Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire nationala - Clubmercedes.ro

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa un mic calcul, eu si prietena ar trebui sa cheltuim urmatoarea suma:
    - 360 lei cazare;
    - 350 lei benzina + vinieta;
    - 400 lei (cheltuieli)
    Total de 1.100 lei - 1.200 lei sau 300 euro.
    Un calcul facut cat mai economic, cu toate ca eu cred ca sare de 1.500 lei de pereche cheltuielile totale.
    Cazarea si mie unul mi se pare c-am mare 180 lei de pereche...
    In fine cred ca sunt multe pensiuni in acea zona, nu exista doar una singura, 100 lei camera pe noapte ar fi un pret ok si nu ne trebuie acel mic dejun, la 100 lei camera pe noate de pereche s-ar strange multa lume, garantat, dar asa eu maxim 150-200 euro as fii pregatit sa ii cheltuiesc cu femeia pentru aceasta zi de 1 Mai, mai de graba as merge pentru aceasta intalnire, sa ne cunoastem.
    E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

    Comment


    • No pai ashe chiar e aiurea. Eu nu citisem corect si am crezut ca e doar 90 de lei camera. E o ineptie sa iei 90 de lei de persoana in momentul in care practica este sa iei in plus doar pretul unui mic dejun (10-15 lei). Poate reusim sa schimbam.
      Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

      Comment


      • Calculele colegului 'no problem' sunt corecte...sigur sare de 1500 ron si nu stiu cati or sa mai vina.

        Comment


        • Venim 2-3 persoane nu stiu exact ,dar ramanem la niste prieteni peste noapte in sibiu

          Comment


          • Ideea era sa mergem toti intr-acelasi loc. Oricum la 180 de famelie per night mi se pare multisor. Atunci nush cum naiba. Incercam care cum poate? Fiecare sta pe unde apuca..cu cortul. pe la prieteni?
            Toate bune.
            Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

            Comment


            • Nu stiu ce o sa se hotarasca pana la urma...o sa ma uit in continuare, sincer vreau fooooarte mult sa vin, dar avand in vedere la cat se ajunge, nu am posibilitatea, si pentru doua zile amarate, ca daca e sa am suma asta, scuze cu 1500 ron ma duc in grecia, corfu si stau o saptamana, asta include, transport cu masina propie si cazarea....si nu mint am fost, uitati poze (scuze de offtopic)
              Attached Files
              Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

              Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

              + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
              si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
              si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

              Comment


              • Hai sa ne intalnim atunci in Grecia
                `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                now - bicicleta !

                0744 239 949

                WEB
                http://garajautodiag.blogspot.com

                Comment


                • Pai cu peste 1500 de ron cat a facut socoteala mult stimatul coleg No Problem mai bine mergem in Grecia cateva zile si facem o coloana mare, de stelute, pana acolo...Ce ziceti?

                  Comment


                  • Originally posted by RedBull View Post
                    Pai cu peste 1500 de ron cat a facut socoteala mult stimatul coleg No Problem mai bine mergem in Grecia cateva zile si facem o coloana mare, de stelute, pana acolo...Ce ziceti?
                    Va zic sincer am stat 7 nopti, inca mai am numarul grecului, ca atunci am plecat prin agentie, si un prieten de al meu cu care am fost atunci, a fost din nou si ia luat si mai putin pe cazare grecul, acuma nu vreau sa fiu rau, dar sincer nu am suma aceasta ca sa o dau, sincer as vrea mult tare sa vin la Sibiu. Sper sa nu se supere lumea pe mine, ca am spus de Grecia si pozele, eu mi-am expus punctul de vedere, nu vreau sa stric nimanui cheful, scuzele de rigoare inca o data daca am suparat pe cineva.
                    Last edited by no problem; 03-25-2010, 12:37 PM.
                    Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

                    Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

                    + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
                    si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
                    si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

                    Comment


                    • Domnilor, eu ma retrag de pe lista. Am de organizat si participat la o alta intalnire nationala tot in mai, asa ca din pacate nu mai pot onora aceasta intrunire.

                      Postez in continuare ultima lista pe care am gasit-o, din care sterg (las loc liber) pozitia 6, pe care eram inscris.

                      Succes si distractie maxima, o intalnire nationala este ceva extraordinar. Promit sa urmaresc topicul intalnirilor din Bucuresti, si sa apar si eu la una din ele.

                      1.Mircea600sel-2 persoane
                      2.SergiuMB-2 persoane
                      3.Claudiu. g
                      4.Zsolti1981
                      5.Sebastian 77
                      6..............................
                      7.Razor
                      8.Razvanmoto-1 persoana
                      9.Paul1983 - 2 persoane
                      10.George_b - 2 persoane
                      11.Prodetailing - 2 persoane
                      12.shakale - 2 persoane
                      13.zsoltcox
                      14.vintilamariu_SB
                      15.LEO.SR - 2 persoane
                      16.Mihutz
                      17.RedBull - 2 persoane
                      18.M1hai - 2 persoane
                      19.oana valentina
                      20.valentinion - 2 persoane
                      21.narcis
                      22.ionut stefan - 2 persoane
                      23.motolau
                      24.Iulian Popescu - 3 persoane
                      25.S_Alinu
                      26. ............?
                      Piese originale Mercedes. Nu raspund la cereri de oferta in care nu furnizati VIN-ul masinii
                      email: forum@centrocar.ro
                      telefon: 0751.071.750

                      Comment


                      • Si retragerea continua,insa din alte motive...Nu pot veni din pacate,desi as fi vrut.
                        W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                        Comment


                        • Prezent! Sibiu 1 Mai!!!!

                          Comment


                          • 1.Mircea600sel-2 persoane
                            2.SergiuMB-2 persoane
                            3.Claudiu. g
                            4.Zsolti1981
                            5.Sebastian 77
                            6.usturoi
                            7.Razor
                            8.Razvanmoto-1 persoana
                            9.Paul1983 - 2 persoane
                            10.George_b - 2 persoane
                            11.Prodetailing - 2 persoane
                            12.shakale - 2 persoane
                            13.zsoltcox
                            14.vintilamariu_SB
                            15.LEO.SR - 2 persoane
                            16.Mihutz
                            17.RedBull - 2 persoane
                            18.M1hai - 2 persoane
                            19.oana valentina
                            20.valentinion - 2 persoane
                            21.narcis
                            22.ionut stefan - 2 persoane
                            23.motolau
                            24.Iulian Popescu - 3 persoane
                            25.S_Alinu
                            26. ............?

                            Comment


                            • Deci pina la urma ramine la Sibiu pe 1 Mai ?

                              Comment


                              • Cu mare placere as veni si eu dar sunt in Romania doar din 25 iulie pana in 25 august.Daca cumva se schimba data sunt prezent cu mare placere,daca nu anul viitor incercati sa organizati in luna august ca sa putem fi prezenti si noi cei de departe.Oricum ar fi frumoase niste poze de la intalnire daca are loc.Un salut tuturor!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF