Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Primiti cu...Sprinterul ?!?!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primiti cu...Sprinterul ?!?!

    Salutare, in ton cu toata lumea va prezint si eu noua achizitie Mercedes Sprinter 316 cdi cu urmatoarele caracteristici:
    -fabricatie 02.2005
    -km 360000
    -pret 7800 cu numere pe o luna incluse in pret
    Dotari:
    -abs,esp,ebv,asr
    -dublu air bag, sofer si pasager
    -aer conditionat
    -sirocou motor+ programator electronic
    -pilot automat
    -scaun sofer pe perna de aer incalzit+cotiera
    -inchidere centralizata,2 cheii briceag
    -geamuri electrice cu tenta verde,paravanturi originale,parbriz cu parasolar verde
    -senzori parcare spate originali, cu afisare in bord in locul ceasului
    -car kit Nokia, universal legat la sistemul audio al masinii
    -navigatie Beker,inclusiv Romania, compatibila si cu cd-uri MP3
    -panou interior spate tapitat
    -compartimente bagaje la parasolare fata,gen modelul dupa 2007,originale de fabrica
    -oglinzi electrice incalzite + oglinzi suplimentare de unghi mort
    -proiectoare incluse in far
    -jante aliaj cu cauciucuri m+s Good Year , dot 20012 aproape noi
    -carlig remorcare 2800kg
    -rezervor 120 litri !!!!!
    -sarcina utila 1310 kg,desi cea veche aceeas masina si motor fiind avea 1270 kg !!!
    -usi culisante pe ambele parti
    -bandouri de cauciuc pe toata masina,originale
    -presuri de noroi fata spate
    -claxon muzical, cu compresor pe aer si 2 goarne metalice gen cele de tir !!!
    -mai are un buton cu ceva program pentru motor sa mentina puterea dar nu prea am reusit sa inteleg ce face,folosind google translate
    Masina are carte service la reprezentanta Mercedes de cand s-a nascut si pana zi, cu toate reviziile facute acolo,discuri de frana fata,spate noi, inclusiv stergatoarele sunt originale cu steaua de Mercedes pe ele,ceea ce ma face sa cred ca a fost bine intretinuta.Prezinta unele inflorituri de rugina pe sub vopsea,dar si frumoasa si laptoasa nu prea exista...poate pe la alti bani...
    Defectiuni:
    -rezistente trepte ventilator, au costat 75 lei
    -suspiciuni de garnitura de chiulasa sau chiulasa defecta dar pana la urma s-a dovedit a fi busonul de la radiator infundat si acea supapa nu mai dadea voie presiunii sa iasa, a costat 90 pe original
    -vibreza ceva pe ea,destul de enervant dar nu tot timpul dar e prea "cald" afara sa ma bag dedesupt sa vad !!! Am inspectat totusi motorul,cu un genunchi pe jos si am vazut ca e curat fara urme de ulei !!
    Cam atat despre noua achizitie...Stima.
    Attached Files
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

  • #2
    Frumoasa foc. Sa te duca cat mai multi kilometri fara nici o problema. Are la dotari de nu-i adevarat
    Transport marfa intern si international
    Lerint Calin 0742873198
    kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

    Comment


    • #3
      Nu ca e a mea,dar urmaresc de ceva timp mobile.de sectiunea Sprintere, dar o asa combinatie de dotari nu prea am vazut.Multumesc de urari si iti doresc acelas lucru si tie..Stima.
      PS: cel mai mult ma bucur ca am scapat de ..."Salvare", nu ca era urata culoarea alba, dar parca altfel arata gri metalizat..
      Last edited by Cristi Nazarov; 12-19-2013, 18:28 PM.
      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

      Comment


      • #4
        Da sunt frumoase asa mai colorate, dar si cand e de refacut ceva albu e eftin rau, la noi o sa fie mai scump
        Transport marfa intern si international
        Lerint Calin 0742873198
        kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos ! Chiar merita felicitari aceasta achizitie!

          Comment


          • #6
            Originally posted by juice_2407 View Post
            Sa o stapanesti sanatos ! Chiar merita felicitari aceasta achizitie!
            Eu am vrut sa iau doar jantele de aliaj sa am si eu ,nu numai tu dar nu mi le-au dat decat cu tot cu masina !!!Multumesc de urari.


            Cat priveste vopseaua si cu rosul stai bine, dar eu cand ma uit ca la soare e o nuanta si la umbra vad ca acest gri duce spre caramiziu putin , nici nu vreau sa ma gandesc cine o sa nimereasca vopseaua daca va fi nevoie...Stima.
            Last edited by Cristi Nazarov; 12-19-2013, 21:21 PM.
            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

            Comment


            • #7
              Si de nimerit dar si pigmentii sunt scumpi
              Transport marfa intern si international
              Lerint Calin 0742873198
              kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

              Comment


              • #8
                Bijuterie!
                Toate literele lipsa le-am mâncat de foame. Toate greselile le-am facut cu rea intentie!

                Comment


                • #9
                  Nu stiu daca marimea conteaza... ) dar ar trebui sa fac mentiunea ca ale mele sunt pe 16....

                  Cred ca ai cumparat duba de vis a oricarui sofer
                  Ce compresor/goarne are?....in primavara sunt hotarat sa fac un sistem de aer pt goarne...

                  Comment


                  • #10
                    E claxon muzical, cu 2 goarne de inox de jumate de metru lungime conectate la un compresor de 12v , de dimensiunile unei bobine de Dacie dar ceva mai gros, amplasat in fata in partea inferioara a radiatorului undeva sub bara fata sa fie protejate.Sunt cele care le vezi montate in partea laterala a cabinei pe camioanele de 7,5 tone.O sa le dau jos sa le curat si o sa pun poze.....
                    Cat priveste marimea...pe proba nu iau bani.. .Stima.
                    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                    Comment


                    • #11
                      Sa te bucuri de ea.Frumoasa masina rau.Culoarea masini tine la mizerie.Nu prea se observa pe ea praful.
                      Vad ca are geam lateral.
                      Cate locuri are?

                      Comment


                      • #12
                        Multam fain de urari, are 3 locuri si nu are doar geamuri laterale, are,in cazul in care nu ai observat,usi culisante pe ambele parti.La inceput cand am aratat-o cuiva inainte sa o cumpar nu prea imi placea ideea cu 2 culisante,respectivul spunea ca e urata si nu-i sta bine deloc,dar de cand am luat-o pot spune ca nu as renunta la a doua usa laterala pentru nimic.E foarte practica si utila din 1000 de puncte de vedere.Din alt punct de vedere e un dezavantaj, ca trebuie sa mai pun un sigiliu in plus si cand ies din spatiul comunitar acestea se platesc pe bucata,asa ca va fi o cheltuiala in plus dar se merita.Stima.
                        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                        Comment


                        • #13
                          Bafta in continuare si la mai multi km fara reparatii.

                          Apropo, mai trebuie inscrisa? Ca am vazut ca a venit cu numere de Galati direct din Germania..)

                          Comment


                          • #14
                            Corect,doar ca are un "N" in plus in numar.....Toata lumea intreba cum am venit din Germania cu numere de...Galati....
                            De maine incep sa umblu pe la taxe si impozite, cartea e facuta de pe 21 .12, asa ca am scapat de emotii RAR si altele, azi am facut si RCA, 610 lei pe 6 luni de la 400 cat am dat anul trecut, raman restu...Stima.
                            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                            Comment


                            • #15
                              Este extrem de practica cu doua usi.O bagi pe firma sau persoana fizica?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF