Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

M.B - Heckflosse -

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Iar acum am noutati, coada a primit o instalatie electrica nou-nouta plus ca i-am schimbat toate capetele de bara si o caseta de directie care nu are joc zic eu!!!


    Si am facut rost de trei jante, plus ca mai am eu 2, toate 5 deci origeniale, cu 4 capace mici, care bineinteles trebuiesc curatate, si aranjate!!! astept mai niste capace de la un koleg de aci!!!
    .

    Last edited by pneu; 05-26-2008, 10:46 AM.
    W110-2.0 D 1966
    W115-2.0 D 1971
    W123-2.4 D 1982

    Comment


    • #77
      Asa siii, rolurile se mai inverseaza din cand in cand, nah tre sa munceasca fiecare in mod egal nu?!
      .


      .
      Iar aci in imagine, se intrezareste o casa care are deja un garaj, iar pentru cea de-a doua masina e proiectat un altul care o sa creasca in curind este?!
      .


      Last edited by pneu; 07-02-2008, 13:50 PM.
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • #78
        Tot respectul pt ce faci.tine-o tot asa

        Comment


        • #79
          pana in 1998 tata a avut un w110 coada de randunica din 65' apoi a dat-o unui prost care nu a avut grija de ea si astfel a ajuns la fiare vechi. Mie mi-au mai ramas ceva piese de w110 dupa ce am vandut-o, piese pe care le mai am si astazi. Daca doriti piese de coada, imi ziceti si va las id-ul de mess sau nr. de tel k sa vb. Unele dintre piese ar fi: ornamente originale, bucse, cateva injectoare originale, luneta fata, un vitezometru original ( din ala cu scala verticala), steme originale ,aaa si cel mai important o pompa de injectie nou-nouta, e originala bosch. Repet daca doriti imi spuneti , si va las id-ul de mess sau nr. de tel k sa vb

          Comment


          • #80
            cobretti aia de la avatar e masina ta?

            Comment


            • #81
              ce avatar?

              Comment


              • #82
                Ma rog, idul meu de mess e ichimionvlad, si sunt de luni pana vineri de la 9 la 6, pana la anu ca zile de concediu nu posed!!!
                W110-2.0 D 1966
                W115-2.0 D 1971
                W123-2.4 D 1982

                Comment


                • #83
                  -

                  Originally posted by sile1 View Post
                  am vazut ieri o coada S in BV bari duble vopsite negre .. inaltzata gen papuk cu capace de plastic in spite la roti :-& dar care culmea arata f bine la tabla :-| pe spate scria 220S dar cel mai probabil e dizelizata ...
                  foarte usor vad ca ti'e sa apreciezi o masina... cat despre semnul ":-&" nu vreau sa comentez... probabil ca am trecut pe langa ea pentru prima data cam in aceeasi perioada... insa diferenta e ca eu am reactionat total altfel... de'ai stii tu istoria masinii...e totusi o masina clasica, ce'a suportat multe de'alungul timpului, poate ca nu mai arata impecabil, insa nici nu cred ca e atat de dezgustatoare cum ai descris'o tu...

                  nu vreau sa crezi ca am ceva cu tine, imi cer scuze daca par prea agresiv atat tie cat si colegilor de forum... asadar, cineva de la brasov va saluta, un proaspat proprietar de w111 "gen papuc" cum ii spui tu! o sa deschid un topic cu cateva poze si detalii...
                  @pneu... jos palaria.... cinste tie!
                  Last edited by retro; 08-26-2008, 01:09 AM.

                  Comment


                  • #84
                    In Brasov am condus prima data bot de cal, si in urma respectivului test-drive am decis ca tre sa-mi iau unul, ceea ce am si facut
                    Cat despre W111 papuc, fiecare are dreptul la o parere. Buna sau proasta.

                    Comment


                    • #85
                      Nu este nici pe departe vorba ca nu respect masinile vechi (ca vorba aia am avut destule pana acum ) dar sunt de parere ca o masina ca aia cu investitii minime si un pik de bun gust putea arata mult mai "mentionabila" dac sar dorii asta . Spre exemplu barile se pot recroma in cazul in care sub vopseaua neagra exista rugina sau urme de indreptat iar legat de capace imi mentin parerea ca arata absolut odios pe masina respectiva , totusi ele pot fi inlocuite macar provizoriu cu unele de cobra care nu sunt nici deosebit de greu de gasit si cu sigurantza ii vor da un cu totul alt aspect .

                      Felicitari pentru achizitie si sper sa te bucuri de ea cat mai mult posibil

                      Comment


                      • #86
                        @ retro: Ce motor are masina?

                        Comment


                        • #87
                          masina este un w 111, 220s din 1964. are o istorie foarte foarte bogata din cate mi s'a povestit...
                          nu ma pot declara un fan mercedes inrait, insa stiu sa apreciez o masina clasica... masina asta mi'a atras atentia in primavara cand am gasit'o absolut intamplator stand batraneste , dar cu pieptul inainte asteptand zile mai bune...
                          evident, motorul este un diesel de 2000...
                          capacele alea strica mult ce'i drept...
                          masina are un singur proprietar de acum 24 de ani, asta ca sa'ti faci o idee...
                          si tocmai pentru ca decade pe zi ce trece, iar actualul( inca) proprietar nu se mai poate ocupa de ea din motive de sanatate (este un om extraordinar) trebuie predata stafeta... chiar daca sta decent pe roti, proportia de originalitate este scazuta... motor de 2000 diesel, o ripa de fibra, ceasuri adaptate in interior, etc....insa are potential...
                          Last edited by retro; 08-26-2008, 12:31 PM.

                          Comment


                          • #88
                            Unde e masina ca n-o vad?
                            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                            Comment


                            • #89
                              Coleg Retro baga poze sa vedem minunatie de masina, innebunesc de nerabdare sa vad poze cu ea, o sa mi placa indiferent cum o fi , imi place orice mercedes vechi!!!
                              W110-2.0 D 1966
                              W115-2.0 D 1971
                              W123-2.4 D 1982

                              Comment


                              • #90
                                Revin cu poze, masina trece printr-o cosmetizare, am desfacut-o iar, se schimba si culoarea, apar si unele ornamente mai noi pe parcurs sper sa iasa ceva mai bine ca prima data, rugina nu e prezenta de data asta, deci nu e asa mult de munca!!!
                                .


                                Last edited by pneu; 08-29-2008, 08:22 AM.
                                W110-2.0 D 1966
                                W115-2.0 D 1971
                                W123-2.4 D 1982

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF