Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes-Benz C180 W202

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    M-am uitat acum la primele posturi cu masina...nu inteleg cum de imi putea place masina cum era acum 2 ani...tiganeli totale ce ii facusem..leduri huse si rahaturi)) doamneee!!! imi cer scuze celora cu care m-am luat in gura..eram mai copil si nu imi dadeam seama ce fac)))))))))))) in final e bine ca m-am redresat spre "carosabilul" cel bun...de la bagat bani in stickere si leduri am ajuns sa imi pun "optionale" si sa o aduc cat mai oem posibil...sper sa va placa "transformarea"
    Low Mercedes Benz w202 C180 Classic

    Comment


    • #77
      Esti pe drumu cel bun fuk`n low style ,si da inainte era aiureala acum intoarce lumea capu dupa ea de placere nu de teroare o sedinta foto la o intrunire mai mare pe undeva candva sa facem
      Attached Files
      Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

      Comment


      • #78
        facem mai ales ca acum am si aparat profi si ma pot destinde numa sa si fie intalnire
        Low Mercedes Benz w202 C180 Classic

        Comment


        • #79
          Fa rost de ceva banuti si du lemnul ala la reconditionat. Este cel mai frumos lucru de pe masina ta (parerea mea)

          Comment


          • #80
            Respect pentru felul cum ai evoluat, tine-o tot asa!, masina arata traznet!

            ps itzi recomand si niste ceasuri de bord cu plasma
            Last edited by entty; 03-22-2013, 15:44 PM.

            Comment


            • #81
              nu imi pun ceasuri cu plasma in nici un caz...am avut leduri in ceasuri si le-am scos...vreau sa imi pun ceasuri albe de amg (replici bineinteles pt ca altfel nu cred ca am cum sa le adaptez, sau in cel mai rau caz pun unele albe de facelift de pe sport (insa acolo e mult de modificat...nu se pupa mufele si trebuie adaptat


              unde pot trimite lemnul la reconditionat??? lacul e crapat in toata profunzimea lui....daca se poate reconditiona, luni le trimit
              Low Mercedes Benz w202 C180 Classic

              Comment


              • #82
                Baga litera mare si semne de punctuatie!

                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                Comment


                • #83
                  Azi am primit noul volan...original momo, full lemn, impecabil

                  Asadar volanul original intra la vanzare, pm pt pret.

                  Maine masina are pragurile gata
                  Attached Files
                  Low Mercedes Benz w202 C180 Classic

                  Comment


                  • #84
                    Si aluminiul ala tot lemn e ("full lemn")?
                    Acum o sa trebuiasca sa aduci culoarea lemnului de pe consola, la culoarea lemnului de pe volan (ma indoiesc ca o sa poti pune ceva ani peste volanul nou sa arate ca si consula) ceea ce o sa fie groaznic.
                    De ce nu ai luat un volan de lemn de pe o masinna ca a ta, care sa aiba patina timpului si, reconditionat impreuna cu lemnul de pe consula, sa se imbine frumos?
                    Da, te cert! :-)

                    L.E. Plasticul ala negru din mijlocul volanului, face ca si volanul sa para de plastic.
                    Last edited by vegeftw; 04-03-2013, 23:01 PM.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by entty View Post
                      Respect pentru felul cum ai evoluat, tine-o tot asa!, masina arata traznet!

                      ps itzi recomand si niste ceasuri de bord cu plasma
                      Da, are dreptate colegu. Baga si neste leduri d-alea albastre inlauntru si d-alea alb rece la numer, pozitie si prin bara. O sa arete cahsto, fulger si tunet, nu doar traznet.
                      Vezi daca gasesti un abtipild cu AMG mare pentru barbrizu din spate! MUST HAVE!
                      Last edited by vegeftw; 04-03-2013, 23:00 PM.

                      Comment


                      • #86
                        La volan am zis ca e full lemn pt ca are si acel capac...emblema este originala si ea. ..e din acrilic cu insertia emblemei din metal...lemnul e in proportie de 85% la fel...la blitz se vede diferenta dar in rest e ok...pe w202 nu s.a pus decat volan cu inserie de lemn...ceea ce nu am gasit in ultimii 3 ani....din toatr variantele studiate adta a fost cel mai bun combo
                        Last edited by costinbv; 04-03-2013, 23:36 PM.
                        Low Mercedes Benz w202 C180 Classic

                        Comment


                        • #87
                          Daca tie-ti place ...! :-)

                          Comment


                          • #88
                            Corect, omu' face cum crede, ca e junghiul lui.
                            Daca-mi permiti si mie o opinie: ingrozitor de urat volan.
                            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                            Comment


                            • #89
                              Daca mi se permite si mie....Volanul chiar nu da bine cu restul masinii, chiar daca nu se vede fiind la interior, dar cum ai deschis usa....cum apare balaurul.
                              Siguranta inainte de orice moft, eu iti recomand un volan Amg.

                              Comment


                              • #90
                                Fiecare cu parerea lui...mie mi se pare un volan foarte clasic si imi place cum merge cu bordul....daca voi gasi in viitor un volan de piele si cu insertie de lemn sub 400 de milioane de euro, cu siguranta imi voi pune
                                Low Mercedes Benz w202 C180 Classic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF