Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Miniintilnire nationala CONSTANTA 14.06.2008

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Miniintilnire nationala CONSTANTA 14.06.2008

    Participanti la intilnire:

    1.Dok
    2.Andrei 114
    3.Krisa
    4.A_andreea
    5.Andreas
    6.Malnik
    7.Steen
    8.Gogoloi
    9.subsemnatul
    Greku a fost contactat pe mess si telefonic dar fara succes.

    Poze in ordine cronologica...

    Sosirea,spalarea&igienizarea cobrei cu care a venit DOK,sosirea lui STEEN












  • #2
    Sosirea lui Gogoloi si Malnik








    Comment


    • #3
      Sedinta foto de noapte+pozitie inedita DOK






      Comment


      • #4
        Sa aveti vreme buna!
        Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

        Comment


        • #5
          1: Sa beti si pentru mine
          2: Imi pare rau ca nu am putut ajunge si eu
          3: Daca se prelungeste pana Luni-Marti...va onorez si eu cu prezenta
          4: Dok...sti tu!!!
          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
          Si o panarama de scuter

          Comment


          • #6
            Multumim...Poze o sa mai puna ANDREAS si A_ANDREEA ca ei aparate profesionala...Diseara urmeaza runda a 2-a de poze....

            Comment


            • #7
              A iesit bine ghiorla, mai ales ca avea jeg nu gluma. Interiorul ala e cel mai greu de intretinut, am si eu la diezel.
              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

              Comment


              • #8
                Frumoasa intalnire. Felicitari si sper ca pana la urma vom reusi o intalnire si mai numeroasa, nationala. Bafta in continuare.
                Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                Comment


                • #9
                  Deci asta ai facut tu, Dok in Constanta...mai aveam unpic si veneam dupa tine! (ne-ai pus pe ganduri)
                  Mercedes Benz

                  Comment


                  • #10
                    Dupa cum s-a vazut a fost o intalnire foarte reusita si a meritat tot efortul, baietii sunt de exceptie si ma bucur nespus ca am avut ocazia sa-i cunosc ca oameni. Cu pozele mai dureaza...

                    Comment


                    • #11
                      Intr-adevar, avem colegi excelenti!!Steen..tot respectul, sunteti un om exceptional..Iar Gogoloi..am doua cuvinte pt tine: omul zilei!
                      “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                      Comment


                      • #12
                        Hai cu pozele de la spritul de Duminica...ca eu vin cu pozele de Bulgaria(mai tirziu)

                        Comment


                        • #13
                          Imi cer scuze ca nu am participat si eu impreuna cu sotia desi imi exprimasem intentia. Sper ca nu am devenit neserios datorita acestui ,,rateu,,. Oricum, de fiecare data cand voi veni acasa (Constanta) voi incerca sa imi rezerv cateva ore ptr a ne putea vedea.

                          Razvan
                          Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

                          Comment


                          • #14
                            Nici nu se pune problema la tine...intelegem situatia de acum si viitoarea...este mult mai greu cind ai obligatii(bebeu pregatit de aterizare)

                            Comment


                            • #15
                              Pentru Dl. Steen

                              Frunza verde matostat
                              Cativa juni ne-am adunat,
                              In mertan ne-am inbarcat
                              La Constanta am plecat.

                              Si -acolo ne-au asteptat,
                              Cu gratarul incarcat,
                              Gogo, Steen si Adrian,
                              Pasioanatii number one,
                              De steluta norocoasa
                              Care-n drum deloc nu lasa.

                              Si ce sa-ti mai spun mai vere,
                              A curs numai vin si bere.
                              Si sigur nu mi s-a parut,
                              Dar la bulgari am trecut,
                              Unde am mancat si baut
                              Si cu totii am petrecut.

                              Ca sa vedeti ca se poate
                              Strange merturile toate
                              Mai ales pe posesori
                              Sa petrecem pana-n zori.

                              Semnat: Andreas
                              Attached Files
                              Last edited by a_andreea_s; 06-16-2008, 15:51 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF