Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes e270 avantgarde airmatic

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mi se pare tare ridicata masina pentru avantgarde, numai la 4matic am vazut asa ceva. Ai cauciucuri cu talon mai mic?

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • #17
      Originally posted by Zeus View Post
      Mi se pare tare ridicata masina pentru avantgarde, numai la 4matic am vazut asa ceva. Ai cauciucuri cu talon mai mic?
      Am suspensie pneumatica si o ridicasem cand i-am fact pozele .. Jantele sunt pe 17 pe spate am 40 si pe fata 45 la cauciucurii

      Comment


      • #18
        Am comandat 4 discuri ATE si placute ceramice tot ATE si o pereche de stergatoare originale BOSCH.

        Discuri fata ATE - 550 ron
        Discuri spate ATE - 370 ron
        Placute fata ceramice cu senzor - 380 ron
        Placute spate ceramice cu senzor - 285 ron
        Stergatoare - 160 ron

        Cam asta a fost distractia astazi ...

        Comment


        • #19
          Distractia de azi, sper si probabil te va tine cat mai tii masina cel putin , poate doar stergatoarele sa te dezamageasca.
          Cat despre discuri si placute, ai facut o alegere buna chiar daca a fost mai scumpa.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Dj Sky View Post
            Distractia de azi, sper si probabil te va tine cat mai tii masina cel putin , poate doar stergatoarele sa te dezamageasca.
            Cat despre discuri si placute, ai facut o alegere buna chiar daca a fost mai scumpa.
            Pai dupa tine m-am luat cu ceramica maine imi vin abia astept sa le pun .
            Am vrut sa imi iau si discuri perforate pe fata da era cu 600 ron in plus fata de astea care le-am luat si asa am zis "pas" .

            Multumesc pentru raspunsuri si indrumare

            Comment


            • #21
              Nu stiu unde ai gasit tu asa scumpe discurile deoarece eu le-am cumparat ale mele de la ATE cu 800 ron setul, ventilate si perforate pentru pachetul sport (diametrul si grosimea este mai mare la pachetul sport).
              Sper ca nu ti-ai comandat senzor separat la placute, deoarece ai in pachet.
              Ar fi bine ca montajul sa il faci cu dezactivarea SBC-ului, deoarece pot aparea probleme despre noua pozitie si presiune aplicata pe pistonasele de la etrieri la inlocuire si de discuri si de placute...
              Am poze la sfarsitul topicului cu piesele cumparate de mine.
              Last edited by Dj Sky; 03-22-2013, 23:30 PM.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Dj Sky View Post
                Nu stiu unde ai gasit tu asa scumpe discurile deoarece eu le-am cumparat ale mele de la ATE cu 800 ron setul, ventilate si perforate pentru pachetul sport (diametrul si grosimea este mai mare la pachetul sport).
                Sper ca nu ti-ai comandat senzor separat la placute, deoarece ai in pachet.
                Ar fi bine ca montajul sa il faci cu dezactivarea SBC-ului, deoarece pot aparea probleme despre noua pozitie si presiune aplicata pe pistonasele de la etrieri la inlocuire si de discuri si de placute...
                Am poze la sfarsitul topicului cu piesele cumparate de mine.
                http://www.clubmercedes.ro/my-w-211-...2.html?t=27032
                Le-am luat dupa seria de sasiu ... Ori nu a stiut ala sa imi arate ori la mine nu pot sa pun dalea ... Nush ce sa zic ... Mie mi-a zis ala ca ate nu fac dastea perforate si mi-a zis de unele zimmerman sau ceva de genu ... dar ti-am zis erau cu cateva sute bune in plus si nu m-am combinat sa le iau ...
                Nu mi-am luat senzori ca mi-a zis ca imi vin cu placutele ...

                Multumesc pentru sfatul cu sbc-ul, am sa ii zic la om maine cu toate ca a lucrat la reprezentanta la Mercedes dar am sa ii spun cu siguranta sa imi dezactiveze sbc-ul ca nu vreau sa mai dau in alte alea sa mai bag vreun banut in ea mi-a ajuns.
                Singurul lucru care vreau sa il mai fac e sa ii pun finale si ATAT !
                Oricum asta e boala grea cu masiniile ... Daca te prinde flama cu eele nu mai scapi

                Tobe ca ale tale vreau si eu !! Asa as vrea sa le scot, a ta e euro 4 sau euro 3 cu pachet sport?
                De unde pot sa imi iau si io dalea sa scrie mercedes pe etrier ?

                Superba sa o stapanesti santos in continuare !
                Last edited by marean89; 03-22-2013, 23:50 PM.

                Comment


                • #23
                  A mea e euro 4, iar la etriere nu ai ce le face sa arate ca ale mele, fiindca la pachetul sport sunt mai mari si sunt turnate si vopsite asa, nu capace. Sa iti pui etriere din astea ar trebui sa iti schimbi si discurile si placutele din nou.

                  Comment


                  • #24
                    poze cu noua grila

                    Poze cu noua grila vopsita in negru lucios si jantele reconditionate

                    Pun niste poze in caz ca va place cum arata ca sa aveti o idee, in caz ca vreti sa vopsiti si voi grila ...
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      WDB2110161A542847

                      Imi poate decoda cineva si mie vin-ul asta?

                      Multumesc

                      Comment


                      • #26
                        Cam asta reiese din Vin.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by gmihai24 View Post
                          Cam asta reiese din Vin.
                          Multumesc mult

                          Comment


                          • #28
                            Tot caut bandouri model US cu semnalizare galbena, aveam si un topic deschis dar nu il mai gasesc asa ca postez aici .. Daca stie cineva de unde pot sa imi iau ar fi minunat sa imi spuna si mie ...

                            Multumesc

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF