Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Primiti cu...Sprinterul ?!?!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De acord cu tine, dar tot mai sus am scris si cat a costat tigaia mea de noua si cat costa un Fiat !!Avantaj, cine?????
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • Avantaj Mercedes!Clar ca noi in primul rand iubim tigaile astea si odata intrata steluta in sange e mai rea ca orice bacterie.Poate sa dea cate probleme o da dar noi tot asta o sa vedem.Sunt frumoase, aratoase si unde mai pui ca au stea in "frunte"!
      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

      Comment


      • Am vazut masinuta lui Cristi.Tare frumoasa, inteleg de ce ii place.Arata impecabil.Motorul toarce asa cum spunea Cristi.Nu se aude deloc, senzatia este ca are motor de un litru sub capota.Cat mai multi km fara probleme.
        Cineflorix trans srl

        Comment


        • Multumesc de aprecieri..ti-as ura sa te vad si pe tine cu una, dar imi esti prieten si iti doresc binele
          Cat priveste doamna mea, saptamana si problema...Cat stateam noi de vorba s-a gandit ea sa aprinda check in bord asa ca am mers pana in Belgia cu becul aprins...Simptome : o usoara plafonare dar dupa o repriza de 3000 rotatii pe minut pe A1, mergea normal doar ca a ramas becul aprins in bord.In Belgia, am pus testerul pe ea si asa cum banuiam am gasit "regenerare filtru nereusita" plus inca un cod de eroare legat de un senzor de gaze ,eroare intermitenta nu permanenta.Am resetat, apoi am facut o regenerare fortata si totul a iesit bine apoi.In facturile pe care le am apare ca a mai avut o regenerare fortata pe la 200000 de km si avand acum 307000 am zis ca nu e ceva rau.Am ramas totusi cu unele neclaritati:
          -inainte de asta filtru intra in regenerare pe la 800 de km(stiu asta pentru ca se aude si in plus eu am arsa si o bujie pe cilindru 2, asa ca atunci cand intra in regenerare pentru 8-10 secunde se aprinde spirala in bord).inainte de a intra in regenerare o simteam usor plafonata si agata uneori acceleratia pe la 2200 ture si pe la 2800 ture
          -acum intra in regenerare dupa 300 de km, in schimb nu mai apare nici o plafonare,nici inainte nici dupa
          Intrebarile mele ar fi:e mult,putin sa intre dupa 300 de km,e filtru pe duca?Masina merge, nu se plafoneaza,trage iar consumul e acelas.Nu ma sperie problema pentru ca am inteles e simpla si accesibila ca pret anularea lui, doar ca adunata cu altele ...se cam aduna...Vedem maine ce zice,pe drum...Stima.
          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

          Comment


          • Saptamana aceasta am reusit sa rezolv o mare probleme, cu care m-am confruntat la toate masinile:extragere bujie rupta din chiulasa !!!
            Rezolvarea, pentru toti cei interesati o gasiti aici https://www.clubopel.com/viewtopic.p...=asc&start=540 !!Cititi absolut toate postarile, asa cum am facut si eu si o sa va convingeti !!Locatie, Urziceni,Ialomita, pret 200 de lei, timp de executie, 20 minute !!!!Omul asta face si chiar stie ce face !!Bujia mea era rupta, desi eu nu stiam , exact de deasupra filetului,adica avea filetul ramas in chiulasa.Desi nu am vazut sa transpire prea mult sau sa isi face vreo problema, bujia a fost scoasa in exact 20 minute asa cum spuneam...Toata stima pentru om,recomand cu toata incredere....Date de contact gasiti in topicul lui....
            In rest, cu aceasta ocazie sper sa fi scapat si eu de problemele cu Dppf-ul, probleme cauzate de aceasta bujie....Sa vedem, a zis orbul....
            Intre timp urmeaza sa trecem si la sosonii de vara , ceva jante de aliaj si restul....In curand pe ecrane....
            Attached Files
            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

            Comment


            • Iaca a venit si pe la noi primavara....ceva aliaje, niste Semperit Van-Life 2, clasa aderenta B,clasa consum B....As fi vrut Continental clasa aderenta A si consum B, dar la toti desteptii care le afisau in stoc veneau in 7-10 zile....Pana la urma si Semperit-ul tot de Continental apartine, modelul este ultimul scos de ei , asa ca , vedem ce iese...
              Attached Files
              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

              Comment


              • Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                ceva aliaje, vedem ce iese ...
                Se pupă fain cu atelajul, mie-mi plac !
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • Danke schon...asta a fost si ideea sa fie in acelas ton cu masina.....Am vrut originale,exclus..ca si pret , asa ca le-am ales pe astea pentru culoarea asemanatoare cu a utilajului....Sa traiasca fratii nostri din...Ucraina....
                  Faza tare la vulcanizare:
                  -Ati cumparat asa ceva ptr duba?Si, noi??
                  -Da, dar ce au??
                  -Pai...tin astea.. 3-4 tone??Acum a plecat cineva cu un Sprinter care ne-a cerut sa-i bagam 6 atm in roti ca, are de carat.....
                  -Pai eu car 800-1000 de kg...
                  -Aaaaaa, o tineti degeaba, va plimbati de placere...
                  Jur ca e adevarat !!!!
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • Cam toti care fac curse internationale pentru pachete/oamnei si ma refer aici nu la societati incarca mult peste limitele permiss.Si noi trimitem si ii vad cat si cum incarca dar foecare face cum crede de cuviinta.Per total pareea mea e ca jantele care le-ai pus ii dau si putina sportivitate (nu ca nu ar avea) "ochiosului" tau utilaj!
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • Saptamana aceasta am sarbatorit impreuna implinirea celor 400 (poza 1) si am ajuns acasa cu ..(poza 2) ceea ce zic eu ca e bine la 10 luni de cand suntem impreuna sa sarbatorim aproape 170 000 de km !!Concluziile ar fi urmatoarele:
                      -Proiectul Sprinter 318/319 cdi ,V6, este unul superb din toate punctele de vedere !!!
                      -Rezultatul acestui proiect, din pacate prezinta o multime de neajunsuri, o multime de probleme care au fost lasate in piata fara ca cei de la Mercedes sa intervina sa le recunoasca si sa le inlature.
                      Parti bune:
                      -motorul trage bestial,are absolut tot ce vrei de la o asemenea masina, exemplu, cu 1600 de kg pe masina si platforma dubla de 2 masini(un Focus si un Polo) urca dealul de la Viena cu viteza 5 la 100 km/h si asta in turatie de 2200/2400 ture, fara sa se streseze !!
                      - stiu povestile cu un consum de 15-16 % dar tind sa cred ca acolo masina sau soferul au ceva probleme, deoarece eu am inregistrat pe compul masinii la o distanta de 850000 de km(vorbim de mii nu de sute !! ) un consum de 13,2 % !!!
                      Parti proaste:
                      -nu este o masina ieftin de intretinut
                      -daca apar ceva probleme la acest model, foarte greu sau aproape deloc, gasesti pe cineva care sa stie ce are
                      -cutiile de viteza pica din cauza inventiie cu acel rulment cu camasa de plastic de pe axul prizei din cutia de viteze, ma rog ei zic ca e teflon dar eu tot plastic il vad.
                      Per ansamblu eu sunt multumit si am o vorba: o masina ca asta poate sa nu mearga 11 luni, sa te chinuie si sa te dispere, dar daca merge o singura luna....isi spala toate pacatele si te face sa uiti toate relele !!!
                      Cat de curand ne apropiem de implinirea anului si ma gandesc deja daca ne despartim sau continuam impreuna..Motivele ar fi pur econmice, avand in vedere ca la 400 mai iei un ban pe ea fata de probabil 600-650 cat ar avea dupa urmatorul an Stima.
                      PS:surpriza, nu pot incarca pozele !!!Ideea era ca am implinit 400000 de km(foto 1) si am ajuns acasa cu 404750 km (foto 2).Cred ca e de la compul meu ca am mai patit !
                      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                      Comment


                      • Dar vad ca nu stai defel. 170k km intr-un an e fooaarte mult pentru mine.Nu ai probleme cu spatele?
                        Sa te duca cat mai mult agregatul si sa ai cat mai putine necazuri.

                        Comment


                        • Doar in 10 luni...mai este pana la sfarsitul anului.. Cat priveste spatele, avem full options domnu', scaun pe perna, cu reglaj lombar, incalzire, cotiera, etc,etc
                          Acum sincer vorbind, scaunul ala face mii de euro pentru sanatate si nu as concepe masina fara asa ceva !!
                          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                          Comment


                          • Dupa un an de convetuire am reusit performanta sa sarbatorim impreuna ...200 000 de km.Se mai aprind becuri, se sting, se plafoneaza in continuare cand o apuca si apoi 2000 de km merge unsa , nimeni nu stie de ce dar noi ..rulam pe sosele.
                            Ultima, scarpinare in fund, ca altfel nu pot sa-i spun, a fost sa merg la o reprezentanta, cea din Buzau (sa fugiti de ea cat puteti !!!! ) unde pentru 450 de lei am primit o rescriere soft, vax albina nu a avut nici un efect, o rupere de bujie, cu explicatia vesela."asta e se mai intampla" si multe alte explicatii pe principiul el stie si noi suntem prostii satului....Sincer, puteam sa fac multe cu acesti bani si sa nu ma doara capul, dar asta e cand ai limbrici...
                            Saptamana asta urmeaza sa schimbam si placutele fata care au nu mai putin de 169800 de km de cand au fost puse.Am luat tot pe original, 390 setul plus senzori care vin separat, 2 x 40 lei.
                            In rest, ce pot sa spun, deja imi caut alta consoarta, asta avand deja 443000 de km in bord, dar sincer tot spre 318/319 ma uit.Vedem ce o fi.Stima.
                            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                            Comment


                            • Drumuri bune sa ai in continuare Cristi si cine stie poate tot ne vom intalni vreodata!
                              Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                              Comment


                              • Acum e mai simplu ca sunt mai aproape de tine .La primavara vrea femeia o excursie pe la voi asa ca sanse sunt...acum vad ca am 500 de km pana la tine...o nimica toata...Stima.
                                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF