Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W124 Full Options din 1994

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by sebaa View Post
    arata ft misto exemplarul asta
    cred k cere vreo 4000 pe el.. poate chiar mai mult , este totusi ultimul an de productie , e full si mai e si diesel deci nu te rupe la consum ..mi se pare ft tare ..ce as da sa am bani de una ca asta..
    Tin sa vad dezamagesc,1994 nu e ultimul an de productie pentru W124.
    Eu am un W124 200d din 1995 luna 06.
    Daca ala cere 6.300 pe ea,eu cat sa cer???
    Eu am cam tot in afara de geamuri electrice,si tapiteria e din piele.

    Comment


    • #17
      E greu de crezut dar w124 s-a fabricat pina in 96,paralel cu w210....cea argintie e destul de omeneasca,(grila radiator avantgarde,roti cam uritele cred pe 17,teava finala esapament cam de neam prost...)am avut identica,vezi km cum sint si umarul de jos inspre usa al spatarului scaun sofer sa fie maxim scamosat de uzura daca declara max 300000 km.E echipare basic fara geamuri electrice spate....da exista motorul 2.5 cu 16valve-ultimul aspirat 2.5 d pus pe w124....ptr ESCOBAR-200 nu se compara cu 2.5,nici macar la pret...

      Comment


      • #18
        2.5 are 20valve avind 5 cil....

        Comment


        • #19
          Originally posted by DMIHNEA View Post
          E greu de crezut dar w124 s-a fabricat pina in 96,paralel cu w210....cea argintie e destul de omeneasca,(grila radiator avantgarde,roti cam uritele cred pe 17,teava finala esapament cam de neam prost...)am avut identica,vezi km cum sint si umarul de jos inspre usa al spatarului scaun sofer sa fie maxim scamosat de uzura daca declara max 300000 km.E echipare basic fara geamuri electrice spate....da exista motorul 2.5 cu 16valve-ultimul aspirat 2.5 d pus pe w124....ptr ESCOBAR-200 nu se compara cu 2.5,nici macar la pret...
          Stiu ca e mai puturoasa,dar masina e beton,motorul e totul nou in el,stie Dok,ca pe el l-am intebat ce si cu sa fac....
          Cat sa cer pe masina?????

          Comment


          • #20
            SINCER,la preturi RO sunt pe dinafara,sunt plecat de mult din tara...

            Comment


            • #21
              Pt Escobar 1
              Pune si tu ceva poze cu ea pe topicul cu vanzari si o sa primesti mai multe raspunsuri.Conteaza destul de mult cum arata masina.Motorul este piesa de schimb dar caroseria si aspectul daca este nasol nu prea ai priza la cumparator cel putin nu la un pret bun.Asta e parerea mea
              Mercedes-ul e o stare de spirit!

              Comment


              • #22
                Va multumesc tuturor pentru sfaturile si parerile oferite.
                De astazi sunt proprietarul celei negre.Deci am intrat si in randul posesorilor de Mertzan nu doar al fanilor.Sper sa ne vedem cat mai curand cu Mertzanele etalate la vreo intalnire.
                Mercedes-ul e o stare de spirit!

                Comment


                • #23
                  baga poze!!!!
                  neaparat..
                  incearca sa le faci ziua, si nu cu telefonul
                  int / ext / motor
                  sa ne minunam si noi
                  si pretul de achizitie ?

                  Comment


                  • #24
                    Vino duminica asta cu ea la Polivalenta, sa vedem ce ai cumparat.

                    Comment


                    • #25
                      am mers azi cu ea ( Dok la volan) .. mi s-a parut grozava masina ..ft tare
                      s-o stapanesti sanatos, MARIUS!

                      Comment


                      • #26
                        Ii trebuie un fir de masa suplimentar la aparatura de bord. Trebuie sa comentez ceva, altfel nu se poate...
                        Motor in mintzile lui, cutie cu 5 buna, grup varza, in rest mici detalii rezolvabile, adica vax albina, crema de ghete.

                        Comment


                        • #27
                          Gata fratilor,
                          am vandut E 200 - le din 95.
                          5.500 Euro.
                          Ma duc sa-mi aduc un W 211 din 2003.

                          Comment


                          • #28
                            Sa te vedem...

                            Comment


                            • #29
                              sal

                              Pentru un motor de 2500 cmc impozitul este de 400 ron
                              rca - 480 ron, rovigneta este de 100 ron

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF