Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Primiti cu...Sprinterul ?!?!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Persoana fizica,ce firma...O sa lucreze pentru firma...Azi am inceput bine..cu o pauza: programul la Fisc pentru public incepe pe 13.01.2014!!Asa ca prelungim vacanta,sper sa lucreze macar la Finante sa pot plati taxa...Stima.
    PS: oricum o sa fie invatatura de minte sa nu mai schimb "caruta" in decembrie sau ianuarie ca pierzi o gramada de timp ca multi nu lucreaza.
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • #17
      Foarte frumoasa, cati mai multi km fara evenimente.

      Comment


      • #18
        Cristi spune-mi te rog rezervorul e din fibra sau aluminiu?Trecut pe carte la RAR ?

        Comment


        • #19
          Rezervor original de fabrica,din plastic, trecut "pe dracu sa-i ia pe cei de la Rar",pe carte!!
          Prima data au scos cartea gresit, trecand invers greutatile masinii: adica goala avea 1260 kg si sarcina utila 2240 kg plus rezervor de 80 de litri desi conform vin-ului ea vine cu rezervor de 100 litri din fabrica !!!La insistentele mele am reusit "sa-i conving" sa modifice cartea si sa treaca corect greutatile care de fapt sunt de 2190 kg proprie si de 1310 util dar pentru rezervor au spus ca vor hartie oficiala de la Mercedes sa ateste asta !!!!Niste cretini,care oricum timp de 1 ora nu intelegeau de ce vreau eu sa modific cartea ca doar nu ma deranjeaza cu nimic!?!?!?Zic "simplu,ma urca unul pe cantar cu masina goala si depasesc cu 980 de kg conform datelor trecute de tine si pentru asta in orice tara straina imi ia si...pisica de acasa !! "la care,seful de reprezentanta zice"hai domle' ca le explicati ca sunt trecute invers, ce ei nu vad" !?!?
          In principiu rezervorul dupa vin-ul masinii are 100 litri dar eu am alimentat 110 si mai aveam cam trei sferturi din ultima linie, asa ca banuiesc ca are 120.Cand o sa fac plinul, eventual pe la Republica Moldova ca e mai ieftin,o sa ma duc cu el cat mai gol sa vad cat intra maxim.Oricum e altceva fata de cel de 80.Cand am luat masina am mers cu un plin cam 1120 de km pana sa alimentez si mai aveam o linie.Nu ma prea deranjeaza ca nu e trecut in carte ca asta e ...Romania.Dupa ce ca platesti 870 de lei acolo,pentru numar de omologare individuala,de parca fiecare Sprinter e un prototip fabricat in spatele blocului,dar asta e alta discutie despre cum dam noi bani degeaba statului roman, ei tot ce vor ei trec in cartea de identitate.Stima.
          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

          Comment


          • #20
            ) e amuzant si dramatic in acelas timp. Cred ca toti am trecut prin greutatile de a inscrie o masina. Asta este Romania si in toate institutiile gasim acelas soi de dobitoci.

            Comment


            • #21
              Azi au expirat numerele si eu nu pot inmatricula masina pentru ca la noi Fiscul incepe programul cu publicul abia pe ...13 ianuarie !!!Daca vrei sa mori si trebuie sa lasi ceva mostenire,nu se poate ca...Fiscul nu lucreaza,asa ca tre' sa mai astepti....I like Romania !!! Stima.
              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

              Comment


              • #22
                Cum pana pe 13 nu deschide la finante? Maine trebuie sa ma duc sa platesc taxa la alta masina...

                Comment


                • #23
                  La finante, sus la banci, da, si eu ma duc maine sa platesc taxa ca iese decizia, la Fisc, jos la "nespalata" unde trebuie sa o iei in evidenta cu fisa de inmatriculare deschide abia luni pe 13 !! Stima.
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • #24
                    Am inteles. Spor la treaba atunci!

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                      La finante, sus la banci, da, si eu ma duc maine sa platesc taxa ca iese decizia, la Fisc, jos la "nespalata" unde trebuie sa o iei in evidenta cu fisa de inmatriculare deschide abia luni pe 13 !! Stima.
                      Pana in 13 nu ne putem plati taxele?
                      Bine ca mie inca nu mi-a venit aia de la RAR. Dar speram pe maine, dar vad ca degeaba daca nu pot sa platesc taxa.
                      Transport marfa intern si international
                      Lerint Calin 0742873198
                      kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                      Comment


                      • #26
                        Stai linistit ca nu e asa in toate orasele...la noi aici la "capatul troleului" e mai complicata treaba..La Braila de exemplu se lucreaza de pe 6...da aia sunt in alta emisfera...Ce tot astepti tu de la Rar?Cartea sau ce anume?Nu ai primit toate documentele cand ai facut rar-ul?Sau e vrajeala cu numarul de omologare care vine de la Bucuresti?Asta e doar o modalitate de a lua bani in plus de la noi...Stima.
                        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                          Stai linistit ca nu e asa in toate orasele...la noi aici la "capatul troleului" e mai complicata treaba..La Braila de exemplu se lucreaza de pe 6...da aia sunt in alta emisfera...Ce tot astepti tu de la Rar?Cartea sau ce anume?Nu ai primit toate documentele cand ai facut rar-ul?Sau e vrajeala cu numarul de omologare care vine de la Bucuresti?Asta e doar o modalitate de a lua bani in plus de la noi...Stima.
                          O sa merg atunci azi sa vad daca e deschis. Din cate am inteles se faxeaza datele la Bucuresti si apoi aia trimit raspuns inapoi si pe urma imi face CIV`ul. Zicea ca de pe o zi pe alta, dar ieri nu a ajuns nimic. Sa vedem azi
                          Transport marfa intern si international
                          Lerint Calin 0742873198
                          kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                          Comment


                          • #28
                            Curios eu am facut cartea pe 21.12.2013 si a fost gata dupa ce am scos masina din hala in 20-25 minute, nu stiu cum e pe la voi.Am platit azi taxa de 523 euro, adica 2329 lei si acum astept ziua de luni sa deschida pe la Fisc.Stima.
                            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                            Comment


                            • #29
                              Mie mi-au zis ca se faxeaza la Bucuresti, si primesc pe a 2a zi actele, dar nu am primit ieri nimic. Azi inca nu stiu, voi suna mai tarziu putin sa vad. La mine e 60 de euro taxa pentru euro 5 daca iese, sau 350 daca iese euro 4.
                              Transport marfa intern si international
                              Lerint Calin 0742873198
                              kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                              Comment


                              • #30
                                Incepand de azi, i'm back in busines !!!Iata noua identitate sub care v-a circula Stela (fica-mea a zis ca daca tot are o stea in frunte sa o numim Stela ) !!!Ultima aventura ,azi la militie cand sa depun actele surpriza: dupa ce au modificat datele in cartea de identitate desteptii de la Rar au "uitat" sa activeze seria noua in calculator si nu aparea la militie !!! Pai, mergeti la ei, la 130 km ca pe acolo am reusit sa fac cartea in decembrie, sa o activeze ca altfel nu se poate,dar inainte incercati la cei de la Galati, unde am trimis sotia si dupa ceva rugaminti si ochi dulci a reusit...Asta e, fuse fuse si se duse, toate necazurile...De luni,la treaba...Stima.
                                Attached Files
                                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF