Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W124 Full Options din 1994

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W124 Full Options din 1994

    Salutare la toata lumea de pe forum!
    V-am gasit recent si ma bucur ca am gasit atatea informatii utile despre singura masina din lume.
    Am si eu o intrebare.
    Am gasit un W124 de vanzare din 1994 full options care arata bine dar nu am vazut-o decat in poze.Vreau sa o vad si as cere parerea unui cunoscator.
    Cam cu ce pret "circula" asa ceva aproximativ?
    Mercedes-ul e o stare de spirit!

  • #2
    Salut

    Pretul depinde de motorizare si de cum arata masina dac poti sa pui niste poze iti pot spune in mare cat face masina! Succes!!!

    Comment


    • #3
      Pai este motor de 2.5 Diesel si este full options.
      Arata destul de bine dar pana nu o vad cu ochii mei nu ma pot pronunta.Cam asa arata pozele din anunt:
      Attached Files
      Mercedes-ul e o stare de spirit!

      Comment


      • #4
        arata ft misto exemplarul asta
        cred k cere vreo 4000 pe el.. poate chiar mai mult , este totusi ultimul an de productie , e full si mai e si diesel deci nu te rupe la consum ..mi se pare ft tare ..ce as da sa am bani de una ca asta..

        Comment


        • #5
          Masina arata excelent, motorul e ok, iar preturile se mai negociaza, dar parerea mea e sa no ratezi, eu am dat 4000 euro, pe un MB din 1991 diesel
          Marinarul.tk
          Proud owner of C180/96

          Comment


          • #6
            salut

            Eu cred ca cere peste 5000 E arata bine masina si cum s-a mai zis ca e ultimul an de fabricatie merita n-o scapa, eu am avut aceeasi masina 2.5 diesel 5 in linie nu am avut probleme majore la ea motorul e stas daca ai injectoarele bune si elementi din pompa buni nici nu se aude, NOROC.

            Comment


            • #7
              Multumesc pentru informatiile oferite si pentru incurajare.Maine ma duc sa o vad.Daca este ok si nu ascunde vreo "buba" s-ar putea sa o iau.Oricum sper sa intru cat mai repede in randul posesorilor de MB ca fan sunt de mult timp.
              Daca o iau o sa pun mai multe poze.
              Toate bune.
              Mercedes-ul e o stare de spirit!

              Comment


              • #8
                Atentie,are tapiteria de 124 seria precedenta,dar se punea si in 94 la cei ce faceau taxi(era mult mai rezistenta )deci-------occhio a gli km,cit sunt de reali...varianta turbo e mai puternic la acelasi consum.....

                Comment


                • #9
                  S-ar putea sa fie putin cam tardiv sfatul... Vedem noi mai diseara ce-a facut MARIUS B

                  Comment


                  • #10
                    Salut!
                    Am vazut-o si masina pot spune ca arata bine este ingrijita are si cateva optiuni de fitze gen perdeluta din spate electrica, tetierele din spate rabatabile din buton, trapa, luminite de citit pt. pasagerii din spate asa cum sunt la autocare, buton de imobilizare a geamurilor din spate, toate geamurile electrice, aer conditionat.Ma rog are ceva optiuni care nu le-am mai vazut la alt w124.
                    Asa acum sa trecem la estetica.Masina a fost vopsita deci nu are vopseaua originala.Este destul de bine vopsita dar nu impecabil.Are cateva pete mici de rugina pe ici pe colo, 2 sau 3 pietricele mai marisoare in capota, si f important se vede ca aripa dreapta spate a fost lovita pt ca luftul dintre aripa si usa dreapta spate este cam mic si ma rog un ochi atent il vede.
                    Vreau sa-i multumesc pe aceasta cale lui Augustin pt sfatul oferit si vreau sa-i transmit ca nu scoate gaze cine stie ce cand scoti busonul de la ulei in timpul mersului motorului si ca beculetul de la ASR nu s-a aprins si inca cel de la semnalizare stanga din bord dar am zis ca este becul ars.Oricum cand o sa ma duc sa-i fac identificarea o sa schimb aceste becuri si o sa vad daca se aprinde becul de la ASR dupa cum m-a sfatuit Augustin.Cand am turat-o la 2500 si la 3000 de ture cu motorul cald nu mi-a scos fum negru sau albastru si am tinut-o cateva secunde la aceasta turatie.Inca o problema: Huruie sau fluiera grupul si pierde ulei destul de mult.In rest motorul era destul de curat si nu era ud de ulei decat o pata mica pe chiulasa.
                    Acum am ramas cu proprietarul ca daca la RAR imi da identificarea ok o iau.Am negociat de la 6250 la 5850 euro.
                    Cam astea sunt amanuntele.
                    Voi ce parere aveti ?
                    Multumesc anticipat si mai vorbim.
                    Mercedes-ul e o stare de spirit!

                    Comment


                    • #11
                      stie cineva exact cat costa taxele pentru tipu asta de masina: asigurare obligatorie de raspundere auto, rovinieta si impozitu ?
                      Mercedes-ul e o stare de spirit!

                      Comment


                      • #12
                        rca :450-500 ron ( + 2000 cmc)
                        rovignieta - euro 1 parca ..e posibil sa ai non-euro ..asta nu stiu sigur
                        si impozitu nu stiu sa iti spun sigur

                        Comment


                        • #13
                          optiunile sunt cam specifice uz taxi.....grupul nu e ceva alarmant,eventual se schimba,pretul e cam mare,zic eu,ce traiesc pe(in)alta lume....

                          Comment


                          • #14
                            Inca ma mai gandesc la ce varianta sa aleg.
                            Acum am mai gasit una care fata de cealalta nu are geamuri electrice decat pe fata.Nu are piele dar are Jante faine si inca un rand de roti.Zice proprietarul ca are 113 cai putere si tot 2.5 cmc fara turbina dar zice ca are cate 4 supape pe cilindru.
                            Voi ce parere aveti?
                            Iat-o!
                            Pe asta o s-o vad Duminica ca trece cu ea prin Sibiu.
                            Attached Files
                            Mercedes-ul e o stare de spirit!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by MARIUS B View Post
                              Inca ma mai gandesc la ce varianta sa aleg.
                              Acum am mai gasit una care fata de cealalta nu are geamuri electrice decat pe fata.Nu are piele dar are Jante faine si inca un rand de roti.Zice proprietarul ca are 113 cai putere si tot 2.5 cmc fara turbina dar zice ca are cate 4 supape pe cilindru.
                              Voi ce parere aveti?
                              Iat-o!
                              Pe asta o s-o vad Duminica ca trece cu ea prin Sibiu.
                              Am uitat sa va spun ca cere tot 6300 euro dar o zis ca o lasa la 5800 euro pt cine cumpara.
                              Mercedes-ul e o stare de spirit!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF