vad personal si sa-i admir interioul/exteriorul si sa-i cunosc proprietarul .

          Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

          Foarte interesanta masina , un om651 clasic mixat cu un hibryd .

          Desi stiu ca sunt probleme cu rampa de
          acces la garaj ....acolo e locul potrivit pt E class .

          Comment


          • #7
            Salutare!


            Foarte interesanta masinuta, sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea!
            Pentru intretinere, deja ai luat legatura cu maestrul.

            Mor dupa acest model, ILS-urile alea sunt ceva wow.
            Interiorul e bestial!

            Poate ne intalnim pe la garaj.
            Să știi să lupți când vrei să ai.
            Să nu regreți când pierzi sau dai

            Comment


            • #8
              Multumesc mult pt aprecieri.

              Comment


              • #9
                Si spre rusinea mea...am aflat acest aspect destul de tarziu, dupa ce am fost intrebat "ce cutie are",am cautat putin si am gasit in lista cu dotarile masinii din fabrica. Si imi place cum suna: AMG SPEEDSHIFT MCT 7-Speed Sport Transmission

                Comment


                • #10
                  AlinMarius pe joi

                  Comment


                  • #11
                    S-a intamplat sa fiu si eu la "garaj" si sa o vad, si cu bateria veche si cu cea noua...

                    Frumos model, sa te bucuri de ea!

                    Comment


                    • #12
                      Multumesc mult @haro.

                      Si da, joi voi mai merge la garaj, mai avem cate ceva de facut la ea , voi revenii cu detalii si poze.

                      Comment


                      • #13
                        Astazi suntem pe modul service...mici constatari de remediat. Revin cu poze si detali
                        Attached Files

                        Comment


                        • #14
                          Scurgeri/pierderi antigel
                          In progresss.
                          schimbat pompa apa +accesorii
                          #inovativegarage
                          You do not have permission to view this gallery.
                          This gallery has 3 photos.

                          Comment


                          • #15
                            Salutari lui Gabi

                            Urmeaza sa ma programez si eu pentru baie, baterie filtru, sa punem cazanul pe roti din nou
                            Să știi să lupți când vrei să ai.
                            Să nu regreți când pierzi sau dai

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF