Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes w115 200D 1971

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by shadow View Post
    Eu ma declar dat pe spate de faptul ca cineva e dispus sa investeasca asa multi bani intr-un bot de cal. Nu credeam ca se mai baga cineva la asa ceva.
    Felicitari si sa-ti iasa perfect!
    Eu am inceput restaurarea boticului meu acum doi ani.Masina o am de trei ani. Atunci s-au schimbat praguri si segmente aripi spate.Acum masinuta este la restaurat din august,s-au pus chedere noi la usi,la parbrize si la portbagaj,toata bucsaraia noua fata+ spate,telescoape noi,semeringuri si garnituri la motor toate noi. Ar mai fi multe de trecut,dar nu vreau sa va plictisesc,asa ca sa trecem la preturi. Masina a costat 850 euro,acum 3 ani(cam 27 mil), de atunci si pana in prezent am investit in ea suma de 105 milioane lei, cam 3000 de euro ca era mai eftin euro pe vremea aia si as mai avea de investit cam inca vreo 20 milioane pt mocheta,tapiteria de pe plafon si niste cauciucuri de iarna.Oricum va voi spune la sfarsit si bineinteles voi posta niste poze sa vedeti cum a iesit.Toate cele bune!

    P.S. Felicitari coleg Plutza(Mercedes W115) pt proiectul maret,iti urez sa-ti duci visul mai departe si asteptam poze cu produsul finit.
    BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

    Comment


    • #32
      Sunt curios cum faci tapiteria de pe plafon!! Mie acolo imi este tare frica in rest este foarte simplu!!!
      Te rog sa pui poze cu plafonu cand e gata!! Ca poate colaboram cumva!!

      Comment


      • #33
        Cand o sa-mi refac tapitzeria o sa pun poza cu fiecare etapa ca sa se poata vedea bine ce si cum!
        W110-2.0 D 1966
        W115-2.0 D 1971
        W123-2.4 D 1982

        Comment


        • #34
          Originally posted by plutza(mercedes w115) View Post
          Sunt curios cum faci tapiteria de pe plafon!! Mie acolo imi este tare frica in rest este foarte simplu!!!
          Te rog sa pui poze cu plafonu cand e gata!! Ca poate colaboram cumva!!
          Mi-am cumparat imitatie de piele,aici la mine in oras a costat 20 ron un metru si am luat 2 metri jumate,deci 50 ron.Am scapat eftin.Aseara am stat de la 5 jumate pana pe la 10 jumate la bunica ca sa facem tapiteria de pe plafon.Am avut-o pe cea veche ca si model,cu tije cu tot,am masurat,am desenat si bunica mi-a cusut partile alea unde vin prinse tijele.Rezultatul este foarte frumos,nu-i chiar ca de fabrica,dar avand in vedere cat ne-am chinuit sa o facem cum trebuie,am zis ca ala il pun de tapiterie,mai ales ca eu sunt foarte mandru ca am reusit sa fac tapiteria,decat daca o duceam la un tapiter. Oricum iti scriu aici aidiul meu calincioata@yahoo.com si putem discuta detalii referitoare la masinute,legate de ceasurile de la dezmembrari sau ai nr meu 0741150411.Mersi frumos ca mi-ai zis de ceasuri,chiar as avea nevoie de ele. Ne mai vorbim.
          BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

          Comment


          • #35
            Te salut si da stiu ca subiectul e mai vechi dar am citit tot pe aici si nu am mai vazut rezultate, iti admir pasiunea si daca mai esti dispus, poti detalia in ce stadiu e masina, prin ce stadi a mai trecut, sunt foarte curios. Prin '90-'96 au avut si parinti mei un bot de cal albastru, o frumusete de masina pe vremea aceea, nu ca acum nu mai este dar atunci nu erau multe.

            Salutare astept un raspuns!
            Last edited by A d i; 10-30-2009, 21:25 PM.
            Citesc sectiunea de Restaurari si ma minunez pe zi ce trece

            Comment


            • #36
              Am vazut masina live. E suuuper!
              Attached Files

              Comment


              • #37
                Masina este gata (mai am mici retusuri dar 95% este gata)!!! Mai multe poze vor veni dupa ce le strang pe toate la un loc, le selectez ssi le postez!
                Multumesc Colegu' Sechi pentru poza postata!

                Comment


                • #38
                  Masina este gata (mai am mici retusuri dar 95% este gata)!!! Mai multe poze vor veni dupa ce le strang pe toate la un loc, le selectez ssi le postez!
                  Multumesc Colegu' Sechi pentru poza postata!

                  Comment


                  • #39
                    Niste poze intermediare alflate in mijlocul restaurarii!!!
                    Vor mai vin multe poze cu ea finalizata curand!!![IMG][/IMG]
                    Attached Files
                    Last edited by plutza(mercedes w115); 11-03-2009, 20:29 PM.

                    Comment


                    • #40
                      Povesteste-mi si mie ce e cu folia aia?Si asteptam cu nerabdare pozele promise.
                      Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by mibotto View Post
                        Povesteste-mi si mie ce e cu folia aia?
                        Pai cred ca te referi la folia de bitum cu care se izoleaza fonic , nu ?
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • #42
                          In poza care am atasat-o apare o folie.
                          Attached Files
                          Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                          Comment


                          • #43
                            Da . Aia este .
                            Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                            Comment


                            • #44
                              aredreptate tocmai ce am venit din germania ,iar pe o COBRA cerea neamtu 9000 de euro si pe un BOTde cal 11000 si nu erau cine stie ce reconditionate bafta in continuare

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by plutza(mercedes w115) View Post
                                Masina este gata (mai am mici retusuri dar 95% este gata)!!! Mai multe poze vor veni dupa ce le strang pe toate la un loc, le selectez ssi le postez!
                                Multumesc Colegu' Sechi pentru poza postata!
                                Ce sa mai intamplat cu pozele promise ?.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF