Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes-Benz C180 Sportline SV 13 DEC

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Frumoasa poza de la Rosiori,oricum destul de onorabil...fata de aventura cu G-u,ti-am zis ce a zis 'organul' de politie : "comunicati va rog viteza pt ARO-ul alb cu nr de inmatriculare...bla bla bla"
    la care eu : " imi pare rau sefu' l-am scapat si eu putin la vale" )

    Comment


    • #47
      10 000 km

      Indata am si eu 1 an de cand am steluta si cu aceasta ocazie fac si 10 000 km . I am facut cadou un filtru de polen , filtru de benzina , filtru ulei , 6 L Mobil 1 10W40 , un aditiv pt ulei , placute frana fata , placute frana spate , total :420 ROn.

      Odata cu aceasta ''aniversare'' as vrea sa spun cateva cuvinte despre steluta. De cand am cumparat o nu am investit deloc bani in reparatie doar filtre si ulei schimbat la inceput si pe parcurs voi face o lista sa am cumva o carte service a masinii aici . Sunt foarte multumit de ea , confort , stabilitate fiabilitate si un design si o culoare care ma innebuneste de fiecare data cand ma uit la ea .O ingrijesc cat de mult se poate, o dau cu ceara neagra mai tot timpul si interiorul mereu luna iar orice problema mecanica incerc sa o rezolv cat mai rapid. Voi face o lista cu toate reparatiile si mofturile ce le am facut intr un an

      11.2008 - 11.2009
      -Filtru ulei
      -Filtru benzina
      -Filtru aer
      -Filtru polen
      -6L ulei Mobil 1 10W40
      -Intinzator curea
      -Rulmenti stanga fata
      -Pivot dreapta fata
      -Radiator AC
      -Filtru Silicagel(AC)
      -Freon

      -Xenon faza scurta
      -Xenon proiectoare
      -CD Player Alpine Becker
      -Cutie bass, band pass - Hifonics
      -Statie Hifonics
      -Condesator Hifonics
      Attached Files
      http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

      Comment


      • #48
        Masina ai luat-o lovita in fata-dreapta?

        Comment


        • #49
          Nu, masina a fost ok cand am cumparat o , dupa cum scrie si in post ul cu poza un tip mi a atins o in parcare la sala , a dat cu spatele si nu a vazut o , dar am rezolvat cu asigurarea lui si aripa a fost inlocuita.
          http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

          Comment


          • #50
            Ah, scuze nu vazusem ca ai spus deja. Eram curios ce a patit.

            PS: Bestiala masina!

            Comment


            • #51
              Multumesc.
              http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

              Comment


              • #52
                Originally posted by prudom View Post
                : "comunicati va rog viteza pt ARO-ul alb cu nr de inmatriculare...bla bla bla"
                la care eu : " imi pare rau sefu' l-am scapat si eu putin la vale" )
                păi faţă de Loganu lor de 70.000 de euro ... normal că li s-a părut că e aro

                ps. scuze de oftopic
                Mercedes Benz C Klass / E Klass

                Comment


                • #53
                  Tocmai s a intors fratele meu din Spania si a facut cea mai frumosa surpriza posibila . Cat timp era acolo venise vorba sa ia o masina pentru familie dar s a renuntat la idee iar astazi cand ma duc sa l intampin a venit cu un Mercedes Benz C180 Elegance alb un nou membru in familie , imi place la nebunie masinuta 2 modele identice si culorile mele preferate , ce poate fi mai frumos , o sa i fac curand un profil si ei pe forum momentan pun niste poze facute cu telefonul.
                  Attached Files
                  http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

                  Comment


                  • #54
                    frumoasa si masina fratiorului ) sa o tina sanatos mult si bine si fara evenimente urate .

                    PS : pacat c-a plecat steluta :P
                    wwww.clubmercedes.ro

                    Comment


                    • #55
                      Foarte frumoase amandoua Luciane.Bravo pentru treaba aia cu motorul chiar arata bestial deja m-ai pus pe ganduri sa il lustruiesc si eu pe al meu.Imi place ca asti pasionat adevarat si se vede ca iti intretii masinuta.Felicitari inca o data.
                      Mercedes W202 C180 Sport
                      Mercedes W245 B180 cdi

                      Comment


                      • #56
                        Multumesc George , incerc si eu cat pot in fata blocului , mi as dori un garaj sau o curte sa fie mai protejata si sa mi permit sa fac mai multe dar santate sa fie sunt bucuros ca am si atat.
                        http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Lucian A View Post
                          Uite ca a venit si vremea frumoasa si am avut timp sa fac frumos motorasul ,am luatla mana fiecare piesa in parte si am spalat o cu o carpa umeda apoi am dat capacul de la motor jos (era plin de ulei de la fostul proprietar) poza 1 , am dat jos capacul de la bujii acolo am vazut niste ulei putin suspect care baltea acolo nu stiu cum a ajuns acolo , dupa ce am dat jos capacul am acoperit motorul sa nu intre impuritati, am urcat in casa am folosit niste solutii speciale apoi lapolizor cu o pasla si am reusit sa ai dau un luciu frumos aluminiului, am muncit oleak la el sper sa va placa eu cel putin sunt mandru de el
                          Ce fel de solutii speciale ai folosit pentru ca vreau si eu azi sa ma pun la treaba.Mersi
                          Mercedes W202 C180 Sport
                          Mercedes W245 B180 cdi

                          Comment


                          • #58
                            Impecabil exemplar de 202; se vede ca e pe maini bune. Sper ca in curand sa am si eu propriul profil la "my car" cu fierul meu, insa, spre deosebire de tine, mai am multi bani de bagat in el. Oricum, promit sa fie cel putin la fel de special ca al tau.

                            Comment


                            • #59
                              Salut, frumoasa foc masina, a nimerit pe maini bune se vede, curatat motor lustruit capac etc, felicitari pentru achizitie, daca vrei sa ramana asa capacul dai o mana de lac peste, aluminiul se anagreste an timp daca nu este tratat cu ceva deasupra, si este pacat de munca pe care ai depuso, bafta an continuare si multi km fara evenimente, cu tot respectul fata de cineva care respecta steluta

                              Comment


                              • #60
                                Sa-ti traiasca C`ul Luciane :>

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF