Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes W203

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pe acest model al meu , 85kw 2.2 CDI ce fel de injectoare sunt si pompa de motorina ? Cumva injectoare Bosh, si popma de motorina de inalta presiune si acel gen de injectoare cu popme duze sau cum se numesc , nu ma pricep si de aceea intreb. Va multumesc !
    Coadă

    Comment


    • #17
      Injectie bosch comon rail

      Trimis de pe al meu SM-G901F folosind Tapatalk

      Comment


      • #18
        Am inteles acum ca, injectorul unui sistem de injecþie common rail este alcãtuit dintr-o duzã, deci injectoare (pompe) duze, iar pompa de motorina este una de tip - pompa de înaltã presiune - toate de la firma Bosch.
        Last edited by Joker93; 10-13-2015, 10:16 AM.
        Coadă

        Comment


        • #19
          Acelasi sitem ca la un Volkswagen Passat, din 2006 1.9 TDI / 2.0 TDI ?
          Dar Pompele de vid exista pe acest model ?
          Dar Sonda lambda ?
          Last edited by Joker93; 10-13-2015, 10:24 AM.
          Coadă

          Comment


          • #20
            Frumoasa masina sa ai parte de ea! Eu as scapa repede de husa aia de pe volan care este un kitsch maxim. Jantele le-as schimba iar - cauta pe Google dupa Mercedes W203 Wheels - si o sa ai modele acolo de unde sa alegi.... Ma rog este o parere sa nu mi-o iei in nume de rau.
            Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
            https://w124-coupe.com

            Comment


            • #21
              Multumesc frumos, ai dreptate, jantele trebuiesc schimbate si puse macar unele pe 16'' originale Mercedes.
              Ceea ce doresc sa ii fac in viitorul apropiat :
              -Grila capota AMG cu steluta mare
              -Navigatie originala Command 2.0 APS
              -Jante R16'' originale Mercedes.
              Coadă

              Comment


              • #22
                Ce parere aveti despre asta ?
                Attached Files
                Coadă

                Comment


                • #23
                  Se poate face PLUG&PLAY ? As dori aceasta schibare doar pentru design, este mai frumos , credeti ca se potriveste la dimensiuni si mufele sunt identice ? Va multumesc !
                  Attached Files
                  Coadă

                  Comment


                  • #24
                    Frumoasa masina, bravo!
                    Dupa parerea mea, una subiectiva bineinteles:
                    - sa elimini emblemele de pe capacul portbagajului,
                    - sa elimini husa de pe volan, in caz ca arata rau sunt destui indivizi care imbraca volane in piele in tara si o fac foarte bine,
                    - sa pui jante OEM, cred ca 16" e suficient,
                    - eu nu as pune xenon pe faza lunga si pe proiectoare, e suficient doar pe faza de intalnire, si as fi pus 4300k, dupa parerea mea,
                    - senzorii de parcare spate sunt foarte utili,
                    - stea mare in grila nu as pune, mai ales ca modelul W203 nu vine stock cu asa ceva,
                    prefer varianta prezenta,
                    - cu folia pe care ai pus-o arata foarte bine,
                    - parca are creasta neagra pe cupola, asa e?
                    - merge si o navigatie OEM, o sa arate mai bine consola centrala,
                    - ar fi o treaba interesanta daca ai putea sa schimbi repede panoul de la AC,
                    - asa cum a zis si colegul steradulescu, s-o lasi moale cu tuningul ca nu da bine, are mare dreptate.
                    In rest sa-ti mearga bine si fara probleme!
                    Cat a costat masina din Germania si cat e taxa?
                    Last edited by cri.2002; 10-26-2015, 11:45 AM.

                    Comment


                    • #25
                      Salut! Multumesc frumos pentru parere, cum am mai zis, am sa pun jante OEM R16, navigatie OEM, nu ma gandesc la un tuning gem race car, nu sta bine Mercedes-urilor, da este o creasta neagra pe cupola, recent am montat si senzorii de parcare spate cu afisaj metric si directional ( in curand poze ) , si am sa imbrac volanul in piele.
                      Masina este cumparata de la proprietar unic detinator din curte din Sindelfingen pret 3500 euro, iar momentan ptr o perioada de 1 an masina sta inmatriculta pe Bulgaria, iar apoi dupa ce imi exipra actele in Bulgaria (asigurare, itp) am sa o inmatriculez pe Romania, taxa - 1300 euro(ptr ca este EURO 3) fara R.A.R , fara asigurare etc ... si nu ii voi recupera taxa ptr a avea un avantaj la revanzare . Va multumesc ! O zi buna !
                      Coadă

                      Comment


                      • #26
                        Sa pui niste poze cu senzorii, ai pus fata-spate?
                        Dau ceva erori? De unde i-ai luat?
                        Caut si eu niste senzori buni, care nu suna de pomana, am cumparat un set
                        de pe instalatiixenon.ro si nu-si fac treaba cum trebuie.
                        In rest... drumuri bune!

                        Comment


                        • #27
                          Am sa pun pozele in curand, am mers la un flacau care ia montat , sunt doar pe spate fara nici cea mai mica eroare si zici ca sunt din fabrica, culoarea s-a nimerit nemaipomenit si isi fac treaba foarte bine, am spalat si masina si nu au nimic logic ) Distanta de detectie 2m-30cm.
                          Sper sa nu fie vreo problema, nu fac publicitate sau ceva , de aici am luat senzorii - http://magazin-non-stop.ro/senzori-d...89-culoare-gri
                          Last edited by Joker93; 10-27-2015, 11:27 AM.
                          Coadă

                          Comment


                          • #28
                            Foarte tare, ma bucur ca nu dau erori.
                            Ti i-a legat de lampa de mers inapoi sau de senzorul de la cutie pe R ?
                            Pune si o poza, te rog, sa vedem.
                            Last edited by cri.2002; 10-28-2015, 10:01 AM.

                            Comment


                            • #29
                              Salut ! Asa cum mi-ai cerut * cri.2002 * , poze cu senzorii de parcare.
                              Attached Files
                              Coadă

                              Comment


                              • #30
                                Multumesc pt poze!
                                Sunt aceeasi nuanta, arata bine!
                                Ti i-a legat de senzorul de la cutie sau de becul de mers inapoi?
                                Cat a costat montajul? Ai dat bara jos?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF