Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Noul meu C180 W202

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Lucian A View Post
    Salut Luka, ma bucur ca ai facut profil la stelutza , dar am avut inatai placerea sa o vad live si nu aici pe profil. Imparteam niste pliante prin Obcini si mi a atras atentia era putin mai la vale de blocul ir ului. Am inceput sa o studiez, culoarea a fost prima care mi a sarit in ochi si mi a placut mult interiorul e foarte placut la vedere. Masina arata bine dar dupa cum zici si tu partea stanga lasa de dorit am observat si eu acest lucru , posibil sa fie lovita , nu mi a placut linia de la portbagaj si capacul de GPL dar e bine sa aud ca ai dat jos instalatia ar trebui sa faci cumva sa acoperi gaura aia , nu da bine deloc.In rest numai bine sa o stapanesti sanatos si poate ne intalnim sa o studiez mai bine .

    Inca un lucru ma uitam la ultima poza postata de tine mai sus , ai spus ca ai revopsit capota , ai ales culoarea bine ? sau ai vrut sa o faci metalizat vad ca are ,,sclipici'' prin ea sau mi se pare mie ?
    Salut , intradevar e mult mai interesanta live dar si aici se vede cam tot ce tine de masina. Pe unde ai vazut-o pe acolo isi duce veacu seara de la 10 pana dimineata la 7 ca in rest ma insoteste pe la servici si la treburile de dupa servici deci nu are timp de stat degeaba . Insa o sa aiba luna asta de stat pentru ca cei mai corecti oameni din tara asta "politia rutiera" mi-a confiscat permisu pentru o luna si cred ca am sa ma axez mai mult pe partea de extetica la exterior,plus mici retusuri la motor(curatat clapeta acceleratie,am niste furtune cu banda si sa le schimb,etc),iar dupa toata treaba sper sa iasa ok partea stanga si dopul de la gpl , dar daca tine de sudura sau prea mult chit renunt pentru ca nu imi place , plus ca nu e decat un singur dop . Si eu sper sa ne intalnim , dar poate se mai organizeaza vre-o intalnire si pe la suceava cu mai multe stelute pentru ca in ultima perioada s-au tinut doar la iasi si pentru cei de acolo e usor dar pentru noi cam mult de pedalat (ca problema e benzina , daca nu ar fi ea as merge la toate intalnirele si bucuresti , cluj ,etc si cred ca nu as fi singurul.)

    Vopseaua am ales-o ok , dar sa iti zic cum a stat treaba . Am fost in concediu oleaca prin afara tarii noastre si in Austria am vazut un w124 negru cu sclipici si mi-a ramas mintea la el ... era foarte tare pentru ca la soare stralucea de numa doar acei pigmenti din lac , iar la umbra vopseaua parea nisipoasa . Coincidenta a facut , cand am ajuns acasa a venit un tehnician de la vopsele auto(tinand cont ca lucrez la un service)si a facut niste demo-uri cu vopsele gata preparate(diferite cameleoane,perle,metalizate in general printre ele fiind si acea vopsea de pe w125) si daca tot am scapat ieftin am vrut sa imi fac principalele componente care sunt mai expuse vizual si aratau si mai rau , iar multumirea a fost ca in-afara de capota de la motor pe care am dat si vopsea la cupolo si portbagaj am dat doar lac . Acuma pe viitor(luna asta)nu stiu daca restul masinii la fel sa ii improspatez doar lacu si sa fie normal sau ca si celelalte 3 componente metalizate . Dar am sa revin eu cu mai multe detalii pe parcurs . Pana una alta mai vorbim noi ca aici tot as avea de scris
    wwww.clubmercedes.ro

    Comment


    • #17
      Originally posted by luka87 View Post
      Tapiteria este alba(si greu de intretinut dar nu suport husele),iar pentru instalatia de gaz habar nu am ce ma intrebi am sa ii fac niste poze sa vezi cum arata poate iti poti da seama stiu ca este montata in tara la noi atat .
      Ok, in caz ca vrei sa o vinzi, si este secventiala, si in stare buna, as fi eu intereasat de ea
      -calculator + senzorii aferenti
      -injectoare
      -vaporizator
      -electrovalve
      Defapt tot ce se afla in compartimentul motor, si daca ne intelegem la pret poate iti iau si butelia, daca este mare.

      Fa niste poze la componente, la serii si denumiri, si dami-le pe mail, impreuna cu un pret.

      Multumesc !

      Mail : nokiaclau@yahoo.com
      W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
      http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

      Comment


      • #18
        Salut marele_alb . Nu e instalatia pe care o cauti tu , pentru ca s-a uitat un coleg la ea si a zis ca e clasica , dar oricum am sa ii fac si niste poze poate nu stie nici el exact .
        wwww.clubmercedes.ro

        Comment


        • #19
          Cateva poze noi cu lac nou .... partial
          Attached Files
          wwww.clubmercedes.ro

          Comment


          • #20
            A iesit super , nu cred ca regreti ca ai schimbat o pe cea veche.
            Daca le punem jante la fel zici ca s gemene
            http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

            Comment


            • #21
              Mai putin pe spate
              wwww.clubmercedes.ro

              Comment

              Working...
              X
              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF