Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes e270 avantgarde airmatic

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes e270 avantgarde airmatic

    poze cum a fost masina si cum a iesit ...

    a fost argintie si a iesit indium grey metalic, nu trebuie sa schimb cartea

    asa ca masina e automata, avantgarde, bi-xenon, navi mica, incalzire scaune ... semi piele.

    caut sa imi pun finale ca la modelele cu euro4 daca stie cineva unde pot gasi tipsuriile sau finalele ...
    Attached Files

  • #2
    Baga majuscule!

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • #3
      Foarte frumoasa este, sa ai parte de ea!!!
      Toate cele bune.
      Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

      Comment


      • #4
        Nu stiu unde sa dau sa schimb sa bag majuscule .. Am pus postul de pe un calculator si am uitat sa le pun, acum umblu de pe altceva si nu stiu cum sa fac sa modific daca ma poti ajuta sau sa le schimbi tu as fi recunoscator.

        Vad ca acum la postul asta pot sa dau edit dar la primul nu pot.
        O sa pun mai multe poze cand o sa fie vremea frumoasa am sa ii fac un set mai complet asa..
        Ieri i-am facut soft motor si cutie la RBN sunt super multumit se simte foarte misto

        Multumesc
        Last edited by marean89; 03-20-2013, 21:47 PM.

        Comment


        • #5
          Multumesc frumos Sebastian

          Comment


          • #6
            Frumoasa culoarea si masina, sa ai noroc de ea . Raman sceptic la schimbare de culoare, fiinda mi-e frica ca pe unde nu e la vedere directa inca e culoarea originala ...
            La finale ca la Euro 4 cred ca te referi la pachetul sport. Nici euro 4 nu au "tobe la vedere" ci numai pachetul sport.
            Eu cred ca ar trebui sa incepi cautarea in dezmembrari,cu toate ca inca nu am vazut nicaieri in Ro, w 211 cu pachet sport la dezmembrare. Atentie ca ai nevoie si de spoilerul de pe spate ca are decupaje.
            Legat de soft motor si cutie la RBN, i-ai facut remapare? De la cati CP la cati si cum se comporta?
            Last edited by Dj Sky; 03-20-2013, 23:51 PM.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Dj Sky View Post
              Frumoasa culoarea si masina, sa ai noroc de ea . Raman sceptic la schimbare de culoare, fiinda mi-e frica ca pe unde nu e la vedere directa inca e culoarea originala ...
              La finale ca la Euro 4 cred ca te referi la pachetul sport. Nici euro 4 nu au "tobe la vedere" ci numai pachetul sport.
              Eu cred ca ar trebui sa incepi cautarea in dezmembrari,cu toate ca inca nu am vazut nicaieri in Ro, w 211 cu pachet sport la dezmembrare. Atentie ca ai nevoie si de spoilerul de pe spate ca are decupaje.
              Legat de soft motor si cutie la RBN, i-ai facut remapare? De la cati CP la cati si cum se comporta?
              In primul rand as vrea sa iti multumesc pt urari.
              Daca as gasi tobe sau tipsuriile nu mi-as schimba bara as decupao frumos pe asta, ca am vazut una in oras la fel ca a mea si da foarte bine zici ca e originala ...
              Am fost la pilot la tobe si nu mai aveau decat un tips care sa se potriveasca asa sa dea mai mult in original ... m-au chemat degeaba au crezut ca ma agata cu altele
              In legatura cu softul sunt foarte multumit de cum trage acum si cum imi schimba vitezele mult mai bine mai repede asa ... A zis ca imi face o adaptare la soft ceva de genu si asta ca bonus asa cica ar mai fi fost vro 50€ in plus ... la cutie ma refer. La motor nu stiu ce i-a facut dar a bagat calculatoru la trimis la Bucuresti softul meu si dupaia ia dat mail inapoi cu softul motor si update cutie.
              De la 177cp si 400 Nm cat are motorul asta sa dus la 210 cp si 480 Nm si chiar se simte frumos cumplu si te baga mai tare in scaun la plecarea de pe loc e ("mortal") fata de cum era si la viteza mare raspunde frumos si trage mult mai cu viata ca inainte si suna si motorul mai bine asa e mai rotund parca mai silentios umpic ... Si nu mi se pare sau sa zic ca sunt eu entuziasmat ... Mi-au zis si prietenii mei ... De consum mi-au zis ca daca merg frumos normal o sa consume mai putin si in talpa, sprinturi etc... Va dati singuri seama ca creste umpic ... Oricum eu il recomand pt cei care vor sa aiba o supriza placuta si un plus de putere la masina ...

              Comment


              • #8
                Adaugare...

                Culoarea ei se mai vede la motor si in portbagaj ... Nu ma deranjeaza cu absolut nimic, si cand o sa ii vina si ei randu sa fie vanduta peste cativa ani am poze cu ea zgariata se poate verifica ca nu a fost rasturnata sau ceva de genu ...

                Nu am vrut sa imi dea motorul jos ca sunt sigur ca nu mai venea la fel se mai pierdea ceva sau cine stie ce se mai intampla si mai imi si luau mie o gramada de banii in plus fata de ce a trebuit vopsit pe casco ... Si asa cand am vazut ca mi-au dat usiile jos si fetele de usi m-am gandit ca o sa inceapa sa chitzaie toate dar spre uimirea mea sunt foarte bine puse

                Comment


                • #9
                  Discuri ...

                  Trebuie sa imi iau discuri si placute fata-spate la masina si as vrea sa imi iau unele sa nu imi scartaie cand pun frana! Voi ce aveti pe masina si nu va scartaie! Ce imi recomandati?

                  Multumesc

                  Comment


                  • #10
                    ATE atat placute cat si discuri.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by gmihai24 View Post
                      ATE atat placute cat si discuri.
                      Sti sigur 100% ca marca asta ATE nu scartaie deloc deloc ?

                      Multumesc pt raspuns.

                      Comment


                      • #12
                        OEM MB si, locul 2, ATE (care cred ca este si marca utilizata de MB). Trei Textar.
                        Culoare interesanta insa pretentioasa, atat la spalat, cat si la nemernici...
                        https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                        Comment


                        • #13
                          Eu mi-am pus la o recomandare placute ate ceramic, isi merita fiecare banut,chiar daca pentru mine la pachetul sport erau dublu ca pret fata de cele normale dar nu scartaie deloc si nici nu murdaresc janta cu praf negru de placute, sa nu mai vorbim de puterea franarii dupa 2-3 pedale sa se incalzeasca putin discurile...
                          E ciudat sa te lase de-o data discurile pe fata si pe spate, pe spate nu ai nevoie cumva numai de placute?
                          La mine la 180.000 discurile fata erau praf, uzate peste limita, pe cand pe spate inca imi sunt in limite, am facut si 60.000 de km cu masina si nici macar placutele nu mi-s uzate inca...
                          Pe spate voi pune tot de la Ate si discurile si placutele cand va fi cazul.
                          TRW sunt iarasi foarte bune dar mai scumpe decat ate standard.
                          Last edited by Dj Sky; 03-22-2013, 10:28 AM.

                          Comment


                          • #14
                            La al meu cotet placutele de frana fata spate sunt marca ATE puse de reprezentanta in ianuarie 2009. Cu ele sau efectuat aproximativ 55 000km pana acum(masina am cumparato mai tarziu, dar am toate facturile masinii si tot ce sa efectuat la ea sa facut la reprezentanta) nu scartaie deloc si mai merg inca pe atat.
                            Acum fiecare cum doreste si ce marca doreste.TRW este o marca buna ce o foloseam la duba de la firma(un Opel vivaro nu ca ar avea inportanta) si am fost foarte multumit si de aceasta marca, doar ca sunt mai scumpe.

                            Comment


                            • #15
                              Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, astazi ma duc sa imi comand discuri si cred ca am sa imi iau ATE ca am vazut ca mai toti ati bagat aceasta marca . Am sa revin mai tarziu cu un post cu ce mi-am luat.

                              Dj sky masina mea are 230000 km si sunt sigur ca sunt reali eu sunt al 3 lea propietar pe ea, dar cei de dinaintea mea au tras pe ea nu au bagat nici macar un banut in ea, iar acum de cand am luato eu ma omorat cu banii sa zic asa ... Toata dar absolut toata fata schimbata ( in afara de perne) si spatele la fel.
                              Pe mine ma mai tin discuriile si placutele astea de le am vreo 15 20 de mi mi-a zis cineva dar fac foarte urat se aude foarte naspa cand pun frana si fiind maniac imi da teroare.


                              Multumesc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF