Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Aceasta nu este o masina , ci o Bijuterie... merita vazuta...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    usor iei aici ban , mai bine nu mai scriu nimik in veci doar cand e ceva direct fac upload de poze

    Timpul a mai trecut , masina cred ca s-a mai invechit... , am pe el huse bej foarte frumoase si sistem audio mp3 care se potriveste ideal (fiind cu 2 noob-uri ca la cel original din 80') , farul a fost schimbat , prezoanele de muuult le-am rezolvat , urmeaza sa il duc undeva la un retush , polish si tratament vopsea pt ea... asta dupa bac... de toate merg bine , ca merita masina .

    Doream sa o vand sau sa o dau si sa o declar "stolen" da nimeni nu s-a agitat , am incercat sa las cheile in contact , motor mergand etc

    e frumasa masina si daca nu i-o trebe la nimeni o pastrez eu
    si mai urmeaza sa bag o pungulitza de bani (pe criza asta)

    am auzit cum ca polutatorul va plati - din acest motiv planuiesc sa imi montez Catalizator euro 4/5 , cu filtre speciale , si posibil si o instalatie de hho(hydrogen) - astea doar in cazul de intra statu cu prostii de astea (ca sincer mi-ar conveni sa o las originala)

    Locul unde o tin nu e tocmai ok , am un copac asa ca cad mai mereu castani si frunze si prostii pe ea... vreau sa imi mut masina in alta parte (langa ce-a vede la vreo 3 km de mine)

    si mai intentionam sa imi achizitionez ceva total OFF ROAD 4x4 sa nu ma mai intereseze nimik... dar stiti cum e ... criza , deh' oricum mai este pe masina de lucru , mai trebui sa imi fac masca sau sa cumpar o masca...
    sa imi pun un semn mercedes ca ori l-a rupt cineva ori s-a rupt sub prelata (cert e ca m-am trezit cu semnu rupt) ... mai am nevoie de o prelata noua (ce nu gasesc... ca asta care o am e varza deja dupa 1 an - desi a ajutat mult ... nu a stat masina sub ploaie , soare , etc etc)

    Asa ca nu mai comentez si scriu nimik ca sa nu iau ban , voi reveni cu fotografii nextime

    Cheer's
    SMS / Call (preferably after) - 0754555444 sau 0740957736

    Comment


    • #47
      -merc-

      -Inca mai arata bine -

      Si e de vanzare daca o vrea careva....(ma rog , daca si-o permite careva)
      Attached Files
      Last edited by ediflorianus; 02-24-2010, 14:49 PM.
      SMS / Call (preferably after) - 0754555444 sau 0740957736

      Comment


      • #48
        e automatica? asa mi se pare dupa pedala de frana din ultima poza.
        Mercedes Benz W210 E 220 CDI `01

        Comment


        • #49
          Pacat de cum arata vopseaua, sunt cateva detalii care deranjeaza ochiul si pe care le rezolvi cu pana in 100 de lei maxim. Iti lipseste protectia de pe carligul de remorcare spate, masca o ai sparta si cu ornamente lipsa, la manerele de ridicare a geamului nu ai protectia de plastic, ornamemtele de jos de la chederele roata spate, ornamentul de jos de la aripa fata, ornamentele de la usi, capacelele de la jante cu sigla, burduful de la schimbatorul de viteze e o tiganie, ornamemtul de sub bara fata e lipsa (cel din dreptul carligului de "shufa"), cutia trusei medicale lipsa, sunt cateva mici detalii care fac masina urata. E ca o femeie frumoasa fara dintii din fata.
          Last edited by Carmine; 02-24-2010, 21:34 PM.
          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

          Comment


          • #50
            carmine, nu are nevoie de burduf, sigur e automata dupa pedala de frana. iti trebuie partea de sus a timoneriei, mai precis manerul fara inscriptia treptelor si piesa din plastic cu ghidajul de la selectiile treptelor.
            Mercedes Benz W210 E 220 CDI `01

            Comment


            • #51
              Uita-te la schimbator...

              Comment


              • #52
                uita-te la pedala...mai bine ne lamureste ediflorianus
                Mercedes Benz W210 E 220 CDI `01

                Comment


                • #53
                  e manuala 4 trepte. au iesit pozele ajurea (ambreajul nu se vede) , de grilaj stiu (nu pot monta ornamentele ca nu stau), planuiesc una noua , trusa medicala am dat-o jos , defapt a fost data toata partea aia acolo ca sa pot monta sistemul audio (atunci am facut pozele) plasticele de pe la manerele de la geamuril is prin zona (nu le-am montat din lipsa de chef dupa ce am montat macarale. (capace pt jante nu gasesc , dar am luat un set de roti pt vara pe 16 oricum) iar ornamemtele de jos de la chederele roata spate, ornamentul de jos de la aripa fata habar nu am la ce te referi.... si protectie la carlig? nu am mai vazut... oricum urmeaza un retush anul acesta si niste ornamente schimbate (daca nu vrea nimeni masina )
                  SMS / Call (preferably after) - 0754555444 sau 0740957736

                  Comment


                  • #54
                    Masca fata e 90 de lei fara ornamente, un sh bun, max. 50 de lei. Iti pun poza ca sa vezi despre ce e vorba, carligul de remorcare are un dop de plastic peste ca sa nu te murdaresti de vaselina dupa ce ai scos remorca. La 6000 de euro masina trebuie sa arate intr-un mare fel.
                    Attached Files
                    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                    Comment


                    • #55
                      O mai ai la vanzare?Am vazut-o pe mobile..

                      Comment


                      • #56
                        deci ma gandeam ca despre ornamentul de prag e vorba dar nush daca se poate pune pt ca nu vreau sa gauresc acuma masina doar pt ornament.... oricum , merci pt atentionare , de aia stiam ca nu are , am observat . urmeaza sa mai lucru la masina

                        Masca la 90 lei unde? noua? primesc preturi de 400 (multe neoriginale.)...

                        da o mai am , e pe mobile (e pusa la plezneala de se vinde bine de nu si asa e bine)
                        SMS / Call (preferably after) - 0754555444 sau 0740957736

                        Comment


                        • #57
                          P.S.
                          BORDUL IL schimb cu unul negru mai bun sau il imbrac in alcantara bej?
                          SMS / Call (preferably after) - 0754555444 sau 0740957736

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by ediflorianus View Post
                            Masca la 90 lei unde? noua? primesc preturi de 400 (multe neoriginale.)...
                            Am luat de la Elit, mi-a adus-o cineva cu un magazin de piese pe comanda, e 90 de lei numai fagurele de platic, fara rama de inox cu emblema. Banuiesc ca o gasesti la orice magazin de piese pe comanda. Din pacate am avut cam tot ce iti lipseste dar le-am aruncat pt. ca la vremea respectiva nu le vroia nimeni.
                            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Bejan Sebi View Post
                              e automatica? asa mi se pare dupa pedala de frana din ultima poza.
                              Tu te uiti la pedala?de ce nu te uiti la schimbator ca tot e acolo si ala si-ti dadeai seama mai repede pana sa zici prostia aia,pedala la automata e de 2 ori mai mare ca la manuala.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF