Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Noul meu W204

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noul meu W204

    Ce pot sa va spun... Sunt fericitul posesor al unui C220 CDI fabricatie 7/2009.
    Machinuta mea are 170 CP motorizare de 2.1 Euro 5.
    Ca si dotari, cele mai importante sunt: Comand Aps cu Linguatronic, scaune multicontur, Parktronic, Cornering light function cu faruri bi-xenon, Agility Control Suspension, volan multifunctional de lux, scaune incalzite, sistem audio Harman Kardon surround. Masina este avantgarde, iar jentile originale sunt cele clasice pe 17" , dar acum masina este "incaltata" de iarna.

    DSC00630.jpg

    DSC00627.jpg

    DSC00632.jpg
    "Un barbat care poate conduce o masina in siguranta in timp ce saruta o fata draguta nu da atentia cuvenita sarutului." (Albert Einstein)

  • #2
    Decoltata rau... sexxy
    `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

    now - bicicleta !

    0744 239 949

    WEB
    http://garajautodiag.blogspot.com

    Comment


    • #3
      Frumusel W204-le...Motorul e 2.2 doar e un 220CDI...pacat ca nu e automat.
      Personal imi place mai mult W204 phase 1 decat faceliftul din acest an.

      PS. Oricat de masculin suna W204, sintagma "iubitul meu W204" suna foarte gay, poate ca n-ar fi lipsit de interes sa dai un edit la titlul topicului...

      Comment


      • #4
        Originally posted by Diesel View Post
        Frumusel W204-le...Motorul e 2.2 doar e un 220CDI...pacat ca nu e automat.
        Personal imi place mai mult W204 phase 1 decat faceliftul din acest an.

        PS. Oricat de masculin suna W204, sintagma "iubitul meu W204" suna foarte gay, poate ca n-ar fi lipsit de interes sa dai un edit la titlul topicului...
        Daca as gasi si optiunea ar fi perfect Nu gasesc nicaieri butonul de EDIT
        Am preferat cutia manuala in schimul celei automate pentru feeling... sau cel putin asa imi place sa cred
        Last edited by Phaidoncool; 11-29-2011, 00:46 AM.
        "Un barbat care poate conduce o masina in siguranta in timp ce saruta o fata draguta nu da atentia cuvenita sarutului." (Albert Einstein)

        Comment


        • #5
          Originally posted by Diesel View Post
          Frumusel W204-le...Motorul e 2.2 doar e un 220CDI...pacat ca nu e automat.
          Personal imi place mai mult W204 phase 1 decat faceliftul din acest an.

          PS. Oricat de masculin suna W204, sintagma "iubitul meu W204" suna foarte gay, poate ca n-ar fi lipsit de interes sa dai un edit la titlul topicului...
          Tin sa te corectez... Motorul e de 2.1, nu e 2.2 si e acelasi motor si pe C200 si pe C250 doar ca vine in variante diferite de putere
          Oricum masina e o lady pt mine caci ma poarta peste tot si nu comenteaza. Imi asculta toate comenzile)
          "Un barbat care poate conduce o masina in siguranta in timp ce saruta o fata draguta nu da atentia cuvenita sarutului." (Albert Einstein)

          Comment


          • #6
            Originally posted by Diesel View Post
            PS. Oricat de masculin suna W204, sintagma "iubitul meu W204" suna foarte gay, poate ca n-ar fi lipsit de interes sa dai un edit la titlul topicului...
            La asta m-am gandit si eu. Am corectat greseala, sper sa-i placa initiatorului topicului titlul, daca nu se schimba. Foarte frumoasa masina, s-o tina sanatos !
            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

            Comment


            • #7
              Frumoasa masina, te asteptam cu ea la urmatoarea intalnite in Tg-Mures, care va fii probabil in luna Ianuarie 2012.
              Toate cele bune.
              Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

              Comment


              • #8
                O adevarata bijuterie! Cum mentiona colegul SEBASTIAN 77,te asteptam la urmatoarea intalnire in Tg. Mures.Drumuri bune !
                W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                Comment


                • #9
                  S-o stapanesti sanatos ! Si mie imi place ca e manuala
                  Mercedes-Benz C180 Elegance

                  Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by carmine View Post
                    La asta m-am gandit si eu. Am corectat greseala, sper sa-i placa initiatorului topicului titlul, daca nu se schimba. Foarte frumoasa masina, s-o tina sanatos !
                    Este perfect! Mulsumesc!
                    Oricum, masina este singurul bun care nu te inseala niciodata, care iti este fidela si, deci, este iubita mea)) doar ca la ora 12 noaptea dupa cca 18 ore de nesomn e mai mult ca sigur sa ratezi acordurile)

                    Zsolti si Sebastian.... De ce nu? Sper sa ma descebelesc pana una alta si sa aflu si eu toate substraturile forumului caci subiectele le stiu cam pe toate.
                    Ma gandesc ca va aparea undeva pe la sectiunea intalniri:P
                    Last edited by mircea600sel; 11-30-2011, 00:01 AM.
                    "Un barbat care poate conduce o masina in siguranta in timp ce saruta o fata draguta nu da atentia cuvenita sarutului." (Albert Einstein)

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Phaidoncool View Post
                      Tin sa te corectez... Motorul e de 2.1, nu e 2.2 si e acelasi motor si pe C200 si pe C250 doar ca vine in variante diferite de putere
                      Oricum masina e o lady pt mine caci ma poarta peste tot si nu comenteaza. Imi asculta toate comenzile)
                      In primul rand nu mai posta consecutiv.In al doilea rand motorul nu e de 2.1 ci 2148cmc si in al treilea rand cum e ala "volan multifunctional de lux"?

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mircea600sel View Post
                        In primul rand nu mai posta consecutiv.In al doilea rand motorul nu e de 2.1 ci 2148cmc si in al treilea rand cum e ala "volan multifunctional de lux"?
                        1. 2148 se rotunjeste la 2.1, iar motorul pe aceasta masina este de 2143 (nu 2148) cmc ca sa fiu mai precis
                        2.Referitor la volan, asa scrie in lista de dotari a masinii. Nu sunt sigur, dar cred ca volanul de lux are mai multe comenzi decat cel simplu, "standard" cu comenzi pe volan
                        3. Referitor la posturile succesive o sa incerc sa le evit, doar ca sunt nou in club si inca nu stiu chiar toate "dedesubturile" acestui tip de forum in ceea ce priveste postarea.
                        "Un barbat care poate conduce o masina in siguranta in timp ce saruta o fata draguta nu da atentia cuvenita sarutului." (Albert Einstein)

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Phaidoncool View Post
                          1. 2148 se rotunjeste la 2.1, iar motorul pe aceasta masina este de 2143 (nu 2148) cmc ca sa fiu mai precis
                          2.Referitor la volan, asa scrie in lista de dotari a masinii. Nu sunt sigur, dar cred ca volanul de lux are mai multe comenzi decat cel simplu, "standard" cu comenzi pe volan
                          3. Referitor la posturile succesive o sa incerc sa le evit, doar ca sunt nou in club si inca nu stiu chiar toate "dedesubturile" acestui tip de forum in ceea ce priveste postarea.
                          Se rotunjeste la 2,2....
                          Toate cele bune.
                          Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by SEBASTIAN 77 View Post
                            Se rotunjeste la 2,2....
                            Toate cele bune.
                            Cum ziceti voi, dar dupa matematica mea se rotunjeste la 2.1 . Insa, ma rog... toate cele bune si asta sa fie cea mai mica problema.
                            Nu vreau sa intram in polemici din cauza unui 2.1 sau 2.2 ) Fiecare rotunjeste cum vrea si cum il taie capul.
                            Last edited by Phaidoncool; 12-01-2011, 12:08 PM.
                            "Un barbat care poate conduce o masina in siguranta in timp ce saruta o fata draguta nu da atentia cuvenita sarutului." (Albert Einstein)

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Phaidoncool View Post
                              Cum ziceti voi, dar dupa matematica mea se rotunjeste la 2.1 . Insa, ma rog... toate cele bune si asta sa fie cea mai mica problema.
                              Nu vreau sa intram in polemici din cauza unui 2.1 sau 2.2 ) Fiecare rotunjeste cum vrea si cum il taie capul.
                              In toata lumea asta esti singuru' om care rotunjeste cilindreea la Mercedes in jos.Si a mea are 2685 si tare mi-as dori sa fie de 2600...dar nu e,e de 2.7cdi.

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF