Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes S320 CDI W221

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #32
    Originally posted by cataxxl View Post
    Astazi revin cu pozele asa cum am promis. Vor urma si altele in curand.
    Frumos 'gunoi', dupa parerea mea jante pe 17/18 si folii pe fata 30-40% si e crima !
    http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

    Comment


    • #33
      Originally posted by cataxxl View Post
      Am reusit astazi sa iau masina din service. Toate piesele de care aminteam, schimbul de ulei si filtru la cutie plus manopera fix 7.000 ron.
      Dupa nici 20 de km de la plecarea din service s-a aprins si martorul pt placute. Maine o sa le schimb si sunt curios ce mai urmeaza, deja m-am invatat. Costul schimbat placute fata este de 800 Ron.
      Sper maine sa revin si cu pozele care le-ati cerut.
      Salut.
      Mai bine sa nu mai urmeze nimic....si doar sa te bucuri de el.(Mercedes)
      Trebuie sa ai multa vointa (si posibilitati financiare) ca sa ramai calm an situatia an care investesti atat intr-o masina abia cumparata.
      Multa bafta.

      Comment


      • #34
        Folia pe fata urmeaza imediat dupa ce o inmatriculez. Jantele putin mai tarziu.

        Comment


        • #35
          Impresionanta masina, felicitari si sa ai parte de ea. Scuze pentru off-topic, dar chiar nu ma pot abtine, de ce intotdeauna se gasesc altii sa critice si sa ofere sfaturi precum ca "nu arunca tzeapa in gradina altuia" cand proprietarul a bagat o groaza de bani in ea si cu oarecare dezamagire se gandeste la vanzare?! Unde e tzeapa ca eu nu imi dau seama?? A o repara si a o vinde e ceva IMORAL? Mi se pare absurda rau judecata. Topicul asta e o lectie dura, pe care omul a prezentat-o si din care cred ca toti avem de invatat, ca oricat de bine ar arata o masina pusa la vanzare, cum e cazul de fata, nu e exclus ca de a 2-a zi sa fii nevoit sa bagi bani cu sacul in ea! Lasati fratilor criticile gratuite pe care le-am mai vazut si pe alte topicuri, nu numai pe asta, si incercati sa invatati cate ceva din ceea ce se relateaza, din experientele oamenilor! Pe mine criticile astea gratuite ma aprind foarte tare!

          Comment


          • #36
            Originally posted by daniel_tandara View Post
            Impresionanta masina, felicitari si sa ai parte de ea. Scuze pentru off-topic, dar chiar nu ma pot abtine, de ce intotdeauna se gasesc altii sa critice si sa ofere sfaturi precum ca "nu arunca tzeapa in gradina altuia" cand proprietarul a bagat o groaza de bani in ea si cu oarecare dezamagire se gandeste la vanzare?! Unde e tzeapa ca eu nu imi dau seama?? A o repara si a o vinde e ceva IMORAL? Mi se pare absurda rau judecata. Topicul asta e o lectie dura, pe care omul a prezentat-o si din care cred ca toti avem de invatat, ca oricat de bine ar arata o masina pusa la vanzare, cum e cazul de fata, nu e exclus ca de a 2-a zi sa fii nevoit sa bagi bani cu sacul in ea! Lasati fratilor criticile gratuite pe care le-am mai vazut si pe alte topicuri, nu numai pe asta, si incercati sa invatati cate ceva din ceea ce se relateaza, din experientele oamenilor! Pe mine criticile astea gratuite ma aprind foarte tare!
            Cu cine te certi?

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • #37
              In principal cu ala care venit si a tinut lectii de moralitate in topicul asta. Nu stiu cum il cheama, nu ma intereseaza numele lui.

              Comment


              • #38
                Superba masina s-o stapanesti sanatos si sper ca nu o vei vinde!

                Comment


                • #39
                  A trecut ceva vreme si inca mai am masina. Nu am mai avut probleme cu ea, poate doar unele mici. S-a defectat motorasul de la oglinda exterioara dreapta. Fiind mult mai solicitata decat cea din stanga, deoarece fiecare manevra de mers inapoi o misca pentru a putea vedea bordura, dupa care revine automat la loc, acesta a cedat si l-am inlocuit.
                  Am trecut peste neplacerile din trecut si acum sper sa ma bucur de ea. O folosesc destul de rar, prefer sa merg cu alta masina prin traficul aglomerat de zi cu zi.

                  Comment


                  • #40
                    Probleme din nou. Motorasul care l-am schimbat da semne de oboseala, se misca ca si cum l-ar tine ceva.... Climatronicul uneori face probleme cu ventilatorul in sensul ca nu mai are uneori chef sa functioneze... Voi face din nou o vizita la service sa vedem ce probleme sunt....

                    Comment


                    • #41
                      Bai frate, dar ori ai avut probleme cu masina asta ori nu. O mai ai?

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF