Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sageatomobilul

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scuza-mi expresia dar trebui sa fi nebun [in sensul bun al cuvantului] .Nu stiu cum ai avut curajul sa achizitionezi masina asta asa cum era,,mai ales ca ai dat si frumusetea aia pe ia.

    Nu stiu daca cumva ai in sange acele sentimente si simtiri pe care ti le poate oferi un mercedes ,,,dar totusi te felicit pentru curajul tau si perseverenta pe care il depui,pentru a restaura masina acesta.

    Crede-ma pe cuvant daca aveam piese pentru ia si mai ales stopurile acelea,,,ti le donam-iti ofeream ce aveai nevoie ..

    Bafta si Spor la munca. Bv.

    Comment


    • Multumesc de incurajare Mikus.
      Azi am mai facut ceva, ceva ce ma apasa pe inima... sistemul de franare. Incepand de azi am ABS cu tot cu bonus ETS. Era problema cu care ma confruntam de 1 an si jumatate si nimeni nu putea sa dea un verdict clar. Am luat problema in dinti si impreuna cu un electronist, da, "electronist" am desfacut calculatoarele masinii. Am descoperit acolo o gramada de lipituri "reci", trasee intrerupte, urme de apa etc. Momentan ma mai confrunt cu o problema de vreo cateva zile: acele din bord imi functioneaza cand vor ele. N-am reusit sa vedem de unde e problema si am ajuns la concluzia ca trebuie sa schimb ceasurile din bord.
      Totusi nu am privat-o de unele placeri de-ale mele...
      Attached Files
      Out of my mind! Back in 5 minutes!

      Comment


      • Mi s-a rupt planetara.
        Out of my mind! Back in 5 minutes!

        Comment


        • Felicitari pentru rabdare.Bravo ca ai de unde baga bani in ea....

          Comment


          • Ma straduiesc sa cheltui cat mai mult dar si cand va fi gata......sotia va da divort.
            Out of my mind! Back in 5 minutes!

            Comment


            • Un nou sound...

              Out of my mind! Back in 5 minutes!

              Comment


              • Sună bine. Ce ai făcut sau ce i-ai pus?
                ...

                Comment


                • Masina asta a mea nu mai are catalizator, nici nu stiu daca a avut. E o teava care pleaca de la galerie direct la finala iar finala e in fotografia de mai sus. Cam atat.
                  Out of my mind! Back in 5 minutes!

                  Comment


                  • Dincolo de munca, absolut titanica si fara rost din punctul meu de vedere, de a pune putregaiul ala pe roti, ce incerci acum sa faci e cel mult hilar. Drifturile alea prin zapada, acompaniate de un esapament paraitor la lumina xenonului din proiectoare nu e nimic altceva decat o porcarie fara margini. Renunta la mizeria aia de spoiler facut in fundul gradinii, arata rau. Daca intoarce lumea capul dupa tine cand treci pe strada, intreaba-te si tu daca e de bine sau nu...
                    Toate cele bune! Nu mi-o lua in nume de rau dar lasa masina asa cum a faurit-o fabricantu`, va fi mult mai apreciata. Si tu la fel...
                    P.S. Va rog sa nu sariti cu gura, este o parere personala si atat. Nu vreau sa lezez sentimentele nimanui.

                    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                    Comment


                    • Eu stiu ca e mai usor sa cumpar alta decat sa reconditionez un "putregai". Unii cresc serpi, altii fac adaposturi pentru caini, altii merg la pescuit unii isi upgradeaza calculatoarele, eu reconditionez putregaiuri. Nu am salvat multe. Asta e a doua MASINA.

                      Am mai rezolvat niste mici amanunte. Am reusit sa-mi resuscitez EGR-ul care nu a functionat niciodata de cand e la mine. Erau niste fire rupte de la niste pompite de vacuum iar cel mai important lucru, i-am schimbat electrovalvele de la incalzire ca sa pot sa mai opresc caldura din masina. Mentionez ca aveam o caldura vara de-mi venea sa ma sinucid. Apropo, se potriveste perfect cu cea de pe C 180. Mai mult decat atat i-am pus filtru de aer nou (lucru pe care l-am omis de fiecare data) Am alta masina acum. Va urma...
                      Out of my mind! Back in 5 minutes!

                      Comment


                      • Deci trebuie sa-mi iau alt motor. Asta a crapat de tot.
                        Out of my mind! Back in 5 minutes!

                        Comment


                        • Cum asa?
                          Ce s-a intamplat?

                          Comment


                          • Nene Sageata , incepusei bine, insa,......ai cam dat cu bata in balta.
                            "Tunningul"e de toata jena, piesele folosite (ma refer la aratarea de toba si bara fata) la fel.

                            Comment


                            • Originally posted by popa daniel View Post
                              Cum asa?
                              Ce s-a intamplat?
                              A crapat blocul motor in lateral, l-am desfacut si am gasit si crescatoria de crocodili in el.
                              Attached Files
                              Out of my mind! Back in 5 minutes!

                              Comment


                              • A inviaaaat!!!!


                                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                                Out of my mind! Back in 5 minutes!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF