Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fara asigurare auto

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fara asigurare auto

    Salut, azi mi`a expirat asigurarea si momentan nu am destui bani s`o platesc si trebuie sa plec cu masina, daca ma opreste politia si ii spun ca mi`am uitat actele acasa are cum sa verifice daca am sau nu valabila asigurarea ?
    www.hd-music-videos.info

    Your Latest HD Music Videos

    www.hdesktop.info

    Best High Definition Wallpapers

  • #2
    Cica mai nou au ceva aparatura in care introduce numarul masinii si apare valabilitatea rca-ului si a itp-ului dar si adresa persoanei pe numele careia este masina.Depinde cat de departe te deplasezi cu masina,sa zicem ca scapi de politie dar gandeste-te ce faci in cazul unui accident doamne fereste!

    Comment


    • #3
      Originally posted by Ady26 View Post
      Cica mai nou au ceva aparatura in care introduce numarul masinii si apare valabilitatea rca-ului si a itp-ului dar si adresa persoanei pe numele careia este masina.Depinde cat de departe te deplasezi cu masina,sa zicem ca scapi de politie dar gandeste-te ce faci in cazul unui accident doamne fereste!
      Aparatura asta de care spui tu este in vigoare ? Azi si maine am treaba cu masina prin oras, dupa asta o sa circul cand imi iau asigurare.
      www.hd-music-videos.info

      Your Latest HD Music Videos

      www.hdesktop.info

      Best High Definition Wallpapers

      Comment


      • #4
        Aceasta aparatura o au cei de la RAR si ARR . Politia inca nu am vazut sa aiba .
        Daca te va opri un militian iti va da o amenda, dar este posibil, in caz ca nu ai actele la tine sa-ti ridice numerele de pe masina, si sa pleci cu ea tractata .
        Despre accident nici nu vreau sa vorbesc . Puschea pe limba .

        Comment


        • #5
          Originally posted by nstoe View Post
          Aceasta aparatura o au cei de la RAR si ARR . Politia inca nu am vazut sa aiba .
          Daca te va opri un militian iti va da o amenda, dar este posibil, in caz ca nu ai actele la tine sa-ti ridice numerele de pe masina, si sa pleci cu ea tractata .
          Despre accident nici nu vreau sa vorbesc . Puschea pe limba .
          Nu am mai auzit de varinata asta sa`ti ridice numerele ca nu ai actele la tine.
          www.hd-music-videos.info

          Your Latest HD Music Videos

          www.hdesktop.info

          Best High Definition Wallpapers

          Comment


          • #6
            Atata timp cat poate oricine afla valabilitatea verificarii/asigurarii doar prin sipla introducere a seriei de la CI a masinii pe unul din siteurile RAR mi se pare nu vad de ce nu s-ar putea si dupa numarul de inmatriculare... chiar nu e o chestie atat de sofisticata.

            Comment


            • #7
              Originally posted by dominic View Post
              Nu am mai auzit de varinata asta sa`ti ridice numerele ca nu ai actele la tine.




              Te poate verifica f. usor dupa numarul de inmatriculare. Iti vede RCA-ul, ITP-ul. Risti amenda intre 1000 si 3000 de lei si-ti ridica placutele de inmatriculare. Pleci cu platforma de acolo. Nu te sfatuiesc sa mergi fara. Am doi prieteni care au patit-o de curand.
              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

              Comment


              • #8
                Cum verifica permisu prin statie poate sa verifice si asigurarea ?
                www.hd-music-videos.info

                Your Latest HD Music Videos

                www.hdesktop.info

                Best High Definition Wallpapers

                Comment


                • #9
                  Asta e cazul extrem in care nu poti sa cazi la pace nicicum cu ei...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by dominic View Post
                    Cum verifica permisu prin statie poate sa verifice si asigurarea ?
                    Daca nu prezinti asigurarea, are dreptul sa-ti ridice numerele si sa-ti retina talonul + amenda. Chiar daca ai RCA valabil, si presupunand ca e uitat acasa...Cel putin acum 2 luni (cand am patit-o eu) nu puteau verifica daca ai s-au nu.

                    Comment


                    • #11
                      Am patit-o eu cu masina inscrisa pe Bg,am uitat actele acasa, aveam totul,asigurare,itp,rovigneta valabile dar pentru ca nu am putut dovedi,mi-au zis ca imi dau 2000 roni amenda si imi iau numerele la masina si pot pleca cu ea tractata sau pe platforma.Nu au vrut nici macar sa astepte,le-am zis ca imi ajung actele in cateva minute asa ca pana la urma mi-au dat 480 roni in 48 ore,platind efectiv 180 lei la financiar.
                      Au legea in mana lor si multi sunt niste imputiti si nenorociti,platiti la norma si n-au mama sau tata,decat aplica regulamentul.
                      Concluzie:sa avem toate actele in regula spre a a nu le da prilejul sa ne ia banii din buzunar.
                      Drumuri bune tuturor!
                      condusul sportiv costa scump

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by danyelys28 View Post
                        Au legea in mana lor si multi sunt niste imputiti si nenorociti,platiti la norma si n-au mama sau tata,decat aplica regulamentul.
                        Concluzie:sa avem toate actele in regula spre a a nu le da prilejul sa ne ia banii din buzunar.
                        Drumuri bune tuturor!
                        Perfect de acord, in plus au norma de amenzi, iar daca vor prime si salarii "cursive" trebuie sa fie eficienti. Bani la bugetul saracit cu orice pret.
                        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                        Comment


                        • #13
                          E greu cu asigurarile, cind e de luat banii merge super repede, cind e de dat e mai greu!
                          Am nevoie de un sfat, problema e ca si eu trebuie sa imi fac o asigurare rca ieftina ca imi expira si ma bate gindul sa imi fac la City Insurance ca am gasit online si e ieftin la astia si au calculator-de-polite calculator rca 2011 pe site, ai -25% reducere si cica iti vine acasa gratuit prin curier.
                          sa ma bag? sa nu ma bag?
                          Last edited by mircea600sel; 04-15-2011, 17:38 PM.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by dominic View Post
                            Salut, azi mi`a expirat asigurarea si momentan nu am destui bani s`o platesc si trebuie sa plec cu masina, daca ma opreste politia si ii spun ca mi`am uitat actele acasa are cum sa verifice daca am sau nu valabila asigurarea ?
                            In ce priveste verificarea valabilitatii actelor cred ca e posibil. Colegul meu de camera si-a luat amenda ptr ca avea expirata rovinieta... cum si-a luat?... a venit acasa prin posta... poza cu ora si ziua cand era pe autostrada... deci fara sa te opreasca iti pot verifica valabilitatea actelor... cel putin cu rovinieta e sigura treaba.
                            In ce priveste treaba cu uiatul actelor... am citit recent pe un site ca cica daca iti uiti actele acasa, iti ei doar avertisment prima oara... lafel si ptr depasirea limitei de viteza cu pana la 20km/h, centura de siguranta, si mai sunt cateva pozitii... nu stiu exact. Nu sunt sigur daca e deja in vigoare acest aspect dar sa discutat cam cu vreo 3 saptamani in urma in ziare.
                            O seara placuta!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by DumiMoldoveanu View Post
                              In ce priveste verificarea valabilitatii actelor cred ca e posibil. Colegul meu de camera si-a luat amenda ptr ca avea expirata rovinieta... cum si-a luat?... a venit acasa prin posta... poza cu ora si ziua cand era pe autostrada... deci fara sa te opreasca iti pot verifica valabilitatea actelor... cel putin cu rovinieta e sigura treaba.
                              In ce priveste treaba cu uiatul actelor... am citit recent pe un site ca cica daca iti uiti actele acasa, iti ei doar avertisment prima oara... lafel si ptr depasirea limitei de viteza cu pana la 20km/h, centura de siguranta, si mai sunt cateva pozitii... nu stiu exact. Nu sunt sigur daca e deja in vigoare acest aspect dar sa discutat cam cu vreo 3 saptamani in urma in ziare.
                              O seara placuta!
                              De verificat RCA si ITP , va spun din surse sigure ca se poate . Iar legat de avertismentele pt faptele mentionate mai sus , inca nu este in vigoare legea.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF