Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire nationala - Clubmercedes.ro

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Salutare tuturor,S_Alinu e prezent la Sibiu
    si pentru ca "rasfoiam si eu forumul" ce se aude de sikere ori s'or terminat

    Comment


    • #92
      Intalnirea nationala ClubMercedes 1 Mai Sibiu :



      1.Mircea600sel-2 persoane
      2.SergiuMB-2 persoane
      3.Claudiu. g
      4.Zsolti1981
      5.Sebastian 77
      6.Centrocar
      7.Razor
      8.Razvanmoto-1 persoana
      9.Paul1983 - 2 persoane
      10.George_b - 2 persoane
      11.Prodetailing - 2 persoane
      12.shakale - 2 persoane
      13.zsoltcox
      14.vintilamariu_SB
      15.LEO.SR - 2 persoane
      16.Mihutz
      17.RedBull - 2 persoane
      18.M1hai - 2 persoane
      19.oana valentina
      20.valentinion - 2 persoane
      21.narcis
      22.ionut stefan - 2 persoane
      23.motolau
      24.Iulian Popescu - 3 persoane
      25.S_Alinu
      26. ............?
      E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

      Comment


      • #93
        Intalnirea nationala ClubMercedes 1 Mai Sibiu :

        1.Mircea600sel-2 persoane
        2.SergiuMB-2 persoane
        3.Claudiu. g
        4.Zsolti1981
        5.Sebastian 77
        6.Centrocar
        7.Razor
        8.Razvanmoto-1 persoana
        9.Paul1983 - 2 persoane
        10.George_b - 2 persoane
        11.Prodetailing - 2 persoane
        12.shakale - 2 persoane
        13.zsoltcox
        14.vintilamariu_SB
        15.LEO.SR - 2 persoane
        16.Mihutz
        17.RedBull - 2 persoane
        18.M1hai - 2 persoane
        19.oana valentina
        20.valentinion - 2 persoane
        21.narcis
        22.ionut stefan - 2 persoane
        23.motolau
        24.Iulian Popescu - 3 persoane
        25.S_Alinu
        26. ............?


        Nu mai sunt doritori?Haide-ti fratilor sa ne vedem cat mai multi,sa stam de vorba,sa mancam,sa bem ,sa NE radeam.
        Saptamana aceasta voi lua legatura cu pensiunea care ne-a propus-o Paul.{poate reusim sa scoatem un pret bun/camera}.

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • #94
          Hai loooooome ca se anunta a fi ceva frumos !!!
          Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

          Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

          + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
          si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
          si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

          Comment


          • #95
            Stickere am facut eu cateva. Cauta pe threadu respectiv ca se vede si imaginea:-). Le dau duminica la intalnire la bucuresti
            Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

            Comment


            • #96
              Azi am luat legatura cu cei de la pensiunea propusa de colegul Paul1983.Adica asta: http://www.pensiunea-mai.ro/
              Pretul care mi-a fost comunicat este de 90 lei/persoana/noapte cu mic dejun inclus.Pretul a fost facut pentru aproximativ 30 de persoane si doua nopti de cazare.
              Cei de acolo au fost incantati de posibila venire a noastra acolo si ei fiind foarte mari iubitori ai acestei marci renumite.
              Astept parerile voastre cu privire la pret si cu noi inscrieri.

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • #97
                Eu is pe lista...amu rezerv si pe nevasta--mea...sau poate cu pitzipoanca.cum zicea cineva pe aici
                Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                Comment


                • #98
                  Salutare.Cred ca voi veni si eu.Nu pot spune hotarat,dar as vrea sa ajung.L-as lua pe baietelul meu de 3 ani jumate.Oricum,sunt optimist.
                  Sa-ti plimbi copilasul intr-un Mercedes-Benz este DE NEPRETUIT!

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by mircea600sel View Post
                    Azi am luat legatura cu cei de la pensiunea propusa de colegul Paul1983.Adica asta: http://www.pensiunea-mai.ro/
                    Pretul care mi-a fost comunicat este de 90 lei/persoana/noapte cu mic dejun inclus.Pretul a fost facut pentru aproximativ 30 de persoane si doua nopti de cazare.
                    Cei de acolo au fost incantati de posibila venire a noastra acolo si ei fiind foarte mari iubitori ai acestei marci renumite.
                    Astept parerile voastre cu privire la pret si cu noi inscrieri.
                    Pai sunt intr-adevar mari iubitori ai acestei marci,cu exceptia patroanei care are jeep cherokee,patronul are ultimul model de vito,baiatul cel mare are un E 220,iar cel mic are un S 400 din 2003,foarte frumoase masinile vreau sa zic,dar o sa le vizionati in curtea pensiunii daca va hotarati sa mergeti acolo.

                    Comment


                    • 90 lei/persoana/noapte este mega mult...Eu cred ca o fi criza dar asta nu inseamna sa ne jepcarim unii pe altii ca oamenii nu au clienti.Si cu mic dejun nu prea ma impresioneaza deloc.Poate cu vreo piscina, un jacuzzi si eventual si un masaj si mai pun eu inca 10 lei/persoana...Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar nu e nici vreun sezon anume si nici pensiunea la vreo vedeta.Asta in conditiile in care la Moeciu, de Paste si chiar si de revelion anul acesta am platit si voi plati vreo 80 lei/CAMERA/NOAPTE.Mai bine vin cu cortu sincer.

                      Comment


                      • Originally posted by RedBull View Post
                        am platit si voi plati vreo 80 lei/CAMERA/NOAPTE.Mai bine vin cu cortu sincer.
                        Bine punctat .

                        Desi nu ar trebuii sa ma bag , pentru ca eu nu vin.
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • 90 de ron = 21-22 de euro. Nu mise pare un pret exagerat astfel incat sa ma duc cu cortul. Ma rog fiecare cu dorintele lui. Mai e timp sa ma razgandesc.
                          Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                          Comment


                          • Originally posted by valentinion View Post
                            90 de ron = 21-22 de euro. Nu mise pare un pret exagerat astfel incat sa ma duc cu cortul. Ma rog fiecare cu dorintele lui. Mai e timp sa ma razgandesc.
                            Ai dreptate nu e mult, e chiar ok pretul, mai ales pentru cum arata locatia....dar si eu sunt pe ganduri, avand in vedere ca numai drumul, mai exact benzina ma costa 4 milioane si ceva dus intors......iar legat de cort, e super din alt punct de vedere, nu ca pret, ci ca distractie pot spune.
                            Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

                            Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

                            + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
                            si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
                            si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

                            Comment


                            • Parca m am mai inscris odata dar vin si io..Sibiul va asteapta baieti si fete. Sanatate

                              Comment


                              • Pai de 20 de euro mai bine mergem in Bulgaria si stiu pentru ce am platit...in fine nu vreau eu sa fiu carcotas, dar avamd in vedere anumite fixatii ale mele prefer sa nu platesc atat si sa vad cum fac in alt fel...De venit o sa vin dar nu cred ca vreau sa le fac burta mare unora cu o pensiune oarecare.Si legat de cort cred ca ar fi mai tare distractia...Cam atat am avut de spus depre aceasta intalnire nationala, la care sunt foarte curios cati dintre cei de pe lista vor participa si cati vor gasi X motive pentru care "nu vor putea sa mai ajunga dupa ce s-au pus pe lista" :P.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF