Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Prima mea masina: w123; 200D

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prima mea masina: w123; 200D

    Va prezint si eu frumusetea mea, de cand am cumparat-o i-am vopsit capacele, are alte numere, a primit si cadou masca de sub volan, difuzoare noi si un casetofon care nu se prea potriveste cu masinuta dar este un compromis sa poata suna muzica anilor ei la calitate. Urmeaza sa ii fac inchiderea centralizata, radiatorul de caldura trebuie schimbat, si sa mai reconditionez interiorul cat de cat. Ca si mecanica sta bine, am avut probleme cu injectoarele deoarece am dus-o la atelierul unui prieten sa imi schimbe diuzele si mecanicii de acolo mi-au cam facut un lucru de mantuiala si aveam fanatana arteziana sub capota de la injectoare, problema a fost rezolvata de un alt prieten care a stiut ce face. Planuri de reconditionare totala sunt .... dar mai tarziu, cand mai adunam fonduri, deocamdata vreau sa functioneze mecanic bine si sa ma pot folosii de ea pt utilizare de zi cu zi.

    100_2205.jpg 100_2206.jpg 100_2209.jpg 100_2199.jpg DSCN0659.jpg

  • #2
    Mă bucur să văd pe cineva de vârsta ta, orientându-se după băbuțe (a nu se interpreta greșit ), când alții vor plastice cu neoane și manele. Mai ales cu motorizarea asta, nu e chiar pt. făcut liniuțe ... Să ai baftă de ea și milionul de km fără evenimente !
    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • #3
      Da, ii babuta

      Pentru ce imi place mie in materie de masini "babuta" asta ii "noua", milionul de km... are kilometrajul blocat la 264 000, nu stiu cati km reali are la bord , niciodata nu am cautat viteza, multi cai putere si alte artificii menite sa trezeasca adrenalina in mine daca venii vorba de liniute ...
      Multumesc de urari

      Comment


      • #4
        Frumusica "babuta" . Felicitari ! . Numai de bine sa auzim ! .

        Comment


        • #5
          Arata bine cobranul,sa ai parte de multi km cu ea.

          Comment


          • #6
            Felicitari pentru achizitie, arata bine batranica ! Singurul lucru ce nu ii sta bine este antena de pe portbagaj.

            Sa ai parte de ea si fara evenimente in trafic!





            Stima
            Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

            W126 280SE
            W123 280CE
            W126 500SEC
            W220 500L

            'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

            Comment


            • #7
              Da, stiu, urmeaza sa o dau jos, nu stiu care a fost cu ideea , dar pana nu o duc la vopsit nu o scot. Deocamdata va ramane cu acest "defect".

              Comment


              • #8
                Am vazut ca te mai intereseaza ceva piese pt ea, aerotema de ex ,te pot ajuta daca ma suni 0744191715

                Comment


                • #9
                  "Baboiul" tau o sa mai mearga multa vreme, in timp ce multe masini noi o sa ajunga la cimitir.

                  Daca ai timp si rabdare il poti pune la punct cu relativ putini bani, piesele sunt deja ieftine ptr ele.

                  Ps: weekendula sta m-am plimbat cu un E220 taxi care avea 457k km si mergea si functiona perfect.

                  Comment


                  • #10
                    Timp este, rabdare la fel, banii sunt o mica problema, dar nu un impediment, si cel mai important ii sa o aduc in stare de functionare, sa mai serveasca inca 30 de ani , macar o tura sa mearga si nepotii ).

                    Comment


                    • #11
                      Felicitari de alegere! Cu siguranta vor muri multe "pisicute" in timp ce a ta "cobra"va tot acumula km.(poate inregistrati si in bord)...

                      Comment


                      • #12
                        Ieri mosulica a primit gume de iarna si jate noi , datorita unui domn in adevaratul sens al cuvantului, multumesc mult Adi
                        Attached Files
                        Last edited by vio_alien; 06-05-2013, 10:09 AM.

                        Comment


                        • #13
                          Eu mai bine le faceam pe astea de vara si tablele alea cu capace de iarna.
                          Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                          Comment


                          • #14
                            Asa au venit, dar oricum mai am un set de bbs-uri, modelul cu multe spite (fara cauciucuri), pentru vara viitoare, astea "noi" vor ramane pt iarna, iar cele de tabla vor ramane de rezerva, nu am mai pus capacele la roti ca la mine in zona se cam fura...alea de plastic...asa ca le pastrez capacele si jentile de tabla de decor
                            Last edited by vio_alien; 06-05-2013, 15:23 PM.

                            Comment


                            • #15
                              O parere , daca imi este permis .
                              Pentru iarna indicat ar fi sa se foloseasca jantele de tabla . In caz de avarie sunt mai usor si mai ieftin de reparat .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF