Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

w115-ul meu,recent achizitionat.Prezentare inainte de reconditionare completa.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • w115-ul meu,recent achizitionat.Prezentare inainte de reconditionare completa.

    Mica istorioara a masinii mele : incep prin a preciza ca imi doresc un "Strichact" de ceva timp,insa,multa vreme nu am gasit unul pe care sa-l consider "ok to buy and restore",locuiesc in Oradea,aici circula in oras doar un singur bot de cal,o galeata de rugina,masina de care multi/multe generatii si-au batut joc.Acum doua veri am gasit modelul pe care ulterior l=am cumparat in Baia Mare,insa nu era de vanzare,un batranel de 82 de ani,fost general in armata era proprietarul,am mers la dansul,l-am abordat in legatura cu vanzarea Mercedesului insa nici vorba de un raspuns pozitiv..pe scurt dupa UN AN de insistat lunar,batranelul a zis "recunosc ca sunt prea batran pentru masina asta,o am de o viatza,dar promiti ca ai grija de ea ti-o dau..." ..una dintre cele mai fericite zile din viata mea.masina e la mine din vara asta,aprox 6 luni.Functioneaza perfect,nu bate,nu troncane,nu scoate fum,impecabila d.p.d.v. tehnic,In primavara o duc la un atelier pt reconditionar,o desfac in bucatele si o pun la loc. Mentionez ca este un w115 240d din 1973.Foarte mandru ca am resusit sa o cumpar,iar de cand o am circul aproape zilnic cu ea,mai am o Honda Civic si un Passat masini relativ noi..care stau in parcare si se umple de praf
    Attached Files
    Strichacht its sehr toll

  • #2
    Felicitări pentru achiziţie, s-o stăpâneşti mulţi km de acum încolo fără probleme, şi dacă mai găseşti una la fel de bună cu motor de 2000cmc diesel, dă-mi de ştire. Am ceva bani, îmi doresc un W114/115 în stare bună, dar se pare că sunt pe cale de dispariţie. Încă o dată felicitări, şi te aşteptăm cu poze de pe timpul restaurării.
    Cu respect.

    Comment


    • #3
      Este foarte frumoasa. Sa o stapanesti sanatos !

      Comment


      • #4
        Sa o stapanesti sanatos.Vad ca incet incet ne inmultim si noi astia din Oradea.La cat mai multi kilometrii.
        Mercedes W202 C180 Sport
        Mercedes W245 B180 cdi

        Comment


        • #5
          Eu vad ca e superb, ce sa mai reconditionezi la el. Binenteles ca o masina are nevoie de intretinere si la 40 de ani poate sant multe de facut dar nu s-o pui in garaj s-o desfaci, pare prea buna. Mai multe poze ar fi binevenite.
          Trebuie sa recunosti ca are nevoie de putin rafinament, adica un 3000 sau 5000 pe o cutie automata si atunci chiar poti sa bagi passatul la remat.
          BENZ G, altceva ce ?

          Comment


          • #6
            Ma bucur foarte mult pentru achizitia pe care ai facut-o. Cand voi reveni in Oradea as vrea tare mult sa o vad, poate reusim sa punem chiar de o intalnire in zona chiar daca ne strangem numai vreo 4-5.

            Comment


            • #7
              Bravo frate, esti mare! Superba masina si din ce vad pare sa nu aiba nevoie de reconditionare, dar daca vrei sa o faci ca noua, cu atat mai bine! Reconditioneaz-o si arat-o posesorilor de ,, slogan'' sa crape de invidie. Asfalt uscat si mii de km impreuna!

              Comment

              Working...
              X
              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF