Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes 560SEL

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by 560sel_87 View Post
    Oai la plecare dupa loc in 2000-2500 de ture plecat normal,arata pe computer 35-36% iar la 60 mers constant se lasa la 8-9.Poze o sa pun maine seara pentruca nu am acum.
    Acesta e butonul cel de langa volan,iar pe consola centralamai are butonul ala cu un amortizor pe el care are si un beculet rosu,dar nu stiu ce face,nu lam incercat niciodata,daca stie cineva il rog sa posteze aici.
    Attached Files

    Comment


    • #32
      Originally posted by 560sel_87 View Post
      Acesta e butonul cel de langa volan,iar pe consola centralamai are butonul ala cu un amortizor pe el care are si un beculet rosu,dar nu stiu ce face,nu lam incercat niciodata,daca stie cineva il rog sa posteze aici.
      Butonul ala cu amortizor pe el intareste suspensia cand e apasat, trece suspensia pe modul sport, cum ar veni...

      Comment


      • #33
        Am uitat sa precizez ca se aprinde singur beculetul cand merge mai tare pe un drum cu gropi,o sosea romaneasca ca sa intelegeti,se aprinde se stinge mai palpaie.De ce face asa?

        Comment


        • #34
          Originally posted by 560sel_87 View Post
          Salutare o sa-i pun semnale albe,esapament pe amandoua partile,am bari originale AMG pentru el.Deocamdata masina sta mai mult pe loc decat merge,nue inscris,dar am fost cu el pana aproape de Pitesti pe drumul vechi si la un moment dat vine bucata aia de sosea dreapta cu padure,s-a dus la 200 lejer.La cobra aia visinie trebuiesc aripi noi pe care le am,capota si evident o vopsea pentru-ca are vopseaua originala si e mata rau.Coupe-o sa ma apuc dupa ce se opresc ploile sal desfac deci cine e interesat de piese coupe ce nu se potrivesc pe cobra normala ma poate contacta.Bafta in continuare cu Mertanurile.

          Si Dok daca vrei o poti vedea pe viu SEL-u,in Colentina stau daca e ceva iti dau adresa.

          Unde pot gasi semnale albe?Daca e dati un PM,ca habar nu am pe unde pot gasi asa ceva.
          Daca te mai intereseaza am eu o pereche noua in cutie dar sunt fumurii...

          Comment


          • #35
            Exact asa vreau,fumurii.Cat ceri pe ele?

            Comment


            • #36
              Originally posted by 560sel_87 View Post
              Exact asa vreau,fumurii.Cat ceri pe ele?
              Cat am dat si eu pe ele adica 400000 lei vechi per bucata...si daca vrei sa vezi cum cad pe masina vin cu 560-ul meu care are la fel!

              Comment


              • #37
                Vreau si eu fumurii .. de unde le-ai cumparat ?
                `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                now - bicicleta !

                0744 239 949

                WEB
                http://garajautodiag.blogspot.com

                Comment


                • #38
                  Sovieticool, du-te la Sdesign in iasi si le foliezi pe ale tale si n-ai treaba. pentru 15 - 20 de lei.

                  Comment


                  • #39
                    Sper ca nu se va supara colegu 560sel_87 dar poate ajuta si pe altii.
                    Dj_rzn iarta-ma dar nu stiu unde e Sdesign...da-mi te rog cateva detalii unde pot gasi sediul lor.
                    `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                    now - bicicleta !

                    0744 239 949

                    WEB
                    http://garajautodiag.blogspot.com

                    Comment


                    • #40
                      deci, presupunem ca esti la doi baieti, acolo la doi baieti langa statia de tramvai, este o strada care duce spre ciric, te duci pe strada aia si o sa vezi pe partea stanga o cladirea galbena cu iesire de garaj, ai sa vezi si in fata casei\sediului ala galben (sau portocaliu, nu mai stiu exact) mai multe masini pe care scrie sdesign, ai sa-ti dai seama cand le vezi.

                      PS: Atentie, baietii o sa te puna sa bagi masina in sediu, dar este foarte nasoala panta aia de urcat cu masina si e posibil sa-ti belesti vreoun spoiler, zi-le sa ti-o faca afara, sa ti-le folieze afara ca tu nu intri inauntru. Cel putin eu asa am facut, ca au vrut sa ma convinga sa urc dar in fata mea tocmai isi rupsese un avensis spoilerul si le-am zis ca nici sa nu se gandeasca.

                      Comment


                      • #41
                        Ms. Am sa le fac o vizita !
                        `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                        now - bicicleta !

                        0744 239 949

                        WEB
                        http://garajautodiag.blogspot.com

                        Comment


                        • #43
                          Ati ramas in pana? Iti lipseste banutul ala de pe grila de sub emblema, cu sigla mercedes.
                          Attached Files
                          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                          Comment


                          • #44
                            Da lipseste,nu am ramas in pana a cumparat lichid de spalat parbrizul si il punea ca nu mai avea deloc.

                            Comment


                            • #45
                              Poze noi de asta seara.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF