Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes C180 w202

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes C180 w202

    Salutari. De doua saptamani detin un mercedes c180 w202 , fabricat in 1997 si adus in 2008 in tara. Are ~180.000 reali cu carte de service, bine cartea de service pana la 160.000 cand a fost inmatriculata in RO. Ca probleme de cand am luat-o, indicatorul de la benzina si nu merge ventilatorul, adica caldura baga dar rece nu si merge cand are chef si numai in treapta a5a (este pe lista de prioritati in urmatoarea saptamana). Am doar o poza curata din spate, ca in rest numai murdara de la ploaia asta, culoarea este un verde metalizat si imediat se murdareste. Este modelul Elegance ,1800cmc benzina 122cp, dotat cu :
    - 4 geamuri electrice.
    - oglinzi electrice si incalzite.
    - cotiera , elemente de mahon.
    - AC.
    - rabatare tetiere din bord.
    - nu-mi mai vin acum in minte + cele obisnuite (ABs, servo, SRS, etc)

    Ca viitoare operatiuni asupra ei :
    - montare emblema de pe capota.
    - geamuri ionizate spate 100%, fata 50%.
    - o toba sport decenta.
    - montare antena (este automata, dar este rupta antena, trebuie sa o schimb)
    - statie + subwoofer decent (are sistemul original 8 boxe + cdplayer blaupunkt cu magazie 6 cduri).
    - polish faruri.

    Las pozele sa vorbeasca, promit ca revin cu altele cand va iesi soarele. Va doresc o zi buna in continuare si astept o idee ceva la faza cu ventilatorul de la ce poate fi,am instalatia AC ok, dar numai am freon, sa fie de la asta ?
    Attached Files
    http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

  • #2
    Frumoasa masina si ingrijita si are si o culoare foarte frumoasa.
    Am vazut ca vrei sa-i faci polish la faruri...vroiam sa-ti spun ca la farurile astea n-ai ce sa le faci, numai sa le schimbi, deoarece sunt din sticla.
    O zi faina !
    http://intretinere-auto.blogspot.com/

    http://www.cureledepiele.ro/ --- cele mai frumoase modele de curele, 100% piele naturala...confectionate manual

    Comment


    • #3
      Mersi, chiar nu am bagat de seama ) intr-adevar culoare deosebita, am vazut-o si dupa 3 zile am avut-o in parcare, dragoste la prima vedere )
      http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

      Comment


      • #4
        Salut. Baga un VIN (Vehicle Identification Number) si iti spunem noi mai multe detalii despre masina.
        Apropo, cat ai dat pe ea?

        Comment


        • #5
          Originally posted by mariusbmm View Post
          Salut. Baga un VIN (Vehicle Identification Number) si iti spunem noi mai multe detalii despre masina.
          Apropo, cat ai dat pe ea?
          Unde il gasesc ?
          2300e
          http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

          Comment


          • #6
            Originally posted by GYUKY View Post
            Unde il gasesc ?
            2300e
            In cartea de identitate a masinii.Trebuie sa fie cam asa:

            WDB202...

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • #7
              Vin : Wdb2020181a378130 :d
              http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

              Comment


              • #8
                VEHICLE TYPE: Car
                MODEL NAME: C 180
                vin Wdb2020181a378130
                whc Wdb
                chassbm 202018
                chass_ident 1a378130
                type 202
                subbm1 018
                body 00000
                ENGINE: 111920 10 204342
                front_axle2 BE2010S1147167X11213
                interior 441A
                lights VALEO
                model_idx 6
                ORDER NUMBER: 0521800950
                paint1 269
                release_date
                retarder 1 951220
                transmission 717417 06 948720

                Code
                048 BR202 NEW INSTRUMENT PANEL FOR AIRBAG PASSENGER SI

                212 ELECTRONIC TRACTION SYSTEM (ETS)

                240 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR

                260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION

                287 THROUGH-LOADING FEATURE

                291 AIRBAG FOR FRONT PASSENGER

                304 ODDMENTS TRAY, FRONT WITH SOCKET

                331 CASSETTE COMPARTMENT

                515 MB RADIO CLASSIC WITH TRAFF. MESS., RDS

                531 AUTOMATIC ANTENNA

                543 SUN VISOR WITH MAKE-UP MIRROR L. AND R., BE-

                550 TRAILER COUPLING

                570 FOLDING ARMREST, FRONT

                584 ELECTRIC WINDOW LIFTER, 4-WAY, V 124, 6-WAY

                580 AIR CONDITIONING

                645 WINTER TIRES M + S

                806 AEJ 06/1/M/X

                955 EQUIPMENT PACKAGE ELEGANCE

                980 REG. DOC. AND ABE NO. ON TYPE LABEL FOR EXPORT

                440A FABRIC, DIEGO

                269 Unknown
                Last edited by mariusbmm; 06-01-2012, 20:24 PM.

                Comment


                • #9
                  E de bine ? ) Credeti-ma nu aveam nici un gand sa-mi iau mercedes, dar am vazut-o , am condus-o si deja am batut palma, cu ochii inchisi putin spus am luat-o si nu regret nici un minut, tot ce-mi pot dori la ea, pana acum am facut 2000km prin oras fara nici o problema, o ador nu as schimbao pe alta masina gen 2003-2004, ma refer la marci de clasa medie gen opel vw renault. Drumuri placute cu cat mai putine accidente,daca se poate deloc detinatorilor de MB.
                  http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

                  Comment


                  • #10
                    Mergi si cu una din 2003-2004...mercedes,bmw,lexus,audi etc.Mai vedem daca o dai sau nu

                    Comment


                    • #11
                      edi ma refeream pe o masina de clasa medie din anul 2004 de exemplu un opel , dacia (chiar si 2012 ) ), cielo etc care au un pret mai ridicat decat a mea cu 2000e pe putin. Nu imi permit inca, fiind student, o masina de 7000-8000e , cat costa un mb,bmw,audi din 2004, poate chiar mai mult.
                      http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

                      Comment


                      • #12
                        Salutari, aveti idee cu cat as putea vinde jantele dupa ea ? Sunt pe 15" originale mercedes, nu sunt strambe / sudate , anvelope 70-80% (se poate vedea in a doua poza). Am gasit o "combinatie" cu jante pe 17" si nu stiu in cat sa estimez ce am eu pe masina, nu am mai vazut pe nici o masina jante modelul acesta si nici pe net, desi am cautat o gramada pe 4tuning / okazii / chiar si pe aici 3-4-5 pagini...multumesc si o zi buna in continuare.
                        http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

                        Comment


                        • #13
                          Aaa,te inteleg ca si eu sunt student ...pe jante nu stiu cat ai putea lua intre 100 si 200 euro...dar mai bine le dai pe astea si diferenta sau le tii pentru iarna.

                          Comment


                          • #15
                            Frumoasa masina, ce i-ai pus pe faruri xenon, si proiectoare in bara vad, arata bine, s-o stapanesti sanatos si fara evenimente.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF