Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W210 E55 AMG l

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W210 E55 AMG l

    Date tehnice:

    V8 5439 cmc
    260 kw / 354 cp
    an fabricație 2001
    0-100 kmh 5.7 sec
    are pe ea cam tot ce poate avea un W210
    consum mediu - urban 22, extra-urban 12

    Opinii personale:
    una dintre puținele mașini aproape complete (mai puțin abilități off-road):
    elegantă, discretă, silențioasă și extrem de comfortabilă pe de'o parte,
    stabilă, puternică, rapidă și rigidă pe de altă parte.
    Când am cumpărat'o, am știut la ce să mă aștept din punct de vedere al performanțelor, respectiv cel financiar. Și așa a și fost. Un singur lucru mi'a depășit însă așteptările: plăcerea de a sta la volan ore'n șir.
    Attached Files
    driving sideways is better

  • #2
    Foare frumoasa ! Sa o stapanesti sanatos

    Este silentioasa, pana in momentul in care apesi mai tare acceleratia
    C 200 CDI
    ML 63 AMG
    S 55 AMG Long
    SL 55 AMG
    Yamaha R1
    Yamaha R6

    Comment


    • #3
      Originally posted by Baracuda View Post
      Foare frumoasa ! Sa o stapanesti sanatos

      Este silentioasa, pana in momentul in care apesi mai tare acceleratia
      Multumesc mult.

      Si cand o calc e totusi discreta, are un duduit suficient cat sa'ti atraga atentia, nimic mai mult, dupa care am disparut
      driving sideways is better

      Comment


      • #4
        Pai la duduitu ala ma refeream, cireasa de pe tort

        Foarte frumoasa zona unde ai facut pozele, tre sa imi gasesc si eu o zona asa !
        C 200 CDI
        ML 63 AMG
        S 55 AMG Long
        SL 55 AMG
        Yamaha R1
        Yamaha R6

        Comment


        • #5
          Originally posted by Baracuda View Post
          Pai la duduitu ala ma refeream, cireasa de pe tort

          Foarte frumoasa zona unde ai facut pozele, tre sa imi gasesc si eu o zona asa !
          Maestre, între timp am studiat cu maxim interes colecția lu' matale și dă'mi voie să exclam : jos pălăria!

          Am mai observat ca ai doua "compresoare" si un aspirat, toate cu sistemul nou de evacuare. La astea intr'adevar duduitul iți face pielea de găină, o senzație care pentru mine este dintre cele mai frumoase. La al meu, comparativ, sunetul e mai silențios, indiferent de turație. Recunosc, mi'ar plăcea un sistem de evacuare ca al tău.

          Cât despre poze și zonă, te aștept la noi la Cluj să'ți completezi albumul cu iz de Ardeal!
          driving sideways is better

          Comment


          • #6
            Multumesc frumos colegu', tin la ele ca la ochii din cap.

            Intamplarea face ca am mers cu un exemplar ca al tau si am fost placut impresionat. Acum cativa ani am avut un E230 W210 si vreau sa spun ca acel 55 parca era alta masina, tinuta de drum exemplara, sunet, lux si sportivitate. Ca sa nu mai vorbim de optiuni.

            Masinuta aia nu o sa-ti faca nici un fel de probleme, comparativ cu modelul nou este la alt nivel de fiabilitate.

            Cand am drum prin cluj am sa-ti dau un semn, sunt sigur ca este un oras frumos, ca si fetele
            C 200 CDI
            ML 63 AMG
            S 55 AMG Long
            SL 55 AMG
            Yamaha R1
            Yamaha R6

            Comment


            • #7
              Ai dreptate, W210 sunt extrem de fiabile, iar al meu are toate optiunile posibile pe un E55. Am căutat la un moment dat pe mobile.de modele asemănătoare, dar puține aveau toate opțiunile.

              Da, orașul e minunat, fetele pe măsură.
              driving sideways is better

              Comment


              • #8
                Salut,frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente.
                Toate cele bune,
                Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                Comment


                • #9
                  salut !!! GRAVA masina !!! multi km fara probleme !!!!

                  Comment


                  • #10
                    Super smechera masina , imi imaginez cei 354cp pusi la treaba ,sa o stapanesti sanatos !
                    P.S. Dar niste poze cu interiorul si motorul nu ne pui si noua pe aici sa ne minunam un pic ?
                    Mercedes ... si alte masini ! "b" de la masini !
                    Inmatriculari BULGARIA autoturisme max 163 cp in 7 ore ,LEGAL !
                    ˙uɐɔ ı ǝsnɐɔǝq

                    Comment


                    • #11
                      Vă mulțumesc domnilor, cât de curând revin cu imagini din interior și de la motor.
                      driving sideways is better

                      Comment


                      • #12
                        Ce poti sa mai zici in afara de: Avion!

                        Superba masina, iar sunetul ala de AMG te unge la suflet putin...

                        Comment


                        • #13
                          Larger than life in texas ... Serifule ... da'i blana cat mai poti ... ca viata-i scurta si noi suntem tineri

                          Respectele mele
                          C200T CDI w203 FL

                          Kawasaki ZX636R -> vine raaaacccheeeeeeetttttaaaaaaaaaaa aaaaaaa trecut ...

                          http://www.spritmonitor.de/en/detail/451199.html

                          Comment


                          • #14
                            Larger than life in texas ... Serifule ... da'i blana cat mai poti ... ca viata-i scurta si noi suntem tineri

                            Respectele mele
                            C200T CDI w203 FL

                            Kawasaki ZX636R -> vine raaaacccheeeeeeetttttaaaaaaaaaaa aaaaaaa trecut ...

                            http://www.spritmonitor.de/en/detail/451199.html

                            Comment


                            • #15
                              Superb model. Daca nu te pricepi, ai crede ca e un simplu E220 cdi cu multe optiuni.Lup,nu tigru in blana de oaie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF