Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Karl - S350d long, 4matic AMG

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu stiu ce sa zic cu masina asta. Te-aș felicita dar nu stiu cum o sa rezolvi următoarea dilemă: cum faci sa stai și în spate (pe locul de mare șef) și sa și conduci im același timp?
    E destul de clar pentru mine ca majoritatea dimtre nii nu am stat pe locurile din spate niciodată...deci cum faci?
    legat de bulversarea creata de schimbatul mașinilor am pățit și eu una interesantă cand am incercat sa opresc Golful apăsând butonul...de la casetofon. Si nu înțelegeam de ce nu opreste motorul .
    Asta și aia cu trasul de manerele de la usi ca sa se deschida.
    Revenind la masina asta...să-ți dea Dumnezeu multa sanatate tie și familiei ca sa va bucurați de ele! Mulți km fara necesitatea oricărui fel de garantie.
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • #32
      Covorase Cauciuc Fata Negre A22268076059G33 290 lei + TVA

      Spate A22268077059G33 220 Lei + TVA
      Attached Files
      http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


      www.mbretrofit.ro

      Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

      Comment


      • #33
        cl600 - Eu ziceam că nu am găsit preșuri de cauciuc AMG. Alea de MB sunt și mai ieftine de atât, pe reviziemercedes.ro. dar era cu stat după ele. Nu am gasit pe stoc nicăieri unde am sunat.
        Așa că le-am luat pe astea slovace. Nu sunt chiar ultimu' drum...
        adidc - Mulțumesc pentru urări, numai bine și la tine!
        Dilema - chiar să fie asta o problemă ?
        Nu întotdeauna conduc eu .

        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

        Comment


        • #34
          Aș vrea să fiu destul de citit să pot lauda mașina ta cu adjective alese dar tot ce pot scrie este "uau" !
          Intr-o notă mai serioasă, ai încercat la chinezi pentru presuri ?



          Scrie că poti să specifici modelul masinii la comandă, la fotografii au poze cu bavareze. Sunt foarte multe anunțuri inafară de cel selectat de mine.

          Să o feresti de tăntălăii care nu stiu să deschidă portiera în parcările aglomerate și să tetbucuri de ea fără evenimente neplăcute !
          Stefan

          Comment


          • #35
            Superba



            ... ca sa fiu carcotas as fi vrut trapa si un sistem audio mai bun , kill me
            Last edited by Doggfather; 04-14-2019, 09:02 AM.

            Comment


            • #36
              Mulțumesc!
              Mai trapă de atât, nu e loc.
              Burmester symphony nu ajunge? IMG_20190414_101844.jpg IMG_20190414_101951.jpg
              Last edited by Zeus; 04-14-2019, 12:33 PM.

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • #37
                Felicitari, ai facut o alegere foarte buna! Sa o stapanesti cu placere!
                http://www.w204.ro

                Comment


                • #38
                  Legat de preșuri, uite un model fain .

                  P.S.: Ai grijă cu odorizantul ăla lichid. Dacă pică din el pe consolă, capac scrumieră, te-ai scos.

                  Regulament general Club Mercedes.

                  Comment


                  • #39
                    Masina are P21, de ce mai pui mizeria aia la oglinda?

                    La același preț cu flaconul plin, poți lua un flacon gol...care se poate incarca cu esența dorita, daca MB nu te satisface.
                    http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                    www.mbretrofit.ro

                    Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                    Comment


                    • #40
                      Nu merge link-ul.
                      Odorizantul e la gunoi din prima zi. Poza e de la dealer.
                      Mașina are pachetul Air Balance, dar parfumul era terminat. Am luat de la autoklass cu 355ron, night crengi Mood.
                      Pute mișto .

                      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                      Comment


                      • #41
                        Merge, doar că trebuie să alegi să-l vezi pe youtube.

                        image_140398.png
                        Regulament general Club Mercedes.

                        Comment


                        • #42

                          Wow, nu am ascultat niciodata dar cred ca se aude intr-un mare fel
                          Cel mai tare sistem ascultat de mine a fost Bang and Olufsen
                          Masina e de vis




                          Last edited by Zeus; 04-15-2019, 18:29 PM.

                          Comment


                          • #43
                            Prima intervenție, terminată cu succes în 20 de minute, cu poze cu tot.
                            Înlocuit ledul de sub oglinda șoferului, cel ce se aprinde noaptea când incui/descui fierul. "puddle lamp"
                            De remarcat modelul nou, carcasă metalica, închis ermetic cu rășină, în comparație cu cel vechi, de plastic, plin cu apă... IMG_20190415_173411-1836x3840.jpg IMG_20190415_173306-3840x1836.jpg IMG_20190415_173301-3840x1836.jpg

                            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                            Comment


                            • #44
                              Big like! Nu esti proprietar de masina pana nu tragi o reparatie in parcare!
                              Last edited by Sharky; 04-17-2019, 17:23 PM.

                              Comment


                              • #45
                                Prin '97 mutam volanu' de lemn la un w124 pe nuturi în mers, să stea drept , acum am îmbătrânit, opresc măcar .

                                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF