Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Stickere?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ice83 View Post
    Salutare, serios chiar nimeni , chiar nimic de stickere, as vrea si eu unul dar nu pot sa merg pana in Buc sa-l iau. Daca sunt ceva dati-mi si mie un pm sau postati careva aici o treaba de contact ceva si sa il trimiteti prin posta si il achit la primire sau cum ziceti voi. Am vazut ca se discutau niste modele mai sus undeva, eu zic ca cel cu "club[emlema}.ro e fain .......parerea mea deci chiar astept un raspuns.
    Multumesc anticipat. Sau chiar si ceva de genul ar merge e simplu si fain ..... bine trebuie schimbat ceva acolo dar..... http://www.mercedesclub.org.nz/Merce...dowSticker.pdf cer scuze daca nu am voie sa postez alt link .
    Iti salut interesul pentru stickerele clubului nostru...dar incearca sa schimbi si tu locatia de la profilul tau.

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • Originally posted by mircea600sel View Post
      Iti salut interesul pentru stickerele clubului nostru...dar incearca sa schimbi si tu locatia de la profilul tau.

      Gata am schimbat scz era o chestie ca lumea sa stie cat de nicaieri stau
      “Democracy is a process by which the people are free to choose the man who will get the blame.”
      Dr. Laurence J. Peter

      Comment


      • Stickere am zis ca am facut eu. Am 50 de bucati. 3 lei bucata. Cine doreste cine mai pofteste. Dati un mail un tel. Apropo pe 13 aprilie sunt pe la timisoara. Daca doreste cineva...valentin_ion@yahoo.com
        Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

        Comment


        • Originally posted by valentinion View Post
          Stickere am zis ca am facut eu. Am 50 de bucati. 3 lei bucata. Cine doreste cine mai pofteste. Dati un mail un tel. Apropo pe 13 aprilie sunt pe la timisoara. Daca doreste cineva...valentin_ion@yahoo.com
          Iti multumim...dar noi timisorenii ne-am facut acum vreo 5 luni.

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • Originally posted by mircea600sel View Post
            Iti multumim...dar noi timisorenii ne-am facut acum vreo 5 luni.
            1- nu am facut stickere pentru timisoreni
            2- bravo timisorenilor ca v-ati facut stickere acum 5 luni
            3- acum 5 luni nu activam ca membru sau nu aveam niciun interes sa fac stickere
            4- e doar o intamplare ca sunt la timisoara
            5- nu vin la timisoara sa impart stickere
            6- puteam foarte bine sa spun ca sunt la sibiu
            7- cu placere.

            Cu stima, Valentin
            Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

            Comment


            • Originally posted by valentinion View Post
              4- e doar o intamplare ca sunt la timisoara
              5- nu vin la timisoara sa impart stickere

              Sunt ferm convins ca pentru aia vii la Timisoara,sa te scapi de ele.
              Last edited by mircea600sel; 10-16-2010, 15:25 PM.

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • Originally posted by mircea600sel View Post
                Sunt ferm convins ca pentru aia vi la Timisoara,sa te scapi de ele.
                Ma rog..Nu are nicio legatura. Oricum nu ma refeream nici la timisoreni si nu faceam nicio comparatie intre timisoreni/bucuresteni/ardeleni sau altei "eni". Ideea era doar sa informez ca am cateva stickere.

                Daca cineva este interesat imi poate scrie la adresa de email pe care am lasat-o. In niciun caz nu ma astept sa intru intr-o competitie de genul cine face mai repede stickere.
                Last edited by mircea600sel; 10-16-2010, 15:25 PM.
                Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                Comment


                • Salutare ,
                  Daca se mai pot posta idei cu stikere , iata 2 exemple .
                  Sper sa va placa .
                  Va astept cu pareri .
                  Attached Files

                  Comment


                  • Rulez! , dragute si interesante, as opta pt prima varianta .

                    Comment


                    • Salut! as vrea si eu vreo 5 bucati din stickerele originale: [url]www.mercedes(steluta).ro,dintr-acelea stil parasolar trei pentru geam fumuriu( cu folie) si doua fara,ma poti ajuta Mezzo? daca da, o sa iti dau datele cu un mesaj privat si iti pot trimite banii inainte daca vrei
                      astept un raspuns
                      multumesc anticipat!
                      condusul sportiv costa scump

                      Comment


                      • Eu mi-am facut stickerele la un prieten , arata bine si sunt rezistente. Asa arata.
                        Attached Files
                        kadar

                        Comment


                        • Buna seara,kadar imi zici te rog cit sint de mari si unde le ai facut sint si eu din cluj,poate ne si vedem sa le vad desigur daca nu ii deranj

                          Comment


                          • Mi-au placut si mie stiker-ele astea, mi-am facut singur unul (apropo cine vrea fisierul in Corel Draw dati pe mess sau e-mail) Marimea nu conteaza.
                            Iata ce a iesit:
                            Marinarul.tk
                            Proud owner of C180/96

                            Comment


                            • Da-mi si mie te rog fisierul pe adresa laurentiu.alexandru80@yahoo.com.Imi fac eu sticker-ul.O seara buna.

                              Comment


                              • Vreau si eu stiker, dar ceva mai mic. Adica sa-l pot pune pe portbagaj, nu pe luneta. cine ma ajuta si pe mine? platesc bine :P
                                Multumesc
                                Last edited by mircea600sel; 10-26-2010, 13:10 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF